Tyrol

Kitzbühel Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 1dla ekspertów w regionie Europa
Top 1dla ekspertów w regionie Austria
Top 1dla ekspertów w regionie Tyrol
Wszystkie opinie

Narty w Kitzbühel i Kirchberg

Tereny narciarskie Kitzbühel i Kirchberg należą do najnowocześniejszych na świecie i zdobyły już wiele nagród. Doskonała infrastruktura, nowoczesne wyciągi, krótki czas oczekiwania - a mimo to nie ma się wrażenia, że jest się w bezosobowym ośrodku narciarskim. Zapewnia to kompetentny i przyjazny personel, wiele przytulnych schronisk na stokach i wreszcie gościnność mieszkańców, którzy dobrze wiedzą, że w Kitzbühel wielu ludzi żyje z turystyki.

Dzień narciarski na terenie narciarskim rozpoczyna się albo w Kitzbühel kolejką Hahnenkammbahn albo w Kirchbergu kolejką Fleckalmbahn lub Maierlbahn. Jeśli na narty wybieracie się samochodem, zalecamy rozpoczynanie narciarskiego dnia w Kirchbergu, ponieważ w zimie parkowanie jest tutaj bezpłatne, natomiast przy kolejce Hahnenkammbahn obowiązuje opłata. Tak czy inaczej, w drodze na teren narciarski trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ koleje linowe, które dowożą narciarzy z doliny w głąb terenów narciarskich wyjątkowo nie należą do najnowoczesniejszych.

W zależności od tego, jakim typem narciarza jesteś, inne części ośrodka będą dla ciebie optymalne. Z Ehrenbachhöhe do wyciągu Sonnenrast prowadzi na przykład piękny stok ćwiczebny, idealny dla początkujących. Po przeciwległej stronie narciarze znajdą kilka stromych zjazdów przy wyciągach Steinbergkogel lub Jufen. Oba prowadzą na grzbiet, z którego przy okazji można zrobić świetne zdjęcia. Jeśli lubisz na na nartach pokonywać kilometry, ruszaj w kierunku Pengelstein, zalicz tam kilka wjazdów wyciągami, a następnie skorzystaj z kolei linowej wiodącej na Jochberg. Kto ma nadal wystarczająco dużo siły w nogach, ten przed końcem dnia z przyjemnością pokona zjazd do doliny na Resterhöhe.  

Na stokach w Kitzbühel znajdziesz wiele schronisk, w których możesz się zatrzymać, na przykład Sonnalm, Hanglalm lub schronisko Pinzgablick. Kulinarne atrakcje gwarantowane, od gigantycznych sznycli po wiedeńsku po Kaiserschmarrn! Z Resterhöhe można wrócić darmowym skibusem.

Oprócz połączenia stoków Aschau-Kirchberg-Kitzbühel-Jochberg-Mittersill-Hollersbach, można jeździć na nartach również po przeciwnej stronie doliny na Kitzbüheler Horn. Tutaj zazwyczaj jest dośc spokojnie i brak tłumów, ale dzięki nowym wyciągom można pokonać wiele kilometrów w krótkim czasie. Do tego dochodzą wspaniałe widoki!

 

Freeride w Kitzbühel i Kirchberg

Liczne równe, trawiaste stoki wokół Kitzbühel oferują ponad 200 kilometrów kwadratowych tras, które dzięki częstym w tym regionie obfitym śnieżycom są wspaniałym terenem do freeride'u. Nawet przy niewielkich ilościach świeżego śniegu można tu świetnie pośmigać w puchu i nie martwiąc o stan nart. Na terenie narciarskim znajduje się łącznie siedem punktów kontroli lawinowej oraz niezliczone możliwościami zjazdów poza trasą z wykorzystaniem kolejek linowych.

Zaplanuj swój wyjazd

Kitzbühel Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

24cm
15cm
10cm
5cm
0cm
0cm
gru
20cm
sty
0cm
lut
11cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

43%
Niebieskie trasy
40%
Czerwone trasy
18%
Czarne trasy
68
Trasy ogółem
179 km
Trasy ogółem
8 km
Najdłuższa trasa
179 km
Teren narciarski
4 km
Nocne jazdy
1102 ac
Sztuczne naśnieżanie
119 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 54

11
Koleje gondolowe
7
Kanapy 8-osobowe
9
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
4
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
4
Kanapy 4-osobowe
1
Kanapy 3-osobowe
3
Kanapy 2-osobowe
15
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2000m
Szczyt
1200m
Przewyższenie
800m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.