Polish

Ośrodki narciarskie Lago Maggiore

Nad niebieskimi wodami Jeziora Maggiore usytuowane są góry, parki, ogrody i wyspy. Sekwencja gór dominujących nad jeziorem jest zamykana przez ogromny łańcuch Alp – Monte Rosa. Aby dotrzeć na 4-tysięczny szczyt, trzeba przemierzyć 50 km w prostej linii od jeziora. Przechadzając się jego brzegiem, na pewno zauważy się liczne pagórkowate i górzyste wsie z ciekawym, tradycyjnym folklorem. Do doliny nad jeziorem można przejść wieloma fascynującymi trasami i dotrzeć do fascynujących miejsc: Val Formazza, z Toce Falls, Val Vigezzo, nazywane "malarzem w dolinie", Valle Anzasca, na którego szczytach znajdują się osady Macugnagi i Valle Antrona z pięknymi alpejskimi stawami.

Wśród klejnotów przyrody poczesne miejsce zajmuje Park Naturalny Val Grande – największy dziki obszar Europy Centralnej.

Wracając do Jeziora Maggiore – sławne dzięki Wyspom Borromeo, dostarcza turystom wielu atrakcji. Wzdłuż brzegu Piemontu można podziwiać wille z przełomu XIX i XX wieku. W Stresie i Verbanie należy zajrzeć do Ogrodów Borromeo oraz ogrodów botanicznych Villa Taranto i Villa San Remigio.

Do zwiększenia atrakcyjności tego obszaru przyczynia się bliskość Jeziora Orta. Jego blask widać już z Omegna, jest ono punktem odniesienia dla całej prowincji Cusio, to przez nie wpływa się na uroczą wyspę San Giulio. Z Omegna należy udać się do Val Strona, które słynie z wykonywanych tam drewnianych figurek (sztandarowym przykładem jest Pinokio z książki Collodiego) oraz mosiężnych instrumentów muzycznych. Wycieczkę zakończyć można w Novara Hills degustacją wspaniałego wina.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Lago Maggiore

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama