Corse Ośrodki narciarskie

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat

Corse Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie ? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Ośrodki - Corse | FAQ

Mała, górzysta wysepka, Korsyka, położona jest na Morzu Śródziemnym, między Sardynią i Francją. Znana jest dzięki poszarpanej linii brzegowej i turkusowych wód. Znajdują się tu trzy małe ośrodki narciarskie (Ghisoni, Val d'Eze i Vergio), rozpięte między 1400 a 1870m wysokości. Należy podkreślić, że czwarta stacja, High Asco, zamknięta w 1991 r. w wyniku rozległego uszkodzenia spowodowanego osuwaniem się ziemi, może zostać niedługo ponownie otwarta. Od kilku lat Korsyka stara się poszerzyć zakres swojego terytorium, rozbudowując się w pobliżu Corte, by działać na równi z większymi ośrodkami narciarskimi, takimi jak w Alpach Południowych. Celem jest utworzenie ośrodka z 30 km tras narciarskich, rozciągających się na wysokościach pomiędzy 1550 i 2400m. Sezon narciarski na Korsyce trwa zwykle od grudnia do kwietnia, choć opady śniegu są często bardziej znaczne w lutym i marcu. Wpływ na warunki pogodowe Korsyki ma wyspiarski klimat tego terytorium. Stosunkowo wysokie temperatury wiosną wpływają na opady sypkiego śniegu.
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.