Laax Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 7dla zaawansowanych w regionie Szwajcaria
Top 2dla zaawansowanych w regionie Gryzonia
Wszystkie opinie

Przegląd

Szwajcarski region narciarski LAAX, w którego skład wchodzą kurorty Flims, Laax i Falera, jest idealnym miejscem zimowego wypoczynku dla miłośników jazdy na nartach. Szusować mogą tu zarówno po doskonale przygotowanych stokach, jak i poza nimi.

W Europie jest tylko kilka miejsc, które oferują gościom takie freestylowe atrakcje jak Laax. Region ten leżący w kantonie Gryzonia (Graubuenden) zorientowany jest na turystykę rodzinną - w Laax prawie 30 procent tras ma kolor niebieski a 19 procent oznaczono kolorem zielonym. Dlatego planując urlop w tym miejscu nie musimy się martwić o to, gdzie będą jeździć dzieciaki. Także doświadczeni narciarze znajdą tu dla siebie dość tras. Łączna długość przygotowanych stoków w regionie wynosi 235 km. Rozciągają się one na wysokości między 1100m a 3018m. Najdłuższa z nich liczy aż 11km.

Futurystyczna kanapa Porsche

Wszystkie trasy w regionie połączone są ze sobą system wyciągów, z których z pewnością najbardziej znanym i najpopularniejszym jest nowoczesna, wyprzęgana 6-osobowa kanapa wyprodukowana we współpracy z Porsche. Kooperacji z koncernem motoryzacyjnym wyciąg zawdzięcza między innymi swój futurystyczny design. Kolejka Lavadinas-Fuorcia Sura która została uruchomiona w ostatni sezonie stanowi unikalne połączenie bezpieczeństwa, komfortu i ultranowoczesny technologii. Na tylnej stronie oparcia kanapy zamontowano kolektory słoneczne podgrzewające siedzenia. Wyciąg ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę - po opuszczeniu stacji kanapa obraca się automatycznie o 45 stopni, dzięki czemu pasażerowie mogą podziwiać przepiękne górskie krajobrazy zamiast wpatrywać się w plecy narciarzy na krześle przed sobą.

Freestyle na najwyższym poziomie

Największym atutem regionu LAAX są szerokie możliwości do uprawiania freestylu. Na jego miłośników czekają tu cztery snow parki wyposażone w kickery, jumpy, raile i inne przeszkody, największy halfpipe w Europie oraz  specjalny stok narciarski freestyle prowadzący Crap Sogn Gion do Curnius.

Warto odwiedzić też pierwszą krytą halą freestyle w Europie, czyli Freestyle Academy, która znajduje się bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki w Laax. Tutaj początkujący i profesjonaliści przez cały rok niezależnie od pogody mogą trenować ewolucje na nartach, snowboardzie, rowerze czy deskorolce.

LAAX oferuje także dwie trasy saneczkowe, 60 km zimowych szlaków wędrownych, nowoczesną halę curlingową i 55 km tras dla biegów narciarskich, a także 33 bary i kluby, 20 górskich restauracji, 11 wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz 2 narciarskie place zabaw dla dzieci.

Wskazówki

Na początkujących narciarzy i snowboardzistów, a zwłaszcza na dzieci czekają profesjonalne szkółki narciarskie. Dzieciaki na pewno zakochają się w tutejszej maskotce Ami Sabi, przyjacielu lasu i zwierząt, opowiadającej fascynujące historie ze świata gór Gryzonii. Z nim pierwsze kroki na dwóch deskach będą dla nich na pewno niezapomnianą przygodą.

Podczas odkrywania piękna szwajcarskiej przyrody nie przegap magicznej i uroczej górskiej wioski Falera, leżącej na słonecznym zboczu z dala od ruchu samochodowego. Położona nieco poza centrum regionu miejscowość połączona jest wyciągiem krzesełkowym z pozostałą częścią obszaru narciarskiego LAAX.

Jeśli pragniesz spróbować lokalnych specjałów, polecamy stylową restaurację Tegia Larnags.

Warto skorzystać z promocyjnych pakietów zakwaterowanie ze skipassem w cenie.

Zaplanuj swój wyjazd

Wypożyczalnie nart

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

176cm
110cm
73cm
37cm
20cm
20cm
lis
99cm
gru
146cm
sty
72cm
lut
86cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

47%
Niebieskie trasy
43%
Czerwone trasy
10%
Czarne trasy
55
Trasy ogółem
188 km
Trasy ogółem
11 km
Najdłuższa trasa
224 km
Teren narciarski
71 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 28

11
Koleje gondolowe
6
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
3
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
1
Kanapy 3-osobowe
7
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

3018m
Szczyt
1918m
Przewyższenie
1100m
Dolina

Ważne terminy

02 grudzień, 202302. 12. 2023
Planowany początek sezonu
14 kwiecień, 202414. 04. 2024
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
78
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.