Polish

Koronawirus: Lockdown na Słowacji przedłużony do 20 marca

11. luty 2021 | Skiinfo

Nowinki z regionów Słowacja

Ośrodki zamknięte z powodu koronawirusa

Ośrodki zamknięte z powodu koronawirusa

Prawa autorskie: WDF-foto - Fotolia.com

   ------------ AKTUALIZACJA 11.2.2021 ------------ 

Stan wyjątkowy na Słowacji przedłużony do 20 marca

Od 1 stycznia wszystkie ośrodki narciarskie na Słowacji są nieczynne. Zmieniły się również warunki dotyczące hoteli, które do tej pory mogły przyjmowac gości posiadających negatywny wynik testu. Hotele nie mogą przyjmować nowych gości.

Przyczyną zamknięcia ośrodków jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem. "Zdajemy sobie sprawę, że jest to niewygodne, ale jesteśmy w bardzo trudnym czasie, kiedy musimy cierpieć bardziej niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mogli spotkać się wkrótce bez ograniczeń na nartach, imprezowaniu i innych wydarzeniach towarzyskich", napisał minister na Facebooku.
 
Ograniczenia miały potrwać do 7 lutego do północy. Rząd w Bratysławie podjął jednak decyzję o przedłużeniu lockdownu do 20 marca. W całym kraju prowadzone są testy przesiewowe. W regionach, w których stwierdzony zostanie niski odsetek zachorowań, restrykcje mają być stopniowo łagodzone.
 
Od 15 lutego osoby, które przekroczą słowacką granicę poddane będą 14-dniowej kwarantannie!

 

COVID-19 Ogólne zasady na Słowacji

Na Słowacji obowiązuje zakaz opuszczania domów z kilkoma wyjątkami. Zabronione jest organizowanie imprez masowych, wszystkie punkty handlowe i usługowe, takie jak teatry, fryzjerzy, szkoły jazdy, baseny czy fitness są zamknięte.

Wprowadzono też zakaz wzajemnych odwiedzin i spotkań osób, które nie mieszkają razem w tym samym gospodarstwie domowym. Zamknięto kościoły i ośrodki narciarskie, a poruszanie się ograniczono tylko w obrębie dzielnicy.

Podróż

Obowiązuje zakaz poruszania się z kilkoma wyjątkami, takimi jak:

- wyjazd do pracy, której nie można wykonywać z domu
- zaspokajanie potrzeb życiowych
- wyjście na pocztę, pogrzeb, ślub, chrzest, do lekarza, na badania
- opieka nad bliską osobą
- rekreacja i fitness w najbliższej okolicy.

Zakrywanie ust i nosa

Obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy wszystkich przestrzeni publicznych w centrum miasta, a także we wnętrzach budynków i obiektów użyteczności publicznej.

Bary i restauracje

Restauracje i bary są zamknięte, a posiłki i napoje można zamawiać tylko z dostawą lub na wynos. Spożywanie w pomieszczeniach i na zewnątrz (przed restauracją) jest zabronione.

Sklepy i supermarkety

Sklepy są obecnie zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii i aptek. Zabrania się sprzedaży towarów nieżywnościowych w supermarketach. W sklepach obowiązuje limit 1 osoby na 15mkw. Wprowadzono „Godziny pracy dla seniorów” - w dni powszednie codziennie w godzinach 9-11.

 

Pojemność gondoli na Słowacji będzie ograniczona do jednej osoby (nie dotyczy członków jednego gospodarstwa domowego)  - © TMR

Pojemność gondoli na Słowacji będzie ograniczona do jednej osoby (nie dotyczy członków jednego gospodarstwa domowego)

Prawa autorskie: TMR

 

Reklama

Reklama

Reklama