Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Dolnośląskie | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Dolnośląskie? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Dolnośląskie | FAQ

Województwo dolnośląskie jest położone w południowo-zachodniej części Polski. Jako jedno z najszybciej rozwijających się województw, przyciąga wiele turystów każdego roku. Na terenie Dolnego Śląska znajduje się 91 miast, z czego 3 na prawach powiatów. Największym z nich jest liczący ok. 630 000 mieszkańców Wrocław, który jest również siedzibą lokalnych władz. Znajduje się tam także jedyne w tym regionie lotnisko międzynarodowe. Pozostałe większe miasta to m.in. Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica. Narciarze znajdą w rejonie Dolnego Śląska kilka interesujących ośrodków narciarskich. Dobre warunki zazwyczaj panują w Karkonoszach, gdzie można znaleźć 30 km tras dla narciarstwa zjazdowego oraz 100 km dla narciarstwa biegowego. Największym ośrodkiem w tym regionie jest Karpacz, oferujący wiele stoków i wyciągów, a także rozbudowaną bazę turystyczną. Szklarska poręba znajduje się w u podnóża Szrenicy ( 1363 m. n.p.m. ) w Górach Izerskich, Zachodniej części Sudetów. Znaleźć tu można wiele długich tras zjazdowych. Ponadto, odbywa się w tym rejonie doroczny „Bieg Piastów”, największa impreza tego typu w Polsce. W Siennej, niedaleko Stronia Śląskiego znaleźć można ośrodek Czarna Góra. Mimo, że jest on dość niewielki (8 km tras zjazdowych ), jest doskonale przygotowany. Nowoczesne wyciągi, baza gastronomiczna, wypożyczalnie i bezpłatne parkingi, powodują, że często zaglądają tu miłośnicy jedno oraz dwu dniowych wypadów narciarskich.Zdecydowanie największą ilość tras i wyciągów skupionych w jednym miejscu znaleźć można w Zieleńcu, w Górach Orlickich. Lokalizacja tego ośrodka gwarantuje obfite opady i długie utrzymywanie się śniegu. Znajduje się tu wiele szkółek narciarskich, a w pobliskich Dusznikach Zdrój jest wiele hoteli i restauracji. Zieleniec jest również zdecydowanie najlepszym miejscem dla miłośników nocnej jazdy z powodu dużej liczby oświetlonych tras narciarskich. Pozostałe, mniejsze ośrodki, które można znaleźć na terenie Dolnego Śląska to m.in.: Łysa Góra (Góry Kaczawskie ), Rzeczka (Góry Sowie), Czarnów oraz Świeradów Zdrój. Warunki śniegowe w większości Dolnego Śląska wyglądają podobnie. Najlepiej jest w okresie od grudnia do lutego, opady są zazwyczaj dość obfite, gwarantując dobre warunki. Wyjątkiem jest Zieleniec, którego lokalizacja i specyficzny mikroklimat powoduje, że śnieg utrzymuje się tam średnio ok. 150 dni w roku.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.