Polish

Ośrodki narciarskie Szczyrk

Szczyrk jest miejscowością położoną w południowej części województwa śląskiego, oddalony 15 km na południe od Bielska-Białej i 17 km od Żywca. Miasto znajduje się na wysokości od 460 do 600 m n.p.m. i należy do Beskidu Śląskiego. Zajmuje górny odcinek rzeki Żylicy w rejonie Przełęczy Salmopolskiej. Od północnej strony otoczony jest masywem Klimczoka (1119 m n.p.m.), a od południa szczytami Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i Malinów (1095 m n.p.m.). Szczyrk, ze względu na swoje położenie geograficzne, ma sporo do zaoferowania miłośnikom sportów zimowych. Poczynając od znakomitych warunków narciarskich, poprzez dużą liczbę tras, kończąc na obszernej i zróżnicowanej bazie noclegowej. Znajduje się tu kilkanaście ośrodków narciarskich o zróżnicowanej infrastrukturze, liczbie wyciągów i stopniu trudności. W pobliżu wyciągów narciarskich można bez większych problemów wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy lub skorzystać z oferty szkółek narciarskich. Na miłośników narciarstwa biegowego czekają trasy biegowe, ponadto w mieście znajduje się kompleks skoczni narciarskich "Skalite" (K-95, K-70, K-40), na których rozgrywane są zawody. Baza noclegowa i gastronomiczna jest rozbudowana i różnorodna. Miejsca dla gości znajdują się w hotelach, pensjonatach i pokojach gościnnych o zróżnicowanym standardzie i cenie. Do Szczyrku najłatwiej dostać się jadąc drogą nr 942 przez Bielsko-Białą. Druga, mniej uczęszczana trasa, prowadzi od strony Wisły. Turyści planujący podróż pociągiem lub autobusem, muszą najpierw udać się do Bielska-Białej, gdzie niezbędna będzie przesiadka. Ze Szczyrku z łatwością można dostać się do pobliskich miast wchodzących w skład Beskidzkiej 5: Brennej, Istebnej, Ustronia i Wisły, które znakomicie uzupełniają ofertę dla narciarzy.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Szczyrk

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.