Polska

Malta Ski - Poznań Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 3małych ośrodków w regionie Europa
Top 5małych ośrodków w regionie Polska
Wszystkie opinie

Na MALTA SKI narciarze mają do dyspozycji dwa stoki narciarskie. Stok Główny – o długości 150 m i szerokości od 15 do 30 m obsługiwany jest przez dwa wyciągi: krzesełkowy o przepustowości 800 osób/h oraz talerzykowy o przepustowości ok. 750 osób/h. Średnie nasilenie stoku głównego to 23 stopnie. Stok Mały do nauki jazdy ma długość 30 m i szerokość 30 m oraz wyciąg talerzykowy o regulowanej szybkości. Nachylenie stoku wynosi 14 stopni.

Sztuczna nawierzchnia, którą pokryte są stoki, uniezależnia ośrodek od kaprysów pogody, a narciarzom pozwala korzystać z uroków sportów zimowych nie wyjeżdżając z Poznania, nawet wtedy gdy w sezonie zimowym brakuje śniegu. Nowoczesny system naśnieżania, ratrak oraz oświetlenie stoku pozwalają maksymalnie wykorzystać porę zimową. Przy ujemnej temperaturze uruchamiany jest system sztucznego naśnieżania.

O jakość pokrywy śnieżnej na stoku dba ratrak marki bombardier. W przypadku dodatnich temperatur i co za tym idzie braku sztucznego zaśnieżania system zraszania pozwala uzyskać właściwości nawierzchni w niczym nie ustępujące pokrywie śnieżnej. Wszystko to pozwala maksymalnie wykorzystać okres od wczesnej jesieni do później wiosny, aby zapewnić narciarzom i snowboarderom jak najlepsze warunki do realizacji narciarskiej pasji. Przy stoku działa wypożyczalnia sprzętu - koszt wypożyczenia jest wliczony w cenę karnetu.

Godziny otwarcia Stoku Narciarskiego Pon-Pt 10:00 – 22:00 Weekend i Święta 11:00 – 22:00 (po sezonie zimowym wg. frekwencji)

Stok oferuje bardzo szeroką ofertę kursów narciarskich skierowaną do klienta indywidualnego, jak i grup zorganizowanych.

Zaplanuj swój wyjazd

Malta Ski - Poznań Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

38cm
24cm
16cm
8cm
0cm
31cm
gru
0cm
sty
10cm
lut
0cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

17%
Zielone trasy
83%
Niebieskie trasy
2
Trasy ogółem
0.2 km
Trasy ogółem
0.1 km
Najdłuższa trasa
0.2 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 3

0
Koleje gondolowe
0
Kanapy 8-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 3-osobowe
1
Kanapy 2-osobowe
2
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

77m
Szczyt
15m
Przewyższenie
62m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.