Polish

Ośrodki narciarskie Val di Non

Val di Non to trzy strefy narciarskie będące wymarzonymi miejscami dla miłośników sportów zimowych. Można tu uprawiać cross-country, narciarstwo zjazdowe, ski-alpinizm i jazdę na snowboardzie. Bardzo popularna w Val di Non jest jazda z przewodnikiem na saniach zaprzężonych w konie oraz spacery na rakietach śniegowych. Można też jeździć po zamarzniętym jeziorze Smeraldo lub na lodowej arenie Palaghiaccio w Fondo. Trasy do narciarstwa zjazdowego, to Mendola Pass na Monte Roen w obszarze Golf di Campi, Ruffrè na górze Nock (śnieg gwarantowany dzięki systemowi sztucznego naśnieżania) i Ciasaze na płaskowyżu Predaia. W Ruffrè i Predaia dzięki oświetleniu można zjeżdżać także nocą.

Miejsce charakteryzuje się pięknym, naturalnym środowiskiem, pośród którego wiele atrakcji powinni znaleźć zapaleni alpiniści. Także zwolennicy narciarstwa biegowego znajdą tu coś dla siebie, a mianowicie centrum biegowe w Regole di Malosco. Szlaki meandrują poprzez pola i lasy przez 10 km na średniej wysokości 1350 m n.p.m. Z kolei Snowpark Predaia i Nevelandia w Roen (Mendola Pass) to miejsca idealne do wypoczynku rodzinnego. Można tu się uczyć jeździć na nartach w bajkowej wiosce, w której są miejsca do jeżdżenia na sankach i rury do zjeżdżania.

Z wydarzeń, których nie można przegapić, polecamy szczególnie "Ciaspolada" – tradycyjny spacer w butach śnieżnych uprawiany podczas święta Objawienia Pańskiego w Val di Non.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Val di Non

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.