Polish

Co ciekawego na ferie w Zieleńcu?

22. styczeń 2020 | Zieleniec Ski Arena

Nowinki z regionów Polska

Ośrodki w tym artykule: Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena (21.01.2020)

Zieleniec Ski Arena (21.01.2020)

Prawa autorskie: Zieleniec Ski Arena

Tegoroczna zima pozostawia wiele do życzenia. Na nizinach jej w ogle nie widać. Ale mimo to niektóre dolnośląskie ośrodki narciarskie pracują bez przerwy od początku grudnia. Tak jest na przykład w Zieleńcu, gdzie w ostatnim czasie dzięki niższej temperaturze, a także opadom śniegu warunki narciarskie uległy znacznej poprawie.

Sezon 2019/2020 rozkręcał się powoli. Bardzo ciepły w większości regionów kraju grudzień i niemal „upalny” styczeń nie sprzyjał uprawianiu zimowych sportów. W niższych partiach Sudetów panowała w praktyce jesień, jedynie wyższe partie Karkonoszy pokryte były śnieżną pokrywą. Taka sytuacja stała się wyzwaniem dla ośrodków narciarskich, które musiały radzić sobie w tych niełatwych okolicznościach.

Choć współczesna technologia pozwala na bezproblemowe naśnieżanie stoków nawet wobec braku opadów śniegu, kluczowy jest jednak czynnik temperaturowy - aby praca armatek miała sens, na stokach musi panować mróz. A nawet jego na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy brakowało.

Galeria zdjęć

Zieleniec Ski Arena (21.01.2020) - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena (21.01.2020) - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena (21.01.2020) - © Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena (21.01.2020) - © Zieleniec Ski Arena

Zobacz wszystkie

Sezon narciarski w pełni

Rozpoczęty wraz z początkiem grudnia sezon narciarski w Zieleńcu trwa jednak cały czas, a po ostatniej poprawie aury nareszcie zapanowały w stacji prawdziwie zimowe warunki. „Już okres świąteczno-noworoczny zwiastował, że po trudniejszym początku sezonu, zima na dobre się w Zieleńcu rozkręci” - mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec SKI Arena. „Tuż po nowym roku przyszło co prawda chwilowe ocieplenie, jednak ostatnie dni to już silniejsze opady śniegu i mróz, dzięki czemu nie tylko na samych stokach ale i w całej okolicy zrobiło się po prostu biało” - dodaje Grzegorz Głód.

Zmiana aury przyszła w najlepszym możliwym momencie - trwają zimowe ferie, które każdego roku ściągają na Dolnym Śląsk młodzież z całej Polski. Piękna zima, jaką można aktualnie podziwiać w Zieleńcu, to zjawisko tym cenniejsze, że w większych miastach padający śnieg to przechodzący powoli do lamusa widok.

Atrakcje w trakcie zimowych ferii

Począwszy od pierwszego weekendu ferii stacja narciarska przygotowała dla wypoczywających w tym czasie gości wiele atrakcji - na samych stokach, ale również już po aktywnie spędzonym na nartach czy snowboardzie dniu.

Grzegorz Głód: „Aktualnie do dyspozycji narciarzy oddajemy 21 spośród 29 kolei i wyciągów oraz 30 tras narciarskich o łącznej długości ok 15 kilometrów na których zalega od 20 do 60 cm śniegu. Większość wyciągów jest czynna od 09:00 do 21:00. Oczywiście przed wyjściem na stok zawsze zachęcamy do sprawdzenia na stronie czy w mediach społecznościowych bieżących informacji, bo rozkład jazdy i dostępność tras może na przykład na przestrzeni nocy ulegać zmianie”.

Wszystkim wybierającym się na narty czy snowboard do Zieleńca i chcącym podnieść swoje umiejętności poleca się skorzystanie z oferty pracujących przy stokach szkół narciarskich lub specjalnie w trakcie ferii organizowanych zabawach na śniegu z instruktorami. One odbywają się w każdą środę od godziny 19:00 do 21:00. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie www.zieleniec.pl.

Nie tylko narty i snowboard!

Kolejnym, ważnym wydarzeniem są cykliczne spotkania w ramach programu „Bezpieczne #szusowanko”. Organizowane wspólnie z ratownikami GOPR prelekcje traktują o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialnym korzystaniu ze stoków. Spotkania odbywają się w każdy piątek w Vital & SPA Resort Szarotka o godzinie 18:00.

Aż do ostatniego tygodnia zimowego wypoczynku (czyli do 23 lutego) w Zieleńcu nie zabraknie też wieczorów przy ognisku (wtorki), wieczorów tanecznych i dyskotek (niemal codziennie), w ramach krótkiego odpoczynku od nart warto wziąć udział także w oprowadzaniach na koniach w czynnym przez cały rok Ranchu Gryglówka (poniedziałki).

Wszystkie informacje dotyczące atrakcji w trakcie zimowych ferii, aktualnie panujących warunków, czynnych tras i wyciągów oraz pełną bazę gastronomiczną, hotelową oraz komplet informacji dotyczących narciarskich szkół oraz wypożyczalni sprzętu znajdą Państwo na stronie internetowej ośrodka: www.zieleniec.pl oraz na profilach stacji na Facebooku czy Instagramie.

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Galeria zdjęć

3S Eisgratbahn na lodowcu Stubai - © Stubaier Gletscher
Smart Ski Goggles - inteligentne goggle - © Ski amade
Nowe inwestycje 2015/16
Jaworzyna Krynicka - © SN Jaworzyna Krynicka

Reklama