Mottarone, Lago Maggiore

Lago Maggiore Ośrodki narciarskie

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat

Lago Maggiore Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie ? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Ośrodki - Lago Maggiore | FAQ

Nad niebieskimi wodami Jeziora Maggiore usytuowane są góry, parki, ogrody i wyspy. Sekwencja gór dominujących nad jeziorem jest zamykana przez ogromny łańcuch Alp – Monte Rosa. Aby dotrzeć na 4-tysięczny szczyt, trzeba przemierzyć 50 km w prostej linii od jeziora. Przechadzając się jego brzegiem, na pewno zauważy się liczne pagórkowate i górzyste wsie z ciekawym, tradycyjnym folklorem. Do doliny nad jeziorem można przejść wieloma fascynującymi trasami i dotrzeć do fascynujących miejsc: Val Formazza, z Toce Falls, Val Vigezzo, nazywane "malarzem w dolinie", Valle Anzasca, na którego szczytach znajdują się osady Macugnagi i Valle Antrona z pięknymi alpejskimi stawami. Wśród klejnotów przyrody poczesne miejsce zajmuje Park Naturalny Val Grande – największy dziki obszar Europy Centralnej. Wracając do Jeziora Maggiore – sławne dzięki Wyspom Borromeo, dostarcza turystom wielu atrakcji. Wzdłuż brzegu Piemontu można podziwiać wille z przełomu XIX i XX wieku. W Stresie i Verbanie należy zajrzeć do Ogrodów Borromeo oraz ogrodów botanicznych Villa Taranto i Villa San Remigio. Do zwiększenia atrakcyjności tego obszaru przyczynia się bliskość Jeziora Orta. Jego blask widać już z Omegna, jest ono punktem odniesienia dla całej prowincji Cusio, to przez nie wpływa się na uroczą wyspę San Giulio. Z Omegna należy udać się do Val Strona, które słynie z wykonywanych tam drewnianych figurek (sztandarowym przykładem jest Pinokio z książki Collodiego) oraz mosiężnych instrumentów muzycznych. Wycieczkę zakończyć można w Novara Hills degustacją wspaniałego wina.
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.