Coraz lepiej, coraz atrakcyjniej, coraz nowocześniej: SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental dba o to, by każdego roku na narciarzy czekały nowości. Także w tym sezonie region ten przeznaczy na inwestycje spora kwotę – ponad 27 milionów euro. Największą z nich jest budowa nowej 10-osobowej gondoli Salvenmoos w Hochsöll, która zastąpi wysłużony 2-osobowy wyciąg krzesełkowy z 1988 roku. To nie będzie zwykła gondola. Zapewni swoim pasażerom niezwykłe przeżycia. Jakiego typu? Dowiedzą się ci, którzy wybiorą SkiWelt jako swoją miejscówkę na zimowy wypad.

Gwarancja śniegu priorytetem

Trasy w SkiWelt położone są stosunkowo nisko jak na Alpy, dlatego tak dużą wagę przywiązuje się tu od dawna do zapewnienia narciarzom pełnej gwarancji śniegu. Od tego sezonu w systemy sztucznego naśnieżania wyposażonych będzie 229 z 284 km tras. Wystarczą sprzyjające temperatury, by w ciągu zaledwie trzech dni zostały pokryte wystarczającą ilością śniegu, by móc uruchomić wyciągi. System naśnieżania wzbogaci się tej zimy o 100 nowych armatek śnieżnych (łącznie w całym regionie narciarskim będzie ich już ponad 1700). 10 milionów euro wydano także na powiększenie sztucznego zbiornika wody do naśnieżania Kreuzjöchlsee. Aby zapewnić najwyższą jakość przygotowania tras, zakupiono również nowe ratraki.

140 nowych miejsc parkingowych i nowa przechowalnia sprzętu
Duży projekt realizowany jest przy dolnej stacji kolejki linowej w Scheffau: piętrowy parking wzbogaci się o nową kondygnację i windę ułatwiającą korzystanie z niego osobą niepełnosprawnym. Przybędzie 140 nowych bezpłatnych miejsc parkingowych. Nowością będzie także przechowalnia sprzętu narciarskiego licząca 300 ogrzewanych i wentylowanych boksów mogących pomieścić do trzech par nart każda.

Od 10 stycznia zniżki na karnety jednodniowe
Wtorek to dzień panów, środy pań – w te dni wszystkie kobiety lub odpowiednio wszyscy mężczyźni mogą kupić karnet jednodniowy lub krótszy w cenie taryfy młodzieżowej. Taki karnet będzie kosztował wówczas 35,50 zamiast 47 euro. 

Więcej informacji znajdziecie na: http://www.skiwelt.at