Polish

Raport narciarski: kończą się ferie, ale zima trzyma!

Do Czech wróciła zima -  Szpindlerowy Młyn,20.2.2020

Do Czech wróciła zima - Szpindlerowy Młyn,20.2.2020

Prawa autorskie: facebook | Skiareál Špindlerův Mlýn

W Alpach pełnia sezonu, Ale niestety już kolejny tydzień lutego mija pod znakiem huśtawki pogodowej.  Ferie mają obecnie niektóre landy Austrii, Holendrzy, Duńczycy, no i Polacy. W środę na stokach czekała na nich niezbyt przyjemna pogoda, ponieważ w większości regionów widoczność była bliska zeru, przy dość silnym wietrze i opadach śniegu. Śnieg padał też w naszych górach. Ale już od czwartku pogoda będzie się poprawiać, a w piątek i sobotę powinno być naprawdę miło od zachodnich Alp po ich wschodnie krańce. W naszym raporcie narciarskim z 20 lutego przyjrzymy się opadom śniegu w tym tygodniu i prognozie pogody na najbliższe dni.

W Alpach po opadach śniegu słońce na stokach

W Austrii na początku tygodnia, w nocy z poniedziałku na wtorek, spadł niewielki śnieg -  tereny narciarskie zgłaszały do 5 cm świeżego opadu. Trochę więcej sypnęło w środę i w nocy ze środy na czwartek (20.02.): w Vorarlbergu odnotowano do 20 cm świeżego śniegu, w większości austriackich ośrodków było to 5-10 cm. W czwartek nad Austrią przeszedł jeszcze ciepły front i przyniósł najpierw na zachodzie, później na wschodzie lekki deszcz a w północnych pasmach spadło kilka płatków śniegu. Od piątku rano zapowiada się świetny narciarski weekend z dużą ilością słońca. Więc smarujemy narty i w góry, warunki są absolutnie topowe. Chociaż w dolinach można zobaczyć już pierwsze przedwiosenne kwiaty, powyżej 1500 metrów panuje zima w pełni! Największe pokrywy śniegu w Austrii (stan na 20.2.2020): lodowiec Stubai (370cm), Sölden (368cm), lodowiec Kaunertal (355cm), lodowiec Pitztal (345cm), lodowiec Dachstein (340cm). Dobre warunki panują też we włoskich stacjach narciarskich. Ostatnio tutaj też dosypało śniegu. Do 5 cm spadło w Livigno, Alta Badia, Canazei - Belvedere i innych kurortach Trentino.

W Polsce zima wciąż trzyma

Choć patrząc na niziny wydaje się, że mamy raczej jesień, to w polskich ośrodkach nadal jest sporo śniegu. Mimo że okresy ocieplenia dewastują nieco pokrywę śnieżną, to na szczęście ochłodzenie, które przyszło w połowie tego tygodnia pozwoliło ponownie odpalić armatki i dośnieżyć stoki. Pomogła też zima, która sypnęła trochę śniegiem. W środę spadło u nas do 10 cm świeżego puchu. Padało w zasadzie w całym pasie naszych gór. Według prognoz dosypie jeszcze w czwartek i w piątek (kolejne 10cm). W sobotę na chwilę przestanie padać, ale niebo będzie raczej zachmurzone. W niedzielę i poniedziałek przejdą przelotne opady, które w niektórych miejscach niestety spadną na stoki w postaci deszczu. Po weekendzie znowu ocieplenie – nie wróży to zbyt dobrych warunków w tym czasie na naszych stokach. Od następnego czwartku prognozy przewidują ponowne ochłodzenie i powrót mrozu. Ale to za tydzień – przez ten czas w prognozach wiele jeszcze może się zmienić.

Ostatnie opady śniegu:  Polska | Czechy | Słowacja | Austria | Szwajcaria | Francja | Włochy

 

Warunki narciarskie w Polsce

 

 

 

Warunki narciarskie w Czechach

 ZOBACZ ZDJĘCIA Z OŚRODKÓW NARCIARSKICH W CZECHACH

Galeria zdjęć

Do Czech wróciła zima -  Szpindlerowy Młyn,20.2.2020 - © facebook | Skiareál Špindlerův Mlýn
Harrachov 20.2.2020 - © facebook | Skiareál Harrachov
Harrachov 20.2.2020 - © facebook | Skiareál Harrachov
Harrachov 20.2.2020 - © facebook | Skiareál Harrachov

Zobacz wszystkie

Warunki narciarskie na Słowacji

 

Warunki narciarskie w Austrii

  

Warunki narciarskie we Włoszech

 

Warunki narciarskie we Francji

  

Prognoza pogody

 Prognoza śniegu: Polska | Czechy Słowacja Austria Szwajcaria | Francja | Włochy

 Źródło: windy.com 

 

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Galeria zdjęć

3S Eisgratbahn na lodowcu Stubai - © Stubaier Gletscher
Smart Ski Goggles - inteligentne goggle - © Ski amade
Nowe inwestycje 2015/16
Jaworzyna Krynicka - © SN Jaworzyna Krynicka

Reklama