Podobnie jak większość z Was nasze testerki są zafascynowane carvingiem. Cała grupa, składająca się z instruktorek narciarskich, byłych mistrzyń freestyle’u, przewodniczek skitourowych i dziennikarek naszej redakcji uwielbia szybką jazdę, dlatego chętnie szusuje po ratrakowanych trasach. Właśnie do jazdy po takich stokach przeznaczone są narty w tej kategorii naszych testów.

Są to narty o dość sportowym charakterze, które jednak z powodzeniem mogą być używane przez narciarki preferujące bardziej rekreacyjny styl jazdy. Podsumowując, testowaliśmy w tej kategorii sportowe narty typu allround. Nie znajdziecie tu za to ekstremalnych carvingów slalomowych czy gigantowych.

Nasze testerki oceniały 11 modeli z tej kategorii pod względem stabilności, zwrotności, wszechstronności i zdolności carvingowych, czyli inaczej pod względem trzymania krawędzi. Średnia tych ocen dawała notę łączną. Testerki dzieliły się także swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z jazdy. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli o szerokości pod wiązaniem od 72 do 84mm znajdziecie poniżej w raportach z testów – zapraszamy do klikania! Życzymy Wam miłej lektury testu nart carvingowych na przygotowane trasy na sezon 2016/2017!