Polish

Serfaus-Fiss-Ladis: zimowy raj dla wymagających

1. grudzień 2019 | Skiinfo

Nowinki z regionów Austria, Tyrol

Ośrodki w tym artykule: Serfaus Fiss Ladis

Od wielu lat Serfaus-Fiss-Ladis znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych ośrodków narciarskich na świecie.

Od wielu lat Serfaus-Fiss-Ladis znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych ośrodków narciarskich na świecie.

Prawa autorskie: Serfaus-Fiss-Ladis Marketing GmbH - Andreas Kirschner

Jesteś wymagającym narciarzem i potrzebujesz czegoś więcej niż „tylko” świeżego śniegu, przepięknych panoramicznych widoków i perfekcyjnie przygotowanych stoków? Jeśli tak, to trzy wioski Serfaus-Fiss-Ladis, ukryte wysoko na słonecznym płaskowyżu nad górną częścią doliny Inntal w Tyrolu będą dla Ciebie idealnym wyborem na zimowy wypad.

Serfaus-Fiss-Ladis podczas zimowego urlopu już na pierwszy rzut oka wprawia gości w świetny nastrój. Zachwyca położenie tego ośrodka, które aż zachęca do fotografowania i umieszczania na Instagramie! Stacja otoczona górskimi szczytami grupy Samnaun i Alpami Ötztalskimi oferuje białe szaleństwo na wysokości od 1200 do 2820 metrów nad poziomem morza, dając gwarancję śniegu przez całą zimę. W zasadzie na tym można by poprzestać. Ale stagnacja to regresja. Dlatego 20 lat temu postanowiono połączyć siły i zjednoczyć dwa ośrodki narciarskie Serfaus i Fiss-Ladis. Nie tylko, aby stać się większym ośrodkiem i bardziej przyjaznym dla gości, ale przyświecała temu procesowi także ambitna wizja: Serfaus-Fiss-Ladis miał być nie tylko ośrodkiem narciarskim, ale również oferować wszechstronne atrakcje podczas zimowego wypoczynku. Związek, który rozpoczął istnienie, jako małżeństwo z rozsądku, dziś może poszczycić się prawdziwie wspaniałą relacją partnerską. Od wielu lat tyrolski region sportów zimowych znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Nie tylko ze względu na najnowocześniejsze udogodnienia, infrastrukturę i 214 doskonale utrzymanych kilometrów tras, ale przede wszystkim z powodu kompletnej oferty atrakcji Serfaus-Fiss-Ladis, która sprawia, że nawet najbardziej wymagający urlopowicze są zadowoleni. Bo tutaj zawsze można liczyć na więcej!

Więcej na nartach

Ferie zimowe w Serfaus-Fiss-Ladis stają się niezapomnianym przeżyciem możliwym nie tylko dzięki bogatej ofercie stoków. Poza trasami także czeka moc atrakcji do aktywnego spędzania czasu: wyprawy na rakietach śnieżnych, nartach biegowych, jazda na sankach, jak i wędrówki w zwykłych zimowych butach trekkingowych – w Serfaus-Fiss-Ladis przygotowane są odpowiednie trasy, trasy na narty biegowe, tory saneczkarskie i zimowe szlaki turystyczne. Natomiast Ci, którzy chcieliby ponownie poczuć się jak dziecko, mogą wybrać się na wycieczkę Segwayem po śniegu lub usiąść w kabinie kierowcy ratraka ważącego kilka ton.

Serfaus - Niedźwiedzi stok  - © Andreas Kirschner

Serfaus - Niedźwiedzi stok

Prawa autorskie: Andreas Kirschner

Więcej dla rodzin

 „WE ARE FAMILY“ w Serfaus-Fiss-Ladis to nie tylko przebój dyskotekowy, ale też motto i program. Dzięki dwóm szkołom narciarskim, całodziennej i wszechstronnej opiece nad dziećmi, specjalnym kwaterom rodzinnym, trasom tematycznym, wydzielonym obszarom dla dzieci i restauracjom dla dzieci, rodzinny ośrodek narciarski Serfaus-Fiss-Ladis może z dumą powiedzieć, że realizuje swój plan, zawsze oferując nieco więcej niż przeciętne ośrodki. Dowiedz się więcej o ofercie dla rodzin >>>

„WE ARE FAMILY“ w Serfaus-Fiss-Ladis to nie tylko przebój dyskotekowy, ale też motto i program  - © Serfaus-Fiss-Ladis Marketing GmbH - Andreas Kirschner

„WE ARE FAMILY“ w Serfaus-Fiss-Ladis to nie tylko przebój dyskotekowy, ale też motto i program

