Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 4dla ekspertów w regionie Polska
Top 1dla rodzin w regionie Dolnośląskie
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w Czarnej Górze (Sienna)

Ośrodek narciarski Czarna Góra Resort jest nowoczesnym kompleksem wyciągów i zróżnicowanych tras zjazdowych (łącznie ponad 14 km). Położony w Masywie śnieżnika wybudowany został według najlepszych alpejskich standardów. Stacja chętnie odwiedzana jest przez wielbicieli narciarstwa zjazdowego z całej Polski, a także – coraz częściej – przez gości z zagranicy. Narciarze mają tu do dyspozycji oprócz orczyków dwie 4-osobowe kanapy oraz oddaną do użytku w sezonie 2016/17 najnowocześniejszą i najszybszą, 6-osobową kanapę w Polsce. Zastąpiła ona leciwy i wysłużony wyciąg krzesełkowy Baba, przed którym zawsze ustawiała się długa kolejka oczekujących na wjazd. Przepustowość wyciągu sięga 3000 osób na godzinę. Ponadto narciarze nie marzną już wisząc długie minuty na wyciągu. Luxtorpeda jest wyposażona w podgrzewane siedzenia oraz żółte osłony przeciwwietrzne i porusza się ze znacznie większą prędkością niż poprzedniczka - 6 m/s. Wjazd na górę trwa około 3 minut i 40 sekund. Ośrodek cały czas inwestuje w oświetlenie, naśnieżanie i profilowanie tras oraz w szkolenie pracowników zajmujących się produkcją i utrzymaniem śniegu – co przy zmieniających się warunkach klimatycznych – jest szczególnie istotne.

Ośrodek posiada w sumie 20 tras i polan narciarskich, z czego 6 tras o długości ponad 1000 metrów, z których dwie najdłuższe B FIS i A mają odpowiednio 1680 i 1600 metrów. Połowa tras narciarskich jest profesjonalnie oświetlona, w tym najdłuższa trasa B FIS – dzięki temu istnieje możliwość korzystania z nocnych jazd do godziny 21:00.

Trasy w większości są sztucznie naśnieżane. Służy do tego łącznie 35 lanc i ponad 60 armat śnieżnych. Pokrycie ośrodka  50-centymetrową warstwą śniegu – przy odpowiednich warunkach pogodowych - zajmuje zaledwie 100 godzin. Trasy są ratrakowane dwa razy dziennie – przed otwarciem ośrodka oraz przed jazdami nocnymi.

Szkoła narciarska zatrudnia ok. 100 instruktorów. Do dyspozycji są 4 polany szkoleniowe z 4 wyciągami taśmowymi, oddzielone całkowicie od reszty stoków, przyjazne dzieciom i początkującym narciarzom. Powstała także jedna centralna wypożyczalnia połączona z nowoczesnym serwisem nart i snowboardów oraz przechowalnią sprzętu.

Wskazówki

Czarna Góra oferuje cały szereg dodatkowych atrakcji:

Zjeżdżalnia grawitacyjna - Czarna Żmija – na wszystkich żądnych wrażeń czeka najdłuższa w Polsce 950 metrowa zjeżdżalnia grawitacyjna. Jej kręty tor prowadzi przez liczne pętle oraz wiadukt nad potokiem!

Snowtubbing – to uwielbiana przez najmłodszych (i nie tylko) atrakcja. Zjazd po specjalnie przygotowanym, krętym torze potrafi dać potężny zastrzyk adrenaliny i dostarczyć niezapomnianych wrażeń!

FlyBag – ogromnych rozmiarów dmuchana poducha z przygotowanym najazdem i kickerami, pozwalająca zawodnikom na rozwinięcie swojej wyobraźni w powietrzu, gwarantując przy tym miękkie lądowanie.

Mini Snow Park – boxy, raile i kickery znajdujące się na terenie parku stworzone są szczególnie z myślą o rozpoczynających przygodę z freestyle’em.

Sanki na Kubusiowej – po całym dniu na nartach serdecznie zapraszamy do miłego spędzania czasu jeżdżąc na sankach! W okresie ferii zimowych na Kubusiowej Polanie w godzinach 16.00 - 19.00 do dyspozycji saneczkarzy uruchomiony będzie taśmowy wyciąg o długości 100 metrów oraz oświetlenie!

Kluby Malucha "Śnieżynka" i „Niedźwiadek” – to komnaty rozrywki gdzie każdy młody poszukiwacz przygód może spędzić radosne chwile grając na konsoli XBOX 360 z sensorem kinect, bawiąc się na interaktywnym dywanie, układając klocki, szlifując swoje plastyczne zdolności i oglądając bajki, a wszystko to pod czujnym okiem animatorki!

Restauracje

Restauracje w Czarnej Górze

Regionalna Karczma Czarna Góra znajduje się na parterze Villi Czarna Góra. Nowe regionalne menu, pyszne czarnogórskie burgery oraz rozgrzewające napoje. Całość urządzona w przytulnym górskim stylu.

Tuż pod Regionalną Karczmą Czarna Góra znajduję się kameralna restauracja Zapiecek. To przytulne miejsce, gdzie w otoczeniu licznych tras zjazdowych oraz szlaków turystycznych, możemy poczuć odrobinę włoskiego klimatu!

SkiBary przy Efce i Żmii to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy przed kolejnym zjazdem mają ochotę na szybką przekąskę. Świeże, wyśmienite dania zaspokoją głód oraz dodadzą energii na dalsze zimowe szaleństwa, a ciepłe napoje rozgrzeją ciało i umysł.

Restauracja Panorama znajduje się w Aparthotelu Czarna Góra. Skosztujemy tu przysmaków kuchni polskiej i europejskiej, dań wegetariańskich, ciast i deserów. Z okien rozpościera się przepiękny widok na góry.

Rukola to nowoczesne dania kuchni Włoskiej oraz Polskiej. W szerokiej ofercie znajdziemy przystawki, zupy, mięsa, potrawy wegetariańskie, ciasta i desery.Restauracja znajduje się w Hotelu Morawa.

La Sienna to przytulna kameralna restauracja gdzie zjeść można specjały kuchni włoskiej oraz spędzić miłe chwile przy aromatycznej kawie. Restauracja położona jest w Apartamentowcu Bormio na osiedlu Apartamentów Czarna Góra.

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

77cm
48cm
32cm
16cm
8cm
35cm
gru
64cm
sty
33cm
lut
24cm
mar
20cm
kwi

Więcej o terenie narciarskim

Zielone trasy
27%
Niebieskie trasy
19%
Czerwone trasy
43%
Czarne trasy
11%
Trasy ogółem
20
Najdłuższa trasa
1.7 km
Teren narciarski
14.7 km
Nocne jazdy
5 km
Sztuczne naśnieżanie
10 km

Liczba wyciągów: 9

Ekspresowe kanapy 6-osobowe
1
Kanapy 4-osobowe
2
Pozostałe wyciągi
6

Wysokość n.p.m.

Dolina
780m
Szczyt
1159m
Przewyższenie
379m

Ważne terminy

07 grudzień, 202407. 12. 2024
Planowany początek sezonu
16 marzec, 202516. 03. 2025
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
28
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.