Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Basilicata | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Basilicata? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Basilicata | FAQ

W rejonie Basilicata można znaleźć trzy ośrodki dla entuzjastów narciarstwa. W odległości 24 km od Potenza, w Abriola, można wypoczywać w nadmorskim kurorcie La Sellata-Pierfaone. Do "La Sellata" można się dostać bezpośrednio z drogi do Potenza, która przechodzi przez Pignola (1255 m n.p.m.). Znajdują się tu dwa długie na 1500 m wyciągi narciarskie "Pierfaone”, które prowadzą do najtrudniejszych tras. Na górze Volturino (1836 m n.p.m.) znajdującej się pomiędzy górami Sellata-Pierfaone i Viggiano znajdują się nowoczesne, dwumiejscowe wyciągi krzesełkowe. Kolejny ośrodek - Sacro Monte di Viggiano – znajduje się w odległości 88 km od Potenza. Główna doga biegnie od miasteczka Viggiano, przez ośrodek wypoczynkowy, aż do góry Mount of the Madonna (1400 m n. p. m.). Są tam instalacje narciarskie. Stoki tam występujące są raczej łatwe. W ośrodku położonym 112 km od Potenza – w Lagonegro – można jeździć na nartach po górze Sirino. Wyciągi są zrobione z myślą o tych, którzy przyjemność sportu chcą połączyć z kontemplacją piękna przyrody.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.