Polish

Stubai - raj dla rodzin

6. grudzień 2018 | Skiinfo

Nowinki z regionów Stubaital

Ośrodki w tym artykule: Lodowiec Stubai

Stubai - raj dla rodzin- ©Andre Schoenherr

BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai

Prawa autorskie: Andre Schoenherr

Dolina  Stubai w Tyrolu jest miejscem szczególnie przyjaznym rodzinom. Każdego roku najmłodszych gości gorąco witają maskotki BIG Family. Tutejsze narciarskie kurorty w szczególności nastawione są na potrzeby rodziców wypoczywających z dziećmi. Co ważne, oferują darmowe karnety narciarskie dla dzieci do 10. roku życia, pod opieką rodzica posiadającego ski pass, a także wiele sprawdzonych szkółek narciarskich. To wszystko sprawia, że koncept BIG Family Stubai przyciąga na alpejskie stoki całe rodziny.

Najlepsza opieka i dużo zabawy na stoku

Na lodowcu Stubai, największym w Austrii, maskotki B.BIG i Mini B. witają swoich podopiecznych w BIG Family Children’s and Youth Ski Camp. Tu dzieci w wieku od 4 lat mogą nauczyć się jeździć na nartach w Krainie Dzieci (Kinderland). Podczas obiadu, najmłodsi mają zapewnioną doskonałą opiekę w Królestwie Śniegu (Kingdom of Snow). Oprócz przedszkola i strefy zabaw, do dyspozycji rodzin z dziećmi jest przestronna, znakomita restauracja.

Niezapomnianych wrażeń dostarczą cotygodniowe przejażdżki ratrakiem i ekscytująca ścieżka edukacyjna w jaskini lodowej, podczas której dzieci mogą poznać tajemnicę lodowca. Wewnątrz zachwycają warstwy niesamowicie niebieskiego lodu i lodowy tron, na którym można się sfotografować. „Serce lodowca” Stubai  jest położone 30 metrów pod stokiem i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w okolicy.

 

BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai  - © Andre Schoenherr

BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai

Prawa autorskie: Andre Schoenherr

Aktywna zabawa jest dobra w każdym wieku. W dolinie Stubai można wybrać się na rajd BIG Family Boarder Cross i pokonać kręty, wyboisty, a czasem stromy szlak, zaszaleć na slalomie albo kilometrowej trasie zjazdowej BIG Family Fun Slope. Nowością jest strefa BIG Family Slopestyle w Gamsgarten, gdzie przyszłe gwiazdy freestyle’u mogą zaprezentować swoje pierwsze skoki.

Ośrodek Schlick 2000 w Fulpmes to dom maskotki – BIG Rona. Jak tylko spadnie pierwszy śnieg, Ron zakłada żółtą czapkę, zarzuca na ramię różowe narty i wyrusza z Kalkkӧgel, swojej letniej rezydencji, do Krainy Dzieci (Kinderland). Tam czekają na wszystkich atrakcje, takie jak magiczne dywany, narciarska karuzela, kolorowe flagi, a także slalom dla najmłodszych gości. Wszystko pod okiem cierpliwych i profesjonalnych instruktorów narciarstwa.

U BIG Ron’a można się nie tylko bawić, ale również odpocząć i ogrzać po harcach na zewnątrz – do dyspozycji jest przebieralnia, sala do leżakowania i jadalnia. Nawet maleństwa powyżej 3. miesiąca życia są mile widziane. Wszystko mieści się tuż przy ośrodku narciarskim, więc stęskniony rodzic może odwiedzić swoją pociechę w dowolnym momencie.

Każdy maluch będzie zachwycony, gdy rodzice zabiorą go na długi i doskonale przygotowany zjazd saneczkowy. W ośrodku narciarskim Elfer w Neustift można skorzystać z takiej atrakcji – dodatkowo trzy razy w tygodniu odbywa się wyjątkowy zjazd nocą. Nie tylko miłośnicy trudnych, górzystych szlaków znajdą coś dla siebie. Dla maluchów rozpoczynających swoja narciarską przygodę, idealne będą płaskie tereny o niewielkim nachyleniu, w okolicy Krößbach. Wygodny wyciąg i pomocny w nauce jazdy „magiczny” dywan, z łatwością zabiorą maluchy na szczyt łagodnego zbocza. W pobliżu znajdziemy również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i przytulną chatę, w której można rozgrzać się po szaleństwach na śniegu.

Okolice Mieders to raj dla dzieci. Maskotka King Serli zaprasza wszystkie maluchy do Krainy Dzieci (Kinderland) przy stacji Serlesbahnen. Najmłodsi mogą tu uczyć się samodzielnie jeździć na nartach, na bezpiecznym terenie – niezbyt stromym i oddzielonym od pozostałych stoków. Dzięki temu młodzi adepci narciarstwa mają zapewnione dogodne warunki do szusowania. Naukę ułatwiają również specjalnie przystosowane wyciągi i komfortowe wyciągi dywanowe zabierające uczniów na górę. Kraina Dzieci jest usytuowana blisko parkingu i przystanku autobusowego, a każdy rodzic, który chce wspierać i obserwować swoje dziecko podczas zimowych aktywności nie potrzebuje ski pass’u!

