Pod koniec minionej zimy redakcja Skiinfo oraz siostrzanego portalu OnTheSnow przetestowała ponad 100 nowych modeli nart na sezon 2016/2017. Wyniki testów przedstawiamy Wam w podziale na cztery kategorie: carvingi na przygotowane trasy, narty allmountain, narty freeridowe oraz do jazdy w puchu – osobno dla pań i panów. Oto test męskich nart carvingowych!

Sportowa jazda na przygotowanych trasach

Już od kilku lat widoczny jest trend zwiększania przez producentów szerokości nart pod wiązaniem nie tylko w segmencie modeli do jazdy w terenie, ale także nart do jazdy po przygotowanych trasach. Nadal w sprzedaży znajdują się ekstremalne głęboko taliowane carvingi czy też bardzo wąskie narty gigantowe, ale większość narciarzy woli od nich dobre, wszechstronne narty allroundowe. Można na nich w sportowym stylu wycinać carvingowe łuki, ale także nadają się do spokojnej rekreacyjnej jazdy czy krótkich, ostrych śmigów. W naszym teście skoncentrowaliśmy się na nartach allround, które nie mają może ekstremalnych osiągów, ale mimo to mogą poszczycić się całkiem sportowym charakterem. W naszym teście  znajdziecie nowe modele i kilka udoskonalonych wersji z poprzedniego sezonu o szerokości od 69 do 84mm i promieniu skrętu pomiędzy 14 a 18m. Łącznie test zawiera 10 nart firm Atomic, Fischer, Nordica, Head, K2, Blizzard, Salomon, Rossignol, Dynastar i Scott.

Grupa naszych testerów - składająca się z doświadczonych narciarzy, instruktorów, redaktorów, byłych zawodników i osób zawodowo związanych z narciarstwem – wzięła wszystkie te narty dokładnie pod lupę. Na kartach testu testerzy przyznawali testowanym modelom punkty od 0 do 5, oceniając je w kilku kategoriach i opisując swoje odczucia. Czy narta jest stabilna czy raczej bardzo skrętna? Czy łatwo na niej krawędziować czy raczej śliska się na zakrętach? Preferuje szybką jazdę czy może krótkie śmigi?  Wybraliśmy też modele, które naszym zdaniem są najlepsze.

Poniżej klikając na interesując Was model, możecie przeczytać opisy wyników jego testu. Zapraszamy do testu nart carvingowych 2016/2017! Jeśli interesuje Was test nart carvingowych dla pań, znajdziecie go tutaj: http://www.skiinfo.pl/wyposazenie/g/174/test-nart-2017--carvingi-allround--damskie-