Szczawnica - Palenica – oceny ośrodka i recenzje

Znasz ośrodek Szczawnica - Palenica – oceń go! Możesz przyznawać gwiazdki (od jednej do pięciu – im więcej tym lepiej) i oceniać w ten sposób jakość tras, snowpark, ofertę dla rodzin, życie nocne i ogólny stosunek jakości do ceny. Jeśli jeszcze w tym ośrodku nie byłeś, znajdziesz tu wcześniejsze oceny ośrodka Szczawnica - Palenica dostarczone przez innych użytkowników. Pomogą Ci one w wyborze najlepszej miejscówki na kolejny wypad na narty lub snowboard?

Szczawnica - Palenica – oceny ośrodka i recenzje

Łącznie (3.6)
Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Ogólna ocena ośrodka (liczba gwiazdek) nie odzwierciedla prostej średniej, pod uwagę branych jest wiele różnych czynników, w tym aktualność recenzji.
Początkujący
Zaawansowani
Eksperci
Jakość tras
Rodziny i dzieci
Apres Ski
Snowpark
Ocena ogólna
Oceń ten ośrodek

Wszystkie opinie

Najnowszych
Marta
Bardzo fajny stok, szeroki, dobrze przygotowany, oświetlony, idealny w czasie wieczornych przejazdów
Trasy oświetlone, wieczorny przejazd, ratrakowane trasy przed wieczornym przejazdem
Przejazd przez mostek ;)
Dobry Narciarz
Zróżnicowany ośrodek narciarskich o ciekawych i bardzo klimatycznych 5 trasach (SZAFRANÓWKA I, II i PALENICA I, II oraz ogródek treningowy przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego). Idąc dalej wyciąg krzesełkowy dobry, bez większych kolejek wyjeżdza w czasie ok. 5 minut na szczyt Palenicy. Z górnego peronu kolejki mamy do wyboru zjazd na polanę Szafranówki skąd 3 talerzyki prowadzą na 3 trasy narciarskie (Szafranówka I, II oraz Palenica II) lub zjazd trasą czarną z homologacją FIS, która jest zdecydowanie dla bardziej doświadczonych narciarzy. Dla początkujących/średnio-zaawansowanych lepszą opcją jest polana Szafranówka. Trasa 1 prowadząca z tej polany jest idealna dla początkujących, trasa nr. 2 rzadko otwarta jest trudniejszym odpowiednikiem. Ze szczytu Szafranówki prowadzi jeszcze jedna, chyba najbardziej popularna w całym ośrodku trasa - Palenica II o długości prawie 2km. Podobnie jak trasy na Szafranówce ,,dwójka" umożliwia wieczorne szusowanie przy świetle po 2-godzinnej przerwie (16-18, w tym czasie dostępne są trasy Szafranówki) na ratrakowanie od 18 do 21:00 co jest dużym plusem. Takie działania sprawiają, że warunki w ośrodku są w porządku. Jedynym większym minusem w ośrodku może być końcowy dojazd na trasie Palenica (II), który prowadzi przez mostek do dolnego peronu krzesła. Podjazd jest męczący i nużący. Może być większym problemem dla początkujących i snowboardzistów.
Zróżnicowane trasy, wieczorna jazda
Końcowy dojazd do krzesła.
Agnieszka G.
1) Dziwię się że za tyle lat, jeszcze nie wymyślono rozwiązania dojazdu do wyciągu krzesełkowego. Bardzo lubimy Szczawnice, Palenica ma moim zdaniem duży potencjał, piękne widoki z góry, fajnie że jest kilka lokali gastronomicznych i na dole i na górze.... Jednak ciągle zniechęcamy się do jazdy na nartach tam, bo co to za przyjemność po całej przebytej trasie odpychać się kawał trasy po płaskim terenie a na końcu próbować się wyspinać na mostek pod górkę i doczołgać sie do wyciągu i całym upoconym wreszcie usiąść na wyciągu. Jeszcze pół biedy dla narciarzy, natomiast snowboardziści to już mają całkiem przekichane. A najgorzej już jak śnieg jest mokry, świeży, po którym dużo gorzej się szusuje i ten dojazd jest już prawdziwym utrapieniem. Mieliśmy nadzieję że coś z tym zrobiono,jednak w tym roku znowu rozczarowanie...może nasypać ten odcinek, może mały wyciąg taśmowy...?no coś powinno zostać wymyślone. 2) nowość jaka została wprowadzona - wieczorna jazda po ratrakowaniu. Pomysł świetny, trasa Palenica 2 fajnie przygotowana na wieczór. ALE.....po pierwsze karnet 1-dniowy wieczornej jazdy nie obejmuje.
