Salzburg, Saalbach Hinterglemm
Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 7dla zaawansowanych w regionie Austria
Top 1najlepszych tras w regionie Salzburg
Wszystkie opinie

Przegląd

Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Od sezonu 2015/16 Saalbach-Hinterglemm i Leogang tworzą z sąsiednim Fieberbrunn jeden teren narciarski. 10-osobowa kolejka gondolowa TirolS, wraz z nową 3,5-kilometrową nartostradą Vierstadlalm, połączyły oba tereny w jeden organizm. Dzięki temu rozbudowany Skicircus stał się jednym z największych regionów narciarskich w Austrii z 270 kilometrami tras zjazdowych i 70 wyciągami.

Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn w imponujący sposób potwierdza swoją renomę jednego z najlepszych terenów w Austrii. Już przed fuzją Saalbach-Hinterglemm oferowało kompletną paletę tras zjazdowych, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, "przeciętnym", czy też absolutnie topowym sportowcem. Wraz z freeride'owym hotspotem Fieberbrunn region wzbogacił się nie tylko o 43 kilometry tras narciarskich, ale goście mają także dostęp do wspaniałych stoków do jazdy w głębokim śniegu.

 

Różnorodność w Saalbach i Hinterglemm

Saalbach i Hinterglemm położone są w dolinie Glemmtal w powiecie Pinzgau. Wyciągi po obu stronach tej wąskiej górskiej doliny zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić okrążenie na nartach całego terenu. W ten sposób można spędzić cały dzień na nartach lub snowboardzie bez konieczności dwukrotnego korzystania z tego samego wyciągu.

Trasy zjazdowe są bardzo urozmaicone. Jest tu wiele pięknych, szerokich, niebieskich tras (łącznie 140 km), które z jednej strony są idealne dla początkujących, a z drugiej zachęcają do spokojnej jazdy. Na czerwonych trasach (110 km) narciarstwo jest już nieco bardziej wymagające, ale trasy te są zazwyczaj bardzo szerokie, tak że zawsze jest wystarczająco dużo miejsca do bezpiecznej jazdy. Na ekspertów czekają czarne trasy zjazdowe (20 km), które są wielkim wyzwaniem. Kto szuka również beztroskiej zabawy na nartach poza ratrakowanymi stokami, ten znajdzie w Saalbach-Hinterglemm pięć skiroutów, a kolejne po stronie Fieberbrunn (patrz niżej).

W Hinterglemm spotyka się scena freeski i snowboardu. Tuż nad wioską wybudowano obszerny funpark (Nightpark) z wielkimi kickerami i wieloma innymi przeszkodami. Warto tu zrobić sobie przerwę i popatrzeć na wyczyny ekspertów. Przy okazji, ten odcinek jest również oświetlony, więc można się oddać narciarstwu również wieczorami. Z kolejki Unterschwarzbachbahn można korzystać do godziny 21.30 codziennie z wyjątkiem niedzieli. W Saalbach jest więcej snow parków - przy Bernkogelbahn znajdziecie "Learn to Ride Park", który oferuje również tor do boardercrossu. W Hinterglemm znajduje się "Playground" przy wyciągach krzesełkowych Hochalm. Z kolei w Leogang znajdziecie "Nitro Snowpark".

 

Freeride deluxe w Fieberbrunn

Odkąd Fieberbrunn stało się jedynym austriackim przystankiem w Freeride World Tour, teren narciarski stał się mekką międzynarodowej sceny freeride'owej, mimo że posiada tylko 43 kilometry tras zjazdowych. Dzięki dołączeniu do Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, miejscowość i teren narciarski stały się o wiele bardziej atrakcyjne, również dla osób nie jeżdżących na nartach. Po stronie Fieberbrunn dla wielu jest to jednak głównie miejscówka freeride'owa. Nie bez powodu przystanek w Pillerseetal został wybrany najpopularniejszą imprezą Freeride World Tour. Doskonałe warunki dla zawodowców panują na Wildseeloder North Face, gdzie niemal pionowy spadek ma aż 610 metrów, a kąt nachylenia stoku sięga 70 stopni. Trasy dla freeriderów to trasy narciarskie 1A, 4 i 3A z Lärchfilzkogel. Freeride Experts oferuje kursy w głębokim śniegu / kursy freeride, dla narciarzy i snowboarderów (Tel:+43 (0) 5354 52080). W Freeride Base można wraz z profesjonalistami odkryć najlepsze tereny freeride'owe wokół Wildseeloder (Tel: +43 (0) 664 3254583).

 

Duży, dobry, godny polecenia!

Teren narciarski Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn składa się z kilku, wcześniej niepołączonych ze sobą, terenów narciarskich. Zaletą jest to, że praktycznie w każdej części miejscowości znajdują się tory saneczkowe, trasy do narciarstwa biegowego i zimowe szlaki turystyczne. Tak więc oprócz narciarstwa można uprawiać tu wiele innych sportów zimowych. Kulinarną ofertę urozmaica ponad 40 przytulnych schronisk. Restauracje charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości, dzięki czemu można biesiadować bez obaw o swój portfel.

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn oferuje wspaniały pakiet ogólny dla każdego narciarza. 270 kilometrów tras narciarskich i wiele atrakcji poza narciarskich gwarantują bardzo urozmaicony urlop. Tutaj nawet po kilku dniach nigdy się nie będziesz nudził, dlatego Saalbach jest doskonałym wyborem na dłuższy urlop narciarski w Austrii.

 

Zaplanuj swój wyjazd

Wypożyczalnie nart

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

206cm
129cm
86cm
43cm
18cm
18cm
lis
111cm
gru
171cm
sty
98cm
lut
94cm
mar
18cm
kwi

Więcej o terenie narciarskim

Niebieskie trasy
56%
Czerwone trasy
35%
Czarne trasy
9%
Trasy ogółem
156
Najdłuższa trasa
7.5 km
Teren narciarski
270 km
Nocne jazdy
2 km
Sztuczne naśnieżanie
368 ha
Sztuczne naśnieżanie
243 km

Liczba wyciągów: 70

Koleje gondolowe
29
Kanapy 8-osobowe
4
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
12
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
2
Kanapy 4-osobowe
3
Pozostałe wyciągi
20

Wysokość n.p.m.

Dolina
840m
Szczyt
2096m
Przewyższenie
1256m

Ważne terminy

22 listopad, 202422. 11. 2024
Planowany początek sezonu
06 kwiecień, 202506. 04. 2025
Planowane zakończenie sezonu
137
Długość sezonu (dni)
143
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.