Raport narciarski: dokąd na narty w ten weekend?

Artykuły Pogoda Raport narciarski: dokąd na narty w ten weekend?

Snowreporterzy Skiinfo przez cały tydzień 24 godziny na dobę monitorują pokrywę i opady śniegu w około 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Wszystko po to, byście wybierając się na zimowy weekend, mogli sprawdzić, gdzie znajdziecie najlepsze warunki narciarskie. W sezonie narciarskim publikujemy cotygodniowy raport, z którego dowiecie się, gdzie jest teraz zima, jaka sytuacja panuje w ośrodkach narciarskich, które stacje są już czynne i jakie są prognozy pogody na najbliższy okres. Znajdziecie tu komplet informacji, które pomogą Wam podjąć decyzję, dokąd pojechać w narciarski weekend.

Warunki narciarskie w Polsce

Ten tydzień dał się stokom narciarskim w Polsce mocno we znaki. Wysokie temperatury osłabiły nieco pokrywę śniegu. Ale w wielu ośrodkach jest go nadal pod dostatkiem. Dobrych warunków spodziewajcie się jednak  wyłącznie rano. W ciągu dnia może się robić grząsko i mokro. Według danych z ośrodków w wielu miejscach pokrywa śniegu nadal sięga 1,5 metra. Tak jest na przykład w Białce Tatrzańskiej  (155cm),  gdzie działają obecnie wszystkie trasy i wyciągi. 1,5 m znajdziecie na trasach także w Wiśle Nowej Osadzie, Koszałkowie Wieżycy i Harbutowicach.  Dobre warunki znajdziecie także na Kasprowym Wierchu. gdzie na stoku leży ponad 140cm śniegu – również tutaj czynne są wszystkie koleje linowe i trasy (w tym nartostrada do Kuźnic i szlak narciarski z Hali Gąsienicowej).

Dużo śniegu zalega również na trasach w Wiśle Skolnitach oraz stacji Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej (po 120cm) czy Białym Jarze w Karpaczu i Zieleńcu (po 110cm). Metrową warstwę śniegu znajdziecie także m.in.  w Kasinie, na Jaworzynie Krynickiej, w Małem Cichem, w Ustroniu na Czantorii, w Szczyrku oraz w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej. W Tatrach i na Podhalu w sobotę lekko poprószy śnieg (do 2 cm).

Jaka pogoda w weekend w Polsce?

Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Na szczęście nie będzie już tak ekstremalnie ciepło, jak w tym tygodniu. Przynajmniej do wtorku nocami chwyci mróz, co sprawi, że przynajmniej przez pewien czas warunki na stoku będą idealne. W sobotę w ciągu dnia będzie chłodniej z temperami ujemnymi lub w okolicach zera. Niebo będzie niestety raczej zachmurzone. W niedzielę przejaśni się, na stokach będzie słonecznie, ale też nieco cieplej (2-5 stopni). Na nieco niższe temperatury i lepsze warunki mogą liczyć narciarze w zachodniej części kraju, ale także w Beskidach i na Podhalu zapowiada się udany weekend, tyle że w ciągu dnia szybciej zrobi się na stokach wiosennie. W przyszłym tygodniu pogoda będzie podobna (mróz w nocy, temperatury dodatnie w ciągu dnia), ale na szczęście nie będzie aż tak ciepło.

 Źródło: windy.com 

Warunki narciarskie w Czechach

Warunki narciarskie na Słowacji

Warunki narciarskie w Austrii

Warunki narciarskie we Włoszech

Warunki narciarskie w Szwajcarii

Warunki narciarskie we Francji

Śnieg w Alpach

Copyright © 1995-2021  Mountain News Corporation.  All rights reserved.