Piękne widoki z góry, kilka lokali gastronomicznych, przeważnie brak kolejek do wyciągów,blisko wyciągu sporo noclegów, wyjazd wyciągiem w lecie w miare przystępnej cenie
Podjazd do wyciągu krzesełkowego pod górę przez mostek, brak oświetlenia ma czerwonej trasie, kiepski dojazd do trasy Palenica 2 z wyciągu krzesełkowego
Konrad B
Po pierwsze Szczawnica zimą jest urocza ...jeśli chodzi o narty to niezaprzeczalną zaletą jest to że nie przyjezdza tutaj dużo parapetów którzy jak wiemy zazwyczaj niszczą stok
Mało snowboardzistów
- dojazd do krzesła / - dojazd do orczyka na górze / - żeby dostać
loos
Trasy nieprzygotowane + ciągle zamknięta trasa czarna, oraz utrudnienia na dwójce ;-(
undefined
Tomasz
trasy, głównie czerwona familijna dosyć ciekawa, ale technicznie wymagająca. Nie było by problemu, gdyby nie fakt, że środku ferii zimowych, w niedzielę do południa stok nie był przygotowany. Miejscami zwały sypkiego sztucznego śniegu na wąskich przejazdach wymagały nie lada uwagi i ostrożności aby nie zrobić sobie krzywdy. Wydaje się, że w nocy trasa nie była ratrakowana. Dojazd do krzesła przez mostek trochę męczący a dla snowboardzistów ciężki do pokonania.
urozmaicone technicznie trasy
złe przygotowanie stoku
Cristiana G
Jestem dość dobrą snoubordzistką, pojechałam tam z kilkoma znajomymi, również na desce. Na początku myślałam że stok jest fajnie przygotowany, znajomi mi mówili że wcześniej była zupełnie nie przygotowana trasa. Krzeselko, typowe, ale jeśli chodziło o zsiadanie to już nie było tak kolorowo. Jak to na desce trzeba się przy każdym wjeździe odpiąć, no to po krzesełku się przypinamy, zjeżdżamy kilka metrów i dochodzimy do płaskiego terenu który zmusza nas do odcienia deski. I tak w kółko! Aby wjechać na trasę familijną, jadluzszą i ciekawą, trzeba przejechać się jednym z orczyków, no to ponownie odpinanie! Na trasie orczykowej nie opłaca się jeździć, krótka i nieciekawa. Jednak najgorsze na koniec, dosłownie, na końcu trasy familijnej mamy ostry zakręt połączony z dużą stromizną, dla mnie frajda, no to się rozpędzamy. Aby dojechać do wyciągu krzesełkowego, który nawiasem mówiąc jest bardzo wolny, trzeba przejechać, albo przynajmniej próbować, około pół kilometra bitej, prawie że płaskiej trasy. Dla narciarzy to nie problem, po cos mają kilki, jednak dla nas, a próbowaliśmy kilka razy, przejechanie całej długości bez odpinania się była niemożliwa. Odeadzam ten stok początkującym i sboubordzistom. Ja przez te pięć godzin zamiast się dobrze bawić, męczyłam się. Cristiana
Długie trasy
Źle przygotowane trasy, słabe orczyki, brak jakiegokolwiek miejsca do odpoczynku, okropny podjazd pod wyciąg krzesełkowy
Katarzyna
Trasy super zróżnicowane, od łatwej trasy na Szafranówce, przez rodzinną długą trasę numer 2, po trudną trasę FIS dla zaawansowanych. Każdy może wybrać coś dla siebie. W tym sezonie trasy świetnie przygotowane! POLECAM!
długość trasy rodzinnej
płaski ostatni odcinek ( do mostku )
Piotr Kowalik
Swietna urozmaicona trasa o fajnym nachyleniu dobrze przygotowana ,jedyny minus to podejscie przez mostek do wyciagu ,polecam .
Malo ludzi.
Orczyk na szczyt trasy
srebrniak1962
Stok kompletnie nieprzygptowany, byliśmy ok. 16,
Niech sie uczą od innych, a mają czego
Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat

Oceń ten ośrodek

Podziel się swoją opinią o ośrodku Szczawnica - Palenica, aby pomóc innym narciarzom. Napisz, co Ci się podoba a co nie, i dlaczego.

Początkujący
Zaawansowani
Eksperci
Jakość tras
Rodziny i dzieci
Apres Ski
Snowpark
Ocena ogólna
Podaj swoją ogólną ocenę ośrodka
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.