Zieleniec Sport Arena Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 6dla początkujących w regionie Polska
Top 1dla początkujących w regionie Dolnośląskie
Wszystkie opinie

Przegląd

Ośrodek narciarski Zieleniec

Zieleniec Ski Arena - jest największym kurortem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej i jednym z największych w całej Polsce. Położony w malowniczym otoczeniu Gór Orlickich i Gór Bystrzyckich, będąc formalnie częścią Dusznik Zdroju, dzięki wyjątkowemu klimatowi jest istnym rajem dla narciarzy. Dość powiedzieć, że śnieg leży tutaj niemal przez ponad 150 dni w roku, a opadające na północną stronę stoki i niskie temperatury gwarantują doskonałe warunki narciarskie.

Unikalne ukształtowanie terenu pozwoliło na stworzenie w pełni profesjonalnej i kompleksowej stacji narciarskiej, która oferuje swoim gościom 28 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności - od łagodnych stoków doskonałych do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, po strome i wymagające zbocza, które dostarczą narciarzom sporej dawki adrenaliny. Najwięcej jest jednak krótkich, łatwych tras, dlatego stacja przyciąga głównie rodziny z dziećmi i narciarzy rekreacyjnych. To świetne iejsce do nauki jazdy na nartach.

Trasy narciarskie znajdują się po obu stronach drogi nr 389, która przecina wieś Zieleniec i dzieli ją, a także ośrodek narciarski na dwie części. Jednak przemiszczanie się pomiędzy obiema częściami stacji możliwe jest bez konieczności zdejmowania nart, - wszystko za sprawą dwóch kładek dla narciarzy. Jedna kładka znajduje się przy kolejce linowej nr 2 (Winterpol "Piątka"), druga przy kolejce linowej Skyway Express (N2) Nartorama.

Zieleniec Ski Arena dysponuje 29 wyciągami narciarskimi, na które składają się także nowoczesne koleje kanapowe (6 wyciągów kanapowych). Co z punktu widzenia narciarzy niezwykle istotne, to możliwość korzystania ze wszystkich wyciągów przy pomocy jednego karnetu, który nabyć można także online za pośrednictwem strony internetowej www.zieleniec.pl.

Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada przede wszystkim niezwykle zróżnicowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Liczne hotele, pensjonaty oraz wille, restauracje i bary zadowolą oczekiwania wszystkich przybywających do Zieleńca gości - kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji. Zimą to przede wszystkim bogata oferta szkółek narciarskich oraz dostosowane do potrzeb najmłodszych wewnętrzne place zabaw. 

Możliwość jazdy w doskonałych warunkach od świtu do późnych godzin nocnych, liczne oferty promocyjne, w tym przede wszystkim tzw. Free Ski, czyli opcja wykupienia noclegów, w cenie których goście otrzymują darmowy karnet na wyciągi, iście alpejska atmosfera i doskonała kuchnia lokalnych restauratorów plasują Zieleniec wśród najlepszych i najatrakcyjniejszych kurortów narciarskich w całej Polsce, który także coraz śmielej konkuruje z tymi zlokalizowanymi po drugiej strony granicy.

Podróż do Zieleńca z Wrocławia zajmuje nieco ponad dwie godziny.

Zaplanuj swój wyjazd

Zieleniec Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

64cm
40cm
27cm
14cm
6cm
6cm
lis
36cm
gru
53cm
sty
39cm
lut
28cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

72%
Niebieskie trasy
26%
Czerwone trasy
2%
Czarne trasy
47
Trasy ogółem
21.3 km
Trasy ogółem
2.8 km
Najdłuższa trasa
21.3 km
Teren narciarski
13.8 km
Nocne jazdy

Liczba wyciągów: 30

2
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
5
Kanapy 4-osobowe
23
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

1025m
Szczyt
170m
Przewyższenie
855m
Dolina

Ważne terminy

03 grudzień, 202203. 12. 2022
Planowany początek sezonu
16 kwiecień, 202316. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.