Polish

Ośrodki narciarskie Mölltal

Decydując się na ferie zimowe w Mölltal można wybierać pomiędzy różnorodnymi ośrodkami w Ankogel i na lodowcu Mölltaler. Oba te wybory pociągają za sobą możliwość skorzystania z licznych stoków o zróżnicowanym poziomie trudności. Ze względu na wysokość jest to obszar śniego-niezawodny. W przypadku lodowca wynosi ona 3122 m n.p.m. Można do niego łatwo dojechać podziemnym przejazdem "Gletscher Express".

Sezon narciarski jest tu długi, ponieważ panują tu bardzo dobre warunki śniegowe. W środku sezonu narciarskiego na lodowcu gromadzi się kilka metrów śniegu. Teren Ankogel może zostać osiągnięty z przejazdu narciarskiego zaczynającego się w Mallnitz. Ankogel znany jest ze stoków dobrej jakości sięgających 2636 m n.p.m. W pobliżu stacji w Mallnitz znajdują się dwie szkoły narciarskie.

Co roku w lutym odbywa się tu impreza “Waterslide Contest”, w trakcie której snowboardziści próbują przebyć basen z śniegowymi rampami długości 30 m. Mölltal ma też ofertę dla narciarzy biegowych – kilometry tras z widokiem na trzytysięczniki Hohe Tauern.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Mölltal

Hotel from outside
10 Herr Siegfried Huber Kleindorf Flattach, 9831
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.