Polish

Ośrodki narciarskie Karpacz

Karpacz to miejscowość turystyczno- wypoczynkowa położona u stóp Śnieżki w Karkonoszach, na wysokości od 480 do 885 m.n.p.m. Administracyjnie Karpacz przynależy do powiatu jeleniogórskiego, znajdującego się w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Gmina Karpacz graniczy z Czechami. Populacja miasta wynosi ok. 5000 mieszkańców, a w szczycie sezonu liczba turystów jest kilkakrotnie wyższa.

Baza noclegowo – gastronomiczna jest w Karpaczu bardzo bogata. Znaleźć tu można prawie 10 000 miejsc noclegowych, o zróżnicowanej ofercie cenowej ( schroniska, pensjonaty, gospodarstwa, hotele, centra Spa & Welness).

Narciarze znajdą tutaj wiele atrakcji. W samym Karpaczu jest wiele mniejszych stoków i wyciągów, a w pobliżu znajduje się duży kompleks narciarsko – snowboardowy Śnieżka. Niedaleko tras można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, szkoły narciarskie i snowboardowe.

W Karpaczu na narciarzy biegowych czeka trasa biegowa o długości ponad 2,5km, która posiada homologację FIS-u.

Dobre warunki narciarskie utrzymują się w rejonie Karpacza zazwyczaj od grudnia do połowy marca. Część stoków jest sztucznie naśnieżanych oraz oświetlona.

Poza nartami, można znaleźć tu wiele ciekawych rozrywek, m.in. lodowiska, tor saneczkowy, Muzeum Sportu i Turystyki a także skocznię „Orlinek”, na której odbywają się ogólnopolskie zawody.

Do Karpacza można dostać się samochodem z Jeleniej Góry (ok. 15 km) lub Wrocławia przez Wałbrzych i Kowary. Osoby chcące skorzystać z komunikacji publicznej mogą dostać się do Karpacza PKSem
Nie ma możliwości dostania się do Karpacza pociągiem. Można natomiast dojechać pociągiem do Jeleniej Góry, a z tamtą PKSem do Karpacza. Osoby podróżujące z Wrocławia mogą skorzystać z bezpośredniego połączenia autobusowego na trasie Wrocław-Karpacz.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Karpacz

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.

Reklama

Reklama

Reklama