Polish

Mapy ośrodków narciarskich w wersji 3D dostępne na Skiinfo

7. styczeń 2020 | Skiinfo

Trójwymiarowe mapy ośrodków narciarskich FATMAP możecie przeglądać już na portalu Skiinfo i w aplikacji Skiinfo Narty & Śnieg.

Trójwymiarowe mapy ośrodków narciarskich FATMAP możecie przeglądać już na portalu Skiinfo i w aplikacji Skiinfo Narty & Śnieg.

Prawa autorskie: Liam Doran, FATMAP

Macie czasem wrażenie, że spojrzenie na zwykłą dwuwymiarową mapkę tras narciarskich Wam nie wystarcza, by dowiedzieć się, co rzeczywiście czeka Was w terenie? Chcielibyście widzieć, jak strome są trasy, na które się wybieracie i jaki jest dokładnie ich przebieg? Wypad na narty zdecydowanie nie jest ani jedno-, ani dwuwymiarowy. Dlaczego więc taka miałaby być mapka, z której w jego trakcie korzystacie?

Wszyscy, którym tradycyjne mapki nie wystarczają, mogą korzystać na Skiinfo z trójwymiarowych map ośrodków narciarskich przygotowanych przez amerykańską firmę FATMAP. Co prawda na razie w Europie jeszcze nie wszystkie stacje zostały wprowadzone do tego systemu, ale na początek naszej współpracy z tym dostawcą możecie korzystać już m.in. z mapek 3D takich  ośrodków jak Mayrhofen, Arlberg (St. Anton, Lech Zürs, Warth Schröcken), Hochfügen (AUT) w Autrii, Livigno i Cortina we Włoszech, Trois ValléesChamonix we Francji oraz Zermatt, Verbier czy Saas Fee w Szwajcarii. Lista jest oczywiście dłuższa, znajdziecie ją pod tym artykułem.

Nowa interaktywana mapa ośrodka narciarskiego Livigno 3D  - © OnTheSnow/FatMap

Nowa interaktywana mapa ośrodka narciarskiego Livigno 3D

Prawa autorskie: OnTheSnow/FatMap

Mapy 3D FATMAP są od 15 do nawet 45 razy bardziej dokładne niż obraz dostarczany przez Google Earth i i umożliwiają dokładne przyjrzenie się konkretnym ośrodkom narciarskim „z bliska“. Możecie przybliżać obraz i poruszać się dowolnie po całej stacji. Ale to nie wszystko, mapy wzbogacone są o dokładne informacje i dane. Możecie na przykład sprawdzić długość konkretnej trasy czy jej nachylenie, a także wyciągi, które ją obsługują.

Dla osób, które poruszają się także poza trasami fatmapy mają szczególne bardzo przydatne opcje znacznie zwiększające bezpieczeństwo w terenie. Można sprawdzić tu nachylenie stoku i jego ekspozycję słoneczną, ale również wyświetlić strefy zagrożenia lawinowego. Za pomocą menu rozwijanego przyciskiem znajdującym się w dolnym prawym rogu mapy możecie wybierać poszczególne opcje widoków terenu.

Fatmapy 3D mają szczególne bardzo przydatne opcje dla freeriderów, znacznie zwiększające bezpieczeństwo w terenie.  - © FATMAP

Fatmapy 3D mają szczególne bardzo przydatne opcje dla freeriderów, znacznie zwiększające bezpieczeństwo w terenie.

Prawa autorskie: FATMAP

Lista najważniejszych ośrodków narciarskich obsługiwanych obecnie przez FATMAP w standardzie 3D:

  • Austria: Mayrhofen, Hochfügen, Schladming, SkiWelt Wilder Kaiser, Arlberg (St. Anton, Lech Zürs, Warth Schröcken), Kitzsteinhorn i wiele innych
  • Włochy: Cervinia, Cortina, Courmayeur, Livigno, Madesimo i wiele innych
  • Francja: Trois Vallées, Alpe d´Huez, Chamonix, La Clusaz, La Rosiere, Les Deux Alpes, Paradiski, Portes du Soleil, Serry Chevalier i wiele innych.
  • Szwajcaria: Zermatt, Crans Montana, Verbier, Saas Fee, Jungfrau Region, Davos Klosters
  • USA: Alta & Snowbird, Aspen, Beaver Creek, Breckenridge, Big Sky, Park City, North Star, Vail oraz około 25 inych stacji.

Galeria zdjęć

FATMAP - © Liam Doran, FATMAP
Mapa 3D FATMAP - © FATMAP
FATMAP - © FATMAP2
FATMAP - narzędzie do obrazowania wysokości - © FATMAP

Zobacz wszystkie

Reklama

Reklama

Reklama