Partner Premium

Alpe d'Huez Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 8najlepszych snowparków w regionie Francja
Top 1dla ekspertów w regionie Isere
Wszystkie opinie

Przegląd

Alpe d'Huez - ośrodek narciarski

Alpe d'Huez znajduje się na południowej stronie Masywu Grandes Rousses na wysokości 1860 metrów. Jego wysokogórskie położenie gwarantuje ośnieżone stoki na terenie narciarskim, który sięga wysokości aż 3300 metrów.

Dziś teren narciarski nosi nazwę "Alpe d'Huez Grand Ski Area" i składa się z siedmiu wiosek o różnych cechach: konserwatywnych, funkcjonalnych, rodzinnych, sportowych. ... zostały one połączone, aby zaspokoić wszystkie pragnienia urlopowiczów.

Około 250 km tras zjazdowych czyni go jednym z najbardziej rozległych terenów narciarskich we Francji. Narciarze znajdą tu między innymi trasę Sarenne, która jest jedną z najdłuższych przygotowanych tras zjazdowych na świecie o długości 16 km i jest połączona z trzema innymi trasami. Godzina zabawy na nartach bez przerwy? Tutaj jest to możliwe.

Alpe d'Huez nazywane jest również "l'Ile au Soleil" - Wyspą Słońca. Wynika to z około 300 słonecznych dni w roku, co sprawia, że urlop narciarski jest tutaj z pewnością słonecznym wydarzeniem.

 

Alpe D'Huez: stoki dla każdego


W Alpe D'Huez możesz udowodnić swój narciarski talent na ponad 100 trasach o różnych poziomach trudności. Czy jesteś początkującym czy profesjonalistą, młodym czy starszym, - ten obszar jest odpowiedni dla każdego. Teren narciarski Alpe d'Huez jest wyraźnie podzielony. Dzieci i początkujący mogą się wyszaleć na łatwiejszych stokach w dolnej części. Im wyżej, tym trudniejszy staje się teren i tym samym zjazdy.

Na średniej wysokości znajdują się stoki dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Wokół szczytu Pic Blanc wytyczono stoki dla profesjonalistów. Jednak zjazd Sarennen nie jest jedyną spektakularną trasą w Alpe d'Huez. Trasa przez tunel jest szybkim, stromym zjazdem, który daje niezły wycisk. Czarny stok Combe Carbonnière jest znany również poza Alpami. Z samego szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Francję. Gwarancja śniegu w Alpe d'Huez jest również wyjątkowa. Przez prawie 150 dni w zimie można bez problemu zjeżdżać na nartach do samej doliny. Wynika to głównie z faktu, że 80 procent wszystkich tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 metrów. Teren ten jest również interesujący dla snowboardzistów. Czekają na nich dwa snowparki i teren do freeride'u. Dzięki około 25 kilometrom tras biegowych również narciarze biegowi znajdą tu coś dla siebie.

 

Snowparki i freeriding w Alpe d'Huez

Alpe d'Huez oferuje dwa dobrze wyposażone snowparki (jeden dla początkujących i jeden dla ekspertów) z licznymi modułami i przeszkodami. Jest też ogromna poduszka powietrzna i tor skicrossowy. Miłośnicy freeride'u mogą skorzystać z około 20 tras freeride'owych (z dużą ilością puchu i nietkniętych terenów).

 

Rodziny i życie nocne

Rodziny mogą skorzystać z dwóch przedszkoli narciarskich. Szczególnie miejscowości Oz-en-Oisans i Vaujany znane są z tego, że są przyjazne dzieciom. W Alpe d'Huez dzieci do piątego roku życia jeżdżą wyciągami za darmo. Dla młodzieży do lat 16 przewidziane są zniżki. Ponadto oferowane są kursy narciarskie dla dzieci.

Dla nocnych sów Alpe d'Huez oferuje liczne atrakcje après-ski. Kina, bary czy dyskoteki - wybór jest ogromny! Czy wolisz stylową atmosferę baru z dobrymi koktajlami, czy może chcesz potańczyć w klubie i bawić się do białego rana? Nie ma problemu, życie nocne w Alpe d'Huez oferuje wszystko.

 

Najważniejsze atrakcje poza stokami


Alpe d'Huez wie również, jak przekonać do siebie ofertą pozanarciarską. Można odwiedzić "Palais des Sport et des Congrès" (centrum sportowe i kongresowe) i zagrać w squasha czy tenisa lub spróbować swoich sił na krytej ściance wspinaczkowej. Jeśli wolisz przebywać na świeżym powietrzu, wspaniałym doświadczeniem będą półdniowe wycieczki do wąwozu Sarenne. Można tam uprawiać wspinaczkę lodową na 200-metrowej ścianie. Kolejną atrakcją jest oferta driftu samochodowego na torze lodowym.

Oczywiście są też spokojniejsze atrakcje. Czeka tu 30 kilometrów zimowych szlaków turystycznychi. Tak więc, czy jesteś z rodziną czy z przyjaciółmi, czy jesteś początkującym narciarzem czy ekspertem, Alpe d'Huez ma coś dla każdego i jest jednym z najbardziej wszechstronnych ośrodków narciarskich w Alpach.

 

Narciarstwo biegowe w Alpe d'Huez

Alpe d'Huez to piękny ośrodek narciarstwa biegowego z 50 kilometrami tras biegowych. Do dyspozycji jest sześć tras o długości od 4 do 20 km. Pomiędzy punktami widokowymi, rozległymi przestrzeniami i zamarzniętymi jeziorami, urlopowicze narciarstwa klasycznego odkrywają wyjątkowe naturalne doświadczenia w wysokogórskim terenie.

Zaplanuj swój wyjazd

Karnety

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

136cm
85cm
57cm
29cm
23cm
45cm
lis
113cm
gru
97cm
sty
62cm
lut
74cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

29%
Zielone trasy
28%
Niebieskie trasy
30%
Czerwone trasy
14%
Czarne trasy
132
Trasy ogółem
251 km
Trasy ogółem
16 km
Najdłuższa trasa
251 km
Teren narciarski
3 ha
Nocne jazdy
3 km
Nocne jazdy
275 ha
Sztuczne naśnieżanie
88 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 79

15
Koleje gondolowe
3
Kanapy 8-osobowe
3
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
4
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
8
Kanapy 4-osobowe
2
Kanapy 2-osobowe
44
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

3300m
Szczyt
1440m
Przewyższenie
1860m
Dolina

Ważne terminy

02 grudzień, 202302. 12. 2023
Planowany początek sezonu
14 kwiecień, 202414. 04. 2024
Planowane zakończenie sezonu
140
Długość sezonu (dni)
140
Dni otwarte w zeszłym sezonie
65
Lata działalności
310cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.