Krynica-Zdrój Ośrodki narciarskie

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat

Krynica-Zdrój Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie ? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Ośrodki - Krynica-Zdrój | FAQ

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w południowo wschodniej części województwa małopolskiego. To liczące ponad 12 tys. mieszkańców miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym i sportowym. Rozgrywano tu zawody w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. hokeju i saneczkarstwie. Krynica-Zdrój jest jednym z ciekawszych miejsc w Małopolsce, jeśli chodzi o możliwości uprawiania sportów zimowych. Największe stacje narciarskie, to Jaworzyna Krynicka oraz Słotwiny i Czarny Potok. W sumie, w Krynicy i jej okolicach jest kilkadziesiąt tras o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. W pobliżu wyciągów znajduje się wszystko czego potrzebują narciarze i snowboardziści: wypożyczalnie sprzętu, nauka jazdy, punkty gastronomiczne oraz duże parkingi. Część tras jest naśnieżanych i oświetlonych. Wybudowano tu także kolej gondolową o dużej przepustowości. Przebywając w Krynicy można skorzystać z usług oferowanych w ośrodkach uzdrowiskowych i pijalniach. Wiele budynków sanatoryjnych to zabytki. Baza turystyczna Krynicy jest bardzo rozbudowana. W ofercie znajdują się noclegi w domach uzdrowiskowych, hotelach, pensjonatach i pokojach gościnnych. Na terenie miasta mieści się wiele lokali gastronomicznych różnego typu. Aby dotrzeć do Krynicy, trzeba dojechać do Nowego Sącza, w którym należy wybrać jedną z dwóch tras: lepszą i dłuższą drogę nr 87/971, przez Piwniczną-Zdrój lub krótszą, jednak nieco gorzej utrzymaną drogę nr 75/981, przez Nową Wieś. Autobusy i pociągi kursują do Krynicy z większości dużych miast Polski.
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.