Beskid Sport Arena Ośrodek narciarski

Wybór Użytkowników Skiinfo
# 3małych ośrodków w regionie Europa
# 5małych ośrodków w regionie Polska
# 2małych ośrodków w regionie Śląskie
Wszystkie opinie

Beskid Sport Arena to nowy ośrodek narciarski, który wystartował w Dolinie Białej w Szczyrku w sezonie 2016/17.  Obiekt z założenia ma charakter całoroczny. Latem jego atrakcją będzie trasa igielitowa dla narciarzy oraz nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy. Choć ośrodek nie jest wielki, znajdą tu dla siebie coś ciekawego zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze.

W sezonie zimowym 2016/2017 narciarze mogą korzystać tu z 3 tras: 1, 2 i 4 o łącznej długości 2,4 km i powierzchni 8 ha. Największym hitem ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Dla początkujących przygotowano trasę nr 4 (to właśnie ona wyposażona jest w nawierzchnię igielitową pozwalającą na całoroczne szusowanie). Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka trasa czerwona oznaczoną numerem 2. W sezonie 2017/18 ofertę dla narciarzy dopełni u najbardziej wymagająca trasa nr 3 oznaczona kolorem czarnym. Będzie to typowa trasa slalomowa, jej nachylenie miejscami dochodzić będzie do 45 proc. Wszystkie trasy są oświetlone.

Dla najmłodszych narciarzy przy dolnej stacji kolejki lonowej przeznaczono strefę dziecka oznaczoną nr 6, wyposażoną w taśmę o długości 50 m z osłonami przeciwwiatrowymi. Z kolei na polanie na szczycie znajduje się strefa sportowa (nr 5) - tutaj organizowane będą zawody. 

Trasy narciarskie obsługuje nowa sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi 5.000 osób na godzinję. 

O dobre warunki narciarskie dba system naśnieżania firmy SUPERSNOW, składający się z 36 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tys. m sześciennych. Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest snowBOX, maszyna umożliwiająca produkcję śniegu również w sezonie letnim. Beskid Sport Arena jako jeden z pierwszych ośrodków narciarskich w Polsce zainwestował także w śnieżną farmę, na której w sezonie letnim przechowywany jest śnieg zabezpieczony w specjalnie usypanych hałdach pod koniec zimy. 

Przy dolnej stacji kanapy znajduje się restauracja, wypożyczalnia sprzętu sportowego i szkoła narciarska, a także przystanek autobusowy oraz 6 bezpłatnych parkingów mogących pomieścić łącznie 500 samochodów i 5 autobusów. Na górnej stacji mieści się punkt gastronomiczny. Planowane zakończenie rozbudowy stacji górnej to rok 2018.

Zaplanuj swój wyjazd

Beskid Sport Arena Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

30cm
19cm
13cm
7cm
0cm
5cm
gru
18cm
sty
25cm
lut
9cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

44%
Niebieskie trasy
31%
Czerwone trasy
25%
Czarne trasy
4
Trasy ogółem
3.2 km
Trasy ogółem
1.2 km
Najdłuższa trasa
3.2 km
Teren narciarski
3.2 km
Nocne jazdy
3.2 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 3

0
Koleje gondolowe
0
Kanapy 8-osobowe
1
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 3-osobowe
0
Kanapy 2-osobowe
2
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

840m
Szczyt
240m
Przewyższenie
600m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.