Narciarze lubią narty All Mountain. Ale ich cechy często jeszcze bardziej doceniają narciarki. Dlaczego? Ze względu na mniejszą wagę panie utrzymują się na powierzchni głębokiego śniegu nawet na węższych nartach i nie potrzebują koniecznie do tego nart freeride’owych o szerokości pod wiązaniem 100mm i więcej. Ale zalet nart All Mountain jest więcej. Na przygotowanym przez ratrak stoku wiele modeli jeździ prawie tak sportowo, jak prawdziwe narty carvingowe. Poza trasą gwarantują dostateczną wyporność i żwawość, aby i w takich warunkach jazda dostarczała mnóstwo frajdy. Jeśli więc macie czasem dosyć jazdy po ubitym stoku i myślicie o szusach w miękkim śniegu w terenie, przesiadka na model All Mountain będzie najlepszym rozwiązaniem.

W naszym teście liczna grupa narciarek oceniała narty pod różnymi względami. Ważna wskazówka dla Was: Jeśli preferujecie ostrą szybką jazdę, zwróćcie uwagę na ocenę w kategorii „Moc i stabilność“. Jeśli wolicie jednak spokojną jazdę rekreacyjną z częstymi skrętami o mniejszym promieniu, szukajcie wysokich ocen w kategorii „Finezyjność i zwrotność“.

W naszym teście ocenialiśmy następujące modele: Blizzard Black Pearl 88, Nordica Santa Ana 93, Rossignol Temptation 88 HD, Head Wild Joy, Völkl Kenja, Atomic Vantage 90 CTi W, Atomic Vantage 85 W, K2 OoohlaLuv 85 Ti i Kästle LX85.  

Ten test został przeprowadzony przez narciarskich ekspertów z Realskiers.com. Sponsorem testu była firma MasterFit.