Prawa autorskie: Serfaus-Fiss-Ladis Marketing GmbH - Andreas Kirschner

Więcej dla żądnych akcji

Każdy, kto szuka niezwykłych przeżyć, będzie w pełni usatysfakcjonowany w Serfaus-Fiss-Ladis, nie tylko na stokach takich jak Direttissima - średnie nachylenie terenu: 70 procent! Także w tym przypadku oferta ośrodka idzie o krok dalej, albowiem stworzono tu infrastrukturę z unikalnymi atrakcjami zapewniającymi dodatkowy zastrzyk adrenaliny: Na przykład po torze saneczkarskim „Familien-Coaster-Schneisenfeger Serfaus“ można pomknąć w dół zbocza na sankach, zarówno latem, jak i zimą, z prędkością dochodzącą do 40 km/godz. Ci, którzy są głodni jeszcze większych szybkości, powinni skorzystać ze zjeżdżali linowych „Fisser Flieger” lub „Serfauser Sauser” i pomknąć przez pokryty śniegiem zimowy krajobraz z prędkością do 80 km/godz. Przytulniej, ale nie mniej szybko, jest na wielkiej huśtawce „Skyswing Fiss” – oferuje wystarczająco miejsca dla całej rodziny, dzięki czemu można wspólnie przeżyć emocjonujące chwile.

W ostatnich latach w Serfaus-Fiss-Ladis wytyczono kilka bardzo trudnych, czarnych tras o nachyleniu sięgającym 70%  - © Tomasz Wojciechowski

W ostatnich latach w Serfaus-Fiss-Ladis wytyczono kilka bardzo trudnych, czarnych tras o nachyleniu sięgającym 70%

Prawa autorskie: Tomasz Wojciechowski

Więcej dla smakoszy

Na widok restauracji Crystal Cube, natychmiast wiadomo, co mamy na myśli. Całkowicie przeszkolony cud architektoniczny na wysokości 2600 metrów zdaje się być nie z tego świata. Kulinarne kreacje w kwadratowej, górskiej restauracji smakują także kosmicznie – jest to świetne miejsce zarówno na romantyczne śniadanie z kieliszkiem wina musującego, luksusowy lunch, jak i podwieczorek. Nie mniej wyjątkowe jest doświadczenie, dla którego wielu narciarzy zbiera się bardzo wcześnie na wysokości prawie 2600 metrów. Przybywają, by podziwiać wschód słońca nad jeziorem Hexensee. Rozkoszowanie się pysznym śniadaniem, gdy pierwsze promienie słońca muskają tyrolskie morze szczytów zanurzając je w świetle dnia – magiczne!

Więcej dla nocnych marków

W Serfaus, Fiss i Ladis najlepszym sposobem na zakończenie pełnego wrażeń dnia sportów zimowych jest wizyta na spektakularnych wieczornych pokazach. Na „Adventure Night” w Serfaus, „Nightflow” w Fiss i „Magic Ladis” w Ladis biesiadnicy mogą spodziewać się wspaniałego spektaklu z akrobatami, kaskaderskimi wyczynami na śniegu, odjazdowymi układami tanecznymi, fajerwerkami i pokazem laserowym.

Czasami zaś mniej, znaczy więcej!

Absolutnie unikatowe: najmniejsza, najwyżej położna na świecie linia metra z magnetycznymi pociągami poduszkowymi! Działa w Serfaus od 1985 roku, zachwycając mieszkańców i gości oraz sprawiając, że górska gmina jest wolna od ruchu ulicznego. Po prawie dwóch latach renowacji, teraz lśni nowym, nowoczesnym blaskiem. Urlop bez irytującego ruchu ulicznego? Więcej to mało powiedziane, to prawdziwy luksus.

Szukaj i rezerwuj noclegi w Serfaus-Fiss-Ladis >>>

Galeria zdjęć

Serfaus-Fiss-Ladis - © Serfaus-Fiss-Ladis Marketing GmbH - Andreas Kirschner
Serfaus-Fiss-Ladis - © Serfaus-Fiss-Ladis Marketing GmbH - Andreas Kirschner
Murmlipark w centrum Serfaus - © Tomasz Wojciechowski
Serfaus-Fiss-Ladis, marzec 2018 - © Tomasz Wojciechowski

Zobacz wszystkie

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Galeria zdjęć

3S Eisgratbahn na lodowcu Stubai - © Stubaier Gletscher
Smart Ski Goggles - inteligentne goggle - © Ski amade
Nowe inwestycje 2015/16
Jaworzyna Krynicka - © SN Jaworzyna Krynicka

Reklama