Innsbruck - Nordkette Ośrodek narciarski

Przegląd

Nordkette: Teren narciarski w pobliżu miasta

Nordkette, grzbiet wznoszący się wysoko nad Innsbruckiem wielu osobom znany jest tylko jako pasmo górskie widoczne z zabytkowego centrum tego miasta. Niewielu wie jednak, że wysoko ponad dachami tyrolskiej stolicy znajduje się również mały teren narciarski. Ośrodek narciarski Nordkette jest jednak bardzo dobrze znany pewnej grupie entuzjastów sportów zimowych: mianowicie freeriderom. W dni, gdy spadł świeży śniegi wszyscy spotykają się przy dolnej stacji kolejki Nordkettenbahnen, by posmigac w głębokim puchu. 

Wjazd na teren narciarski znajduje się bezpośrednio z centrum miasta Innsbruck. System kolejek linowych prowadzi od centrum kongresowego aż do dzielnicy Hungerburg. Do tego miejsca można dojechać także własnym samochodem (uwaga, mało miejsc parkingowych) lub wygodniej skibusem. Następnie długa kolejka linowa zawiezie nas na Seegrube o wysokości 1905 m. W tym rejonie masy śniegu sięgają często wysokość kilku metrów, ponieważ na Nordkette często występują bardzo obfite opady. Z Seegrube kolejna krótka kolejka linowa prowadzi na Hafelekar o wysokości 2256 m. Teraz jesteśmy bezpośrednio na Nordkette i spoglądamy w dół na leżący 1800 m niżej Innsbruck. Widok jest naprawdę wyjątkowy.

Mamy stąd trzy możliwości zjazdu z powrotem do doliny: dwa warianty prowadzą przez bardzo strome wąwozy z powrotem do Seegrube, trzeci wariant jest nieco łatwiejszy i wiedzie stromym zboczem do doliny. Dla wszystkich tych wariantów obowiązuje następująca zasada: Tylko dla ekspertów!

Bezpośrednio przy górnej stacji Seegrube znajduje się również podwójny wyciąg krzesełkowy i jedyne w tym ośrodku normalne ratrakowane trasy zjazdowe. Drugi bardzo krótki wyciąg krzesełkowy "Frau Hitt" wykorzystywany jest tylko przez użytkowników popularnego half pipe'u i małego funparku, który wyposażony jest również w oświetlenie. Do tego dochodzą dwa zjazdy do doliny, które ze względu na swoją długość są bardzo wymagające. Zwłaszcza wariant bezpośredni jest dość stromy - pamiętajcie, na Nordkette nie ma łatwych zjazdów! Dla wszystkich tych, którzy czują się pewnie na średnio trudnych stokach i nie mają problemu ze stromymi odcinkami, Nordkette jest zdecydowanie obowiązkową pozycją - w końcu nie ma zbyt wielu terenów narciarskich, które znajdują się bezpośrednio nad dużym miastem. Szczególnie freeriderzy chętnie odwiedzą Nordkette!

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

102cm
64cm
43cm
22cm
1.5cm
1.5cm
lis
45cm
gru
85cm
sty
55cm
lut
45cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

7%
Niebieskie trasy
87%
Czerwone trasy
7%
Czarne trasy
6
Trasy ogółem
15 km
Trasy ogółem
6 km
Najdłuższa trasa
15 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 5

2
Koleje gondolowe
2
Kanapy 2-osobowe
1
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2256m
Szczyt
1396m
Przewyższenie
860m
Dolina

Ważne terminy

17 grudzień, 202217. 12. 2022
Planowany początek sezonu
23 kwiecień, 202323. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
94
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.