Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 2Apres Ski w regionie Czechy
Top 2Apres Ski w regionie Karkonosze (Czechy)
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w ośrodku Szpindlerowy Młyn (Czechy)

Spindleruv Mlyn, czyli po polsku Szpindlerowy Młyn to największy i jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich w Czechach. Miejscowość leży w czeskiej części Karkonoszy około 60 km jazdy od przejścia granicznego w Lubawce. Stacja licząca 24 km tras narciarskich składa się z dwóch oddzielnych kompleksów: Medvědín i Svaty Petr, na które obowiązuje wspólny skipass. Pomiędzy oboma terenami narciarskimi kursuje skibus.

Medvědín (zwany przez Polaków Niedźwiadkiem) połączony kolejką linową z małą wioską Horní Mísečky, oferuje urozmaicone ukryte w lesie trasy. Znajduje się tu m.in. bardzo dobra czarna i czerwona trasa zjazdowa, przeznaczona przede wszystkim do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla początkujących oraz wypoczywających rodzin z dziećmi polecamy część Horní Mísečky, która oferuje cztery wyciągi narciarskie, zawsze doskonale utrzymane trasy do biegów narciarskich i snowpark z wyciągiem. 

Svaty Petr (Święty Piotr) leży po drugiej stronie Szpindlerowego Młyna. Tutaj znajduje się najdłuższa trasa całego ośrodka - niebieska Turistická (2700m), a także najtrudniejsza, czarna trasa FIS (1375m długości i 450 m różnicy wzniesień).

► Co powinieneś wiedzieć

Szpindlerowy Młyn, jako ważny ośrodek sportów zimowych, dysponuje rozbudowaną infrastrukturą dla narciarzy. Znajdziecie tu gęstą sieć wypożyczalni sprzętu sportowego i usług narciarskich (pod jedną marką Špindl Motion) oraz sieć szkół narciarskich Skol Max z certyfikowanymi instruktorami narciarstwa. Ofertę usług premium poszerza również sieć Špindl Motion Shops, czyli luksusowe sklepy ze sprzętem i akcesoriami sportowymi.

Stacja oferuje szeroki wachlarz usług gastronomicznych: często odwiedzana jest panoramiczna restauracja samoobsługowa Na Pláni z dużym tarasem zewnętrznym lub restauracja Medvědín z szerokim wyborem dań kuchni czeskiej i światowej. Popularna jest także restauracja Svatý Petr przy stoku, z której w ciągu dnia można oglądać śnieżną panoramę z podgrzewanego tarasu widokowego, a wieczorami spędzić niezapomnianą imprezę après-ski. Na miłośników luksusu, czeka szykowny quattro® BAR z codzienną ofertą Happy Hour i napojami w specjalnych cenach. W ofercie barów apres-ski z pewnością znajdziemy après-ski bar Svatý Petr przy tamtejszej 6-osobowej kanapie, czy après-ski bar Hromovka, który jest otwarty podczas wieczornej jazdy na nartach, a oprócz drinków i gorących napojów oferuje również drobne przekąski dla głodnych narciarzy.

► Gdzie spać w Szpindlerowym Młynie?

W Szpindlerowym Młynie znajdziecie wiele różnych opcji zakwaterowania, oprócz szerokiej oferty apartamentów (od 1200 CZK / dzień)  na gości czeka wiele hoteli, pensjonatów, schronisk górskich i domów prywatnych. 

► Wskazówki dla osób, które nie jeżdżą na nartach

W Szpindlerowym Młynie nie brakuje atrakcji poza narciarskich: znajduje się tu tor bobslejowy i stok przeznaczony bezpośrednio do saneczkarstwa, a także tor snowtubingowy, ściana lodowa i lodowisko. Ośrodek oferuje nowy park wodny wyposażony w brodzik, basen, grzybek wodny, jacuzzi i saunę, korty do tenisa i squasha, kręgle, strzelnicę sportową czy symulator golfa.

► Karnety narciarskie przez Internet

Ośrodek narciarski oferuje zakup karnetów narciarskich online w ramach programu lojalnościowego w sklepie internetowym gopass.cz. Przy zakupie karnetu przez internet ośrodek zapewnia rabat, dodatkowo opłaca się kupować karnety z wyprzedzeniem, bo im wcześniej kupisz karnet, tym niższa jest jego cena.


Zaplanuj swój wyjazd

Wypożyczalnie nart

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

91cm
57cm
38cm
19cm
0cm
lis
52cm
gru
75cm
sty
39cm
lut
22cm
mar
14cm
kwi

Więcej o terenie narciarskim

Niebieskie trasy
30%
Czerwone trasy
55%
Czarne trasy
14%
Trasy ogółem
20
Najdłuższa trasa
2.7 km
Teren narciarski
24.2 km
Nocne jazdy
1.5 km
Sztuczne naśnieżanie
13 km

Liczba wyciągów: 17

Ekspresowe kanapy 6-osobowe
1
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
3
Kanapy 3-osobowe
1
Kanapy 2-osobowe
1
Pozostałe wyciągi
11

Wysokość n.p.m.

Dolina
702m
Szczyt
1233m
Przewyższenie
531m

Ważne terminy

01 grudzień, 202401. 12. 2024
Planowany początek sezonu
06 kwiecień, 202506. 04. 2025
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.