Partner Premium

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 9dla zaawansowanych w regionie Austria
Top 1najlepszych snowparków w regionie Salzburg
Wszystkie opinie

Przegląd

Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Od sezonu 2015/16 Saalbach-Hinterglemm i Leogang tworzą z sąsiednim Fieberbrunn jeden teren narciarski. 10-osobowa kolejka gondolowa TirolS, wraz z nową 3,5-kilometrową nartostradą Vierstadlalm, połączyły oba tereny w jeden organizm. Dzięki temu rozbudowany Skicircus stał się jednym z największych regionów narciarskich w Austrii z 270 kilometrami tras zjazdowych i 70 wyciągami.

Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn w imponujący sposób potwierdza swoją renomę jednego z najlepszych terenów w Austrii. Już przed fuzją Saalbach-Hinterglemm oferowało kompletną paletę tras zjazdowych, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, "przeciętnym", czy też absolutnie topowym sportowcem. Wraz z freeride'owym hotspotem Fieberbrunn region wzbogacił się nie tylko o 43 kilometry tras narciarskich, ale goście mają także dostęp do wspaniałych stoków do jazdy w głębokim śniegu.

 

Różnorodność w Saalbach i Hinterglemm

Saalbach i Hinterglemm położone są w dolinie Glemmtal w powiecie Pinzgau. Wyciągi po obu stronach tej wąskiej górskiej doliny zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić okrążenie na nartach całego terenu. W ten sposób można spędzić cały dzień na nartach lub snowboardzie bez konieczności dwukrotnego korzystania z tego samego wyciągu.

Trasy zjazdowe są bardzo urozmaicone. Jest tu wiele pięknych, szerokich, niebieskich tras (łącznie 140 km), które z jednej strony są idealne dla początkujących, a z drugiej zachęcają do spokojnej jazdy. Na czerwonych trasach (110 km) narciarstwo jest już nieco bardziej wymagające, ale trasy te są zazwyczaj bardzo szerokie, tak że zawsze jest wystarczająco dużo miejsca do bezpiecznej jazdy. Na ekspertów czekają czarne trasy zjazdowe (20 km), które są wielkim wyzwaniem. Kto szuka również beztroskiej zabawy na nartach poza ratrakowanymi stokami, ten znajdzie w Saalbach-Hinterglemm pięć skiroutów, a kolejne po stronie Fieberbrunn (patrz niżej).

W Hinterglemm spotyka się scena freeski i snowboardu. Tuż nad wioską wybudowano obszerny funpark (Nightpark) z wielkimi kickerami i wieloma innymi przeszkodami. Warto tu zrobić sobie przerwę i popatrzeć na wyczyny ekspertów. Przy okazji, ten odcinek jest również oświetlony, więc można się oddać narciarstwu również wieczorami. Z kolejki Unterschwarzbachbahn można korzystać do godziny 21.30 codziennie z wyjątkiem niedzieli. W Saalbach jest więcej snow parków - przy Bernkogelbahn znajdziecie "Learn to Ride Park", który oferuje również tor do boardercrossu. W Hinterglemm znajduje się "Playground" przy wyciągach krzesełkowych Hochalm. Z kolei w Leogang znajdziecie "Nitro Snowpark".

 

Freeride deluxe w Fieberbrunn

Odkąd Fieberbrunn stało się jedynym austriackim przystankiem w Freeride World Tour, teren narciarski stał się mekką międzynarodowej sceny freeride'owej, mimo że posiada tylko 43 kilometry tras zjazdowych. Dzięki dołączeniu do Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, miejscowość i teren narciarski stały się o wiele bardziej atrakcyjne, również dla osób nie jeżdżących na nartach. Po stronie Fieberbrunn dla wielu jest to jednak głównie miejscówka freeride'owa. Nie bez powodu przystanek w Pillerseetal został wybrany najpopularniejszą imprezą Freeride World Tour. Doskonałe warunki dla zawodowców panują na Wildseeloder North Face, gdzie niemal pionowy spadek ma aż 610 metrów, a kąt nachylenia stoku sięga 70 stopni. Trasy dla freeriderów to trasy narciarskie 1A, 4 i 3A z Lärchfilzkogel. Freeride Experts oferuje kursy w głębokim śniegu / kursy freeride, dla narciarzy i snowboarderów (Tel:+43 (0) 5354 52080). W Freeride Base można wraz z profesjonalistami odkryć najlepsze tereny freeride'owe wokół Wildseeloder (Tel: +43 (0) 664 3254583).

 

Duży, dobry, godny polecenia!

Teren narciarski Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn składa się z kilku, wcześniej niepołączonych ze sobą, terenów narciarskich. Zaletą jest to, że praktycznie w każdej części miejscowości znajdują się tory saneczkowe, trasy do narciarstwa biegowego i zimowe szlaki turystyczne. Tak więc oprócz narciarstwa można uprawiać tu wiele innych sportów zimowych. Kulinarną ofertę urozmaica ponad 40 przytulnych schronisk. Restauracje charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości, dzięki czemu można biesiadować bez obaw o swój portfel.

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn oferuje wspaniały pakiet ogólny dla każdego narciarza. 270 kilometrów tras narciarskich i wiele atrakcji poza narciarskich gwarantują bardzo urozmaicony urlop. Tutaj nawet po kilku dniach nigdy się nie będziesz nudził, dlatego Saalbach jest doskonałym wyborem na dłuższy urlop narciarski w Austrii.

 

Zaplanuj swój wyjazd

Karnety

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

211cm
132cm
88cm
44cm
14cm
14cm
lis
87cm
gru
175cm
sty
99cm
lut
99cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

56%
Niebieskie trasy
35%
Czerwone trasy
9%
Czarne trasy
156
Trasy ogółem
270 km
Trasy ogółem
7.5 km
Najdłuższa trasa
270 km
Teren narciarski
2 km
Nocne jazdy
368 ha
Sztuczne naśnieżanie
243 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 70

29
Koleje gondolowe
4
Kanapy 8-osobowe
12
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
2
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
3
Kanapy 4-osobowe
20
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2096m
Szczyt
1256m
Przewyższenie
840m
Dolina

Ważne terminy

02 grudzień, 202202. 12. 2022
Planowany początek sezonu
16 kwiecień, 202316. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
137
Długość sezonu (dni)
143
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.