Polish

Ośrodki narciarskie Corse

Mała, górzysta wysepka, Korsyka, położona jest na Morzu Śródziemnym, między Sardynią i Francją. Znana jest dzięki poszarpanej linii brzegowej i turkusowych wód. Znajdują się tu trzy małe ośrodki narciarskie (Ghisoni, Val d'Eze i Vergio), rozpięte między 1400 a 1870m wysokości.

Należy podkreślić, że czwarta stacja, High Asco, zamknięta w 1991 r. w wyniku rozległego uszkodzenia spowodowanego osuwaniem się ziemi, może zostać niedługo ponownie otwarta.

Od kilku lat Korsyka stara się poszerzyć zakres swojego terytorium, rozbudowując się w pobliżu Corte, by działać na równi z większymi ośrodkami narciarskimi, takimi jak w Alpach Południowych. Celem jest utworzenie ośrodka z 30 km tras narciarskich, rozciągających się na wysokościach pomiędzy 1550 i 2400m.

Sezon narciarski na Korsyce trwa zwykle od grudnia do kwietnia, choć opady śniegu są często bardziej znaczne w lutym i marcu. Wpływ na warunki pogodowe Korsyki ma wyspiarski klimat tego terytorium. Stosunkowo wysokie temperatury wiosną wpływają na opady sypkiego śniegu.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Corse

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.