Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat

Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Salzburg | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Salzburg? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Salzburg Zakwaterowanie

Ośrodki - Salzburg | FAQ

Narty w Ziemi Salzburskiej: Ulubione ośrodki narciarskie w okolicy Salzburga

Kraj Salzburski jest jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich w Austrii. Dlaczego tak jest? To jest oczywiste. Znajdziecie tu mnóstwo wyśmienitych ośrodków narciarskich – w Niskich i Wysokich Taurach, na przedpolu Alp Salzburskich, w łańcuchu Tennengebirge czy w Północnych Alpach Wapiennych.

Region Salzburg oferuje takie piękne ośrodki narciarskie i regiony urlopowe jak Obertauern, Großarltal, Saalbach Hinterglemm Leogang, Hochkönig, Katschberg, Salzburger Sportwelt, Zell am See Kaprun czy Dolina Gastein. Oferta tras narciarskich w tym regionie jest po prostu oszałamiająca, obsługują je setki wyciągów - w większości bardzo nowoczesnych.

Liczne tereny narciarskie w Salzburgu tworzą wielki region narciarski Ski amadé, będący jednym z największych takich kompleksów narciarskich na świecie. Aby korzystać z 760 km tras zjazdowych i 270 wyciągów, wystarczy jeden karnet narciarski.

Najwyższe szczyty w Ziemi Salzburskiej to Großvenediger (3674 m) i Ankogel (3250 m), u stóp którego znajduje się mały obszar narciarski z dwunastoma stokami. Największymi połączonymi terenami narciarskimi w Ziemi Salzburskiej są Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn z 270 kilometrami tras i 60 pięknymi schroniskami górskimi oraz Snow Space Salzburg (Flachau, Wagrain, St. Johann Alpendorf) liczący 120 km tras.

Niewielka część Zillertal Areny znajduje się również w Salzburgu (większość ze 143 km tras leży w Tyrolu). Kolejnym dużym i popularnym terenem narciarskim jest Zell am See - Kaprun, który dzięki "3K K-onnection" daje teraz możliwość jazdy na nartach bezpośrednio z centrum Kaprunu na "Top of Salzburg" - lodowiec na Kitzsteinhornie (3209 m n.p.m.).

Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.