Test nart Nordica Santa Ana 93 2017/2018. Test został przeprowadzony we współpracy z Realskiers.com i przy wsparciu ze strony firmy MasterFit.

Santa Ana 93 marki Nordica to coś więcej niż tylko świetna, nowa narta. W naszym teście damskich nart All Mountain uzyskała najlepsze wyniki, nadają nowego wymiary hasłu „Lżejsze jest lepsze“. Wszystkie testerki były zgodne, że tworząc Santa Ana 93 Nordice udało się skonstruować jedną z najlepszych nart w historii! Ultralekkie materiały i robiące wrażenie nowoczesne technologie dają jej osiągi, którym innym modelom trudno dorównać.
Santa Ana 93 jest zbudowana podobnie jak Enforcer, zmniejszenie wagi zawdzięcza zastosowaniu zamiast włókna szklanego preimpregnowanej warstwy włókna węglowego (Carbon-Prepreg-Laminat). Oszczędności na wadze zainwestowano w montaż dwóch warstw tytanowych. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ Nordica świadomie stawia w przypadku tej narty na maksymalizację wydajności, wbrew powszechnemu trendowi, w którym najważniejsza jest redukcja wagi Mimo że Santa Ana 93 to silna, stabilna narta, poza sportowymi osiągami daje także dużą frajdę z jazdy i jest łatwa do opanowania. Jedna testerka dobrze to ujęła: „Santa Ana zachowuje się bardzo stabilnie a jednocześnie czuć jej wagę pod butami. Ale prowadzi się bardzo łatwo i szybko, dobre skręca, chętnie wybacza błędy w muldach i na lodzie – chętnie bym tę nartę kupiła!”.