Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Beskid Makowski | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Beskid Makowski? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Beskid Makowski | FAQ

Beskid Makowski leży w Beskidach Zachodnich, sąsiadując z Beskidem Małym od zachodu, z Pasmem Babiogórskim od południowego zachodu, Kotliną Rabczańską od strony południowej, z Beskidem Wyspowym od wschodu oraz z Pogórzem Wielickim od północy. Zajmuje obszar ok. 900 km2. Naturalnymi granicami oddzielającymi Beskid Makowski od innych krain geograficznych są rzeki: Koszarowa - na zachodzie - oraz Raba i jej dopływ, Krzczonówka – po stronie wschodniej. Od Beskidu Małego, Beskid Makowski oddziela dolina górnej Łękawki, Koconki, Lachówki i dolnej Stryszawki. Na południu granicę stanowi dolina Skawy, aż po ujście Skawicy i dalej Skawica. Beskid Makowski tworzą liczne pasma górskie i wzniesienia. Należą do nich: Pasmo Pewelsko – Ślemieńskie, z najwyższym szczytem Baków (766 m), Pasmo Dalina, z najwyższym szczytem Dalin (566 m), Pasmo Babicy, z najwyższym szczytem Babica (727 m), Pasmo Koskowej Góry, z najwyższym szczytem Koskowa Góra (874 m), Pasmo Jałowieckie, z najwyższym szczytem Jałowiec (1111m) Pasmo Jałowieckie zaliczane jest często do Beskidu Żywieckiego. W przewodnikach popularny jest również inny podział, zgodnie z którym granicą pomiędzy Beskidem Makowskim a Wyspowym tworzy rzeka Krzyworzeka, jej dopływ Kobielnik oraz przełęcz Jaworzyce, z której granica biegnie dalej w dół do Kasinianki, Kasinianka do Raby, a dalej wzdłuż Krzczonówki po Łętownię. Wówczas do Beskidu Makowskiego zaliczyć należy również: Pasmo Lubomira oraz Pasmo Łysiny. Wiosna jest tu porą długą, chłodną i deszczową, a niskie temperatury utrzymują się do maja. Lato jest nieco cieplejsze, jesień długa i sucha. Zima trwa od końca listopada do marca. Najwięcej opadów przypada na czerwiec i sierpień, najmniej występuje w październiku. Zdarzają się tu inwersje termiczne. Dobre warunki narciarskie oferują Myślenice. Znajdują się tu: kolejka linowa, wyciągi, wypożyczalnia sprzętu i szkółka narciarska. Kolejka na górę Chełm czynna jest również latem. Mniejsze stoki można znaleźć w Makowie Podhalańskim, Suchej Beskidzkiej i Tokarni.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.