Partner Premium

Méribel Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 8dla ekspertów w regionie Europa
Top 4dla ekspertów w regionie Francja
Top 3najlepszych snowparków w regionie Savoie
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w Meribel

Meribel leży w samym centrum ogromnego, liczącego 600 km tras terenu narciarskiego Trzy Doliny  (Les Trois Vallées) pomiędzy  Courchevel i Val Thorens. Dzięki temu ta przepiękna miejscowość zabudowana tradycyjnymi domkami w stylu alpejskim wraz z leżąca nieco wyżej bliźniaczą osadą Mottaret stanowią idealny punkt wypadowy do zwiedzania na nartach wszystkich trzech dolin. W każdą stronę prowadzą wyciągi i gondole, które momentalnie pozwolą nam przenieść się do sąsiedniego ośrodka.

Ale sama dolina Meribel także ma wiele do zaoferowania narciarzom i snowboardzistom. Na początek proponujemy wjazd kolejką linową Saulire Express na szczyt Saulire. Stąd możemy zjechać do doliny Courchevel lub wybrać jedną z tras wiodących do Meribel. Na zwiedzanie sąsiednich dolin przyjdzie jeszcze czas, więc zjeżdżamy do Mottatet. Stamtąd wracamy na Saulire kolejką Pas du Lac Gondel, by po chwili delektować się długim zjazdem w kierunku Meribel.

Teraz udajemy się na drugą stronę miejscowości i kierujemy się do wyciągu olimpijskiego. Znajduje się on na samym skraju tego terenu narciarskiego i z tego powodu zwykle jest dość mało uczęszczany. Tym lepiej dla nas – mamy wymarzone trasy wyłącznie dla siebie. Następne w programie są trasy z drugiej sekcji wyciągu Tougnete. I tutaj – jedna piękniejsza od drugiej, wszędzie prawie pusto. Jedynie rano koło 10.00 na kanapie Tougnet 2 robi się trochę tłoczno, gdyż wyciąg ten służy jako połączenie z Les Menuires i Val Thorens w sąsiedniej dolinie. Lepiej zatem o tej porze omijać tę okolicę.

Na koniec korzystając z gondoli Plattiert do najdalszego zakątka doliny Meribel w okolice Mont Vallon. Ten szczyt oddzielony jest od pozostałej części ośrodka narciarskiego. Prowadzące z niego dwie czerwone trasy należą do najpiękniejszych zjazdów w Trzech Dolinach, gdyż prowadzą przez wysokoalpejski, dziewiczy teren.

Mont Vallon jest też ulubionym terenem jazdy freeriderów – prowadza z niego niezliczone warianty zjazdów w puchu.

Rzut oka na plan tras wystarczy, żeby Meribel ma aż 6 połączeń wyciągami z doliną Beleville. Należy pamiętać jednak, że tylko jedno z nich – Col de la Cahmbre - prowadzi bezpośrednio do Val Thorens, najwyżej położonej miejscówki narciarskiej w Alpach. Pozostałe trasy kończą się w Les Minuires lub St. Martin de Belleville.

Po drugiej stronie doliny Meribel sytuacja jest bardziej przejrzysta. Do Courchevell można dostać się poprzez dość zatłoczony szczyt Saulire bądź też bardziej przyjazną trasą przez Col de la Loze.

Zaplanuj swój wyjazd

Karnety

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

94cm
59cm
39cm
20cm
12cm
27cm
lis
78cm
gru
72cm
sty
44cm
lut
52cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

11%
Zielone trasy
37%
Niebieskie trasy
40%
Czerwone trasy
11%
Czarne trasy
70
Trasy ogółem
150 km
Trasy ogółem
1.1 km
Najdłuższa trasa
150 km
Teren narciarski
9 ha
Nocne jazdy
2.3 km
Nocne jazdy
217 ha
Sztuczne naśnieżanie
80 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 42

14
Koleje gondolowe
1
Kanapy 8-osobowe
9
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
5
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
1
Kanapy 4-osobowe
12
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2952m
Szczyt
1852m
Przewyższenie
1100m
Dolina

Ważne terminy

10 grudzień, 202210. 12. 2022
Planowany początek sezonu
28 kwiecień, 202328. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
140
Długość sezonu (dni)
140
Dni otwarte w zeszłym sezonie
85
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.