Galeria zdjęć

BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai - © Andre Schoenherr
BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai - © Andre Schoenherr
BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai - © Andre Schoenherr
BIG Family czyli rodzinne narty na lodowcu Stubai - © Christoph Schoech

Zobacz wszystkie

Imprezy dla dzieci

Rodzinne wczasy z BIG Family Stubai to również możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. 30 grudnia 2018 roku, w dolinie odbędzie się wielkie świętowanie nadejścia Nowego Roku, czyli noworoczny festiwal BIG Family, podczas którego jedną z atrakcji będzie niesamowity pokaz sztucznych ogni! 10 lutego 2019, w panoramicznej restauracji Kreuzjoch, w ośrodku Schlick 2000, zajrzyjcie koniecznie na Life Radio Winter Tour. Natomiast 5 marca BIG Ron zaprasza wszystkich na Party Karnawałowe w ośrodku Schlick 2000. Wszystkie rodziny z dziećmi będą również mile widziane 5 marca 2019 podczas zabawy karnawałowej przy stacji Gamsgarten. Czerwononosy Doktor Klown, dziecięcy DJ, występ klownów oraz Herberta i Mimi wprawią wszystkie maluchy w zachwyt.

Rodzinne wakacje na najwyższym poziome

Oprócz kursów jazdy na nartach, BIG Family oferuje wiele dodatkowych atrakcji i udogodnień swoim podopiecznym. Dzieci do 10. roku życia mogą jeździć za darmo (w towarzystwie rodzica posiadającego karnet) we wszystkich czterech ośrodkach. Dzięki usłudze przewozowej, na życzenie, przyszłe „gwiazdy” narciarstwa mogą być zabierane na stok bezpośrednio z hotelu. W strefie narciarskiej praktycznym udogodnieniem są oddzielne kolejki do wyciągu dla dzieci ze szkółek. Dzięki temu maluchy nie czekają długo na wjazd.

Doskonały wypoczynek to nie tylko białe szaleństwo w ośrodkach narciarskich. BIG Family zapewnia również doskonałe zakwaterowanie w dolinie. Kwatery BIG Family Premium Homes zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach dzieci i wyposażone m.in. w łóżeczka, kolorową pościel, domowe zabezpieczenia, pokoje lub place zabaw. W restauracjach BIG Family serwuje się dania dla małych smakoszy, a nawet spełnia ich kulinarne, indywidualne zachcianki. Podczas zimowego sezonu BIG Family organizuje też przyjęcia dla najmłodszych. Jednym słowem – nic nie stanie na przeszkodzie niezapominanego, rodzinnego wyjazdu.

Dolina Sztubai – szczyt zimowej radości

Dolina Stubai w Austrii leży w pobliżu Innsbrucku, stolicy regionu Tyrol. Łatwo do niej dotrzeć autostradą wiodącą przez przełęcz Brenner, łączącą ją z Niemcami, Szwajcarią, Włochami oraz innymi regionami Austrii. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Dzięki jej ukształtowaniu, dolina i jej pięć najważniejszych miejscowości: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg, stanowią idealne miejsce na wypoczynek. Całoroczna oferta doliny przyciąga przede wszystkim aktywnych urlopowiczów. Lodowiec Stubai, największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Od października 2016 r. działa tu nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn, z nową stacją dolną oraz przebudowaną stacją pośrednią i górną, która bezpiecznie i komfortowo przewozi do 3 tysięcy osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m.

Dolina Stubai ma wszystko, co potrzebne dorosłym i dzieciom do spędzenia idealnego urlopu zimowego. To dlatego Dolinę Stubai wielokrotnie wyróżniano jako „najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach“. Na gości czeka dobra zabawa na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), rodzinnym ośrodku Serles (przy Mieders) oraz w Elfer (przy Neustift). W Dolinie Stubai alternatywne sporty zimowe są równie popularne co klasyczna jazda na nartach.

Wygodne zakwaterowanie, odpowiadające różnym wymaganiom, zapewnia tutejsza baza noclegowa: jeden hotel 5-gwiazdkowy, trzy hotele 4-gwiazdkowe superior, 33 hotele 4-gwiazdkowe, dwa hotele 3-gwiazdkowe superior, 39 hoteli i kwater 3-gwiazdkowych o wysokim standardzie oraz ok. 4 700 miejsc w apartamentach na wynajem, pensjonatach, tradycyjnych gospodarstwach rolnych i trzech polach namiotowych.

Zobacz także:

informacje o ośrodku

kamerki

mapka tras

zakwaterowanie

karnety

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Galeria zdjęć

3S Eisgratbahn na lodowcu Stubai - © Stubaier Gletscher
Smart Ski Goggles - inteligentne goggle - © Ski amade
Nowe inwestycje 2015/16
Jaworzyna Krynicka - © SN Jaworzyna Krynicka

Reklama