Raport narciarski: wreszcie śnieżyce w Alpach

Artykuły Narciarskie podróże Raport narciarski: wreszcie śnieżyce w Alpach

Reporterzy Skiinfo przez cały tydzień 24 godziny na dobę monitorują pokrywę i opady śniegu w około 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Wszystko po to, byście wybierając się na zimowy wypad, mogli sprawdzić, gdzie znajdziecie najlepsze warunki narciarskie.

W sezonie narciarskim co tydzień publikujemy raport narciarski, czyli regularne podsumowanie informacji dla narciarzy, z którego dowiecie się, gdzie leży śnieg, jaka sytuacja panuje w ośrodkach narciarskich, które stacje już są czynne i jakie są prognozy pogody na najbliższy okres. Znajdziesz tu komplet informacji, które pomogą Wam podjąć decyzję, gdzie wybrać się na narty.

Publikowanie cotygodniowych raportów narciarskich w sezonie zimowym 2021/2022 rozpoczniemy od 22 listopada 2021.

Zanim sezon narciarski rozpocznie się w polskich górach, sprawdźcie:

Otwarte ośrodki narciarskie: gdzie można już jeździć na nartach?

W październiku i listopadzie liczba czynnych stacji narciarskich jest jeszcze bardzo ograniczona. Do dyspozycji macie praktycznie tylko ośrodki położone na lodowcach. Na liście zdecydowanie dominują ulubione przez Polaków lodowce Tyrolu. Cieszą się ogromną popularnością wśród polskich narciarzy nie tylko ze względu na doskonałe warunki, jakie oferują, ale także z uwagi na położenie. Stosunkowo niewielka odległość sprawia, że nadają się idealnie na jesienny weekendowy wypad.

Śnieg w Alpach

Dość długo musieliśmy czekać tej jesieni na znaczące opady śniegu. Jeszcze w minionym tygodniu warunki na czynnych lodowcach były dość trudne. W wielu miejscach wychodził spod śniegu czysty twardy lód. Na szczęście prognozy się sprawdziły i w ostatnich dniach posyłało prawie w całych Alpach. Biało zrobiło się w ośrodkach narciarskich we Francji, Włoszech i Szwajcarii. Śnieżyce dotarły także do Austrii, co znacznie poprawiło warunki narciarskie na lodowcach Hintertux, Stubai czy w Soelden. W niektórych stacjach spadło nawet 40 cm śniegu!. Zobaczcie, jak zmieniły się góry!

Sankt Anton am Arlberg

Lodowiec Stubai

Lodowiec Pitztal

Lodowiec Hintertux

Ile śniegu leży obecnie w górach? Kolory na interaktywnej mapie zmieniają się w zależności od ilości śniegu od niebieskiego, przez zielony i pomarańczowy do czerwonego i fioletowego. Im grubsza warstwa śniegu, tym wyraźniejszy kolor zobaczysz na mapie.

Ostatnie opady śniegu

Grubość pokrywy śniegu w Alpach

 Źródło: windy.com 

Podziel się:
Copyright © 1995-2021  Mountain News Corporation.  All rights reserved.