Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Śląskie | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Śląskie? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Śląskie | FAQ

Województwo śląskie położone jest na południu Polski i graniczy z Czechami oraz Słowacją. Jest to jedyne województwo, które ma więcej powiatów grodzkich niż ziemskich – aż 19 miast ma tutaj prawa powiatu. Największe z nich to Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała i Katowice, które są siedzibą władz. Międzynarodowe lotnisko regionu znajduje się w Pyrzowicach (30 km od Katowic). Województwo śląskie jest najbardziej uprzemysłowionym regionem w Polsce. Śląsk był swego czasu jednym z głównych rejonów narciarskich w Polsce, ale w XXI w. pozostał nieco w tyle. Od pewnego czasu następuje modernizacja bazy narciarskiej. Większość zimowych sportów skupia się wokół Beskidu Śląskiego. Można tu znaleźć dwa z trzech największych ośrodków narciarskich w Polsce: „Pilsko” oraz „Czyrna-Solisko” Powstało tu też bardzo dużo niewielkich ośrodków, obsługiwanych przez pojedyncze wyciągi. Baza noclegowa na terenie Śląska jest bardzo rozbudowana. Województwo śląskie ma do zaoferowania wiele szlaków wycieczkowych. W ostatnich latach powstała inicjatywa o nazwie „Beskidzka 5”, łącząca pięć miast i gmin Śląska. W jej skład wchodzą: Ustroń, Brenna, Istebna, Szczyrk i Wisła. W każdym z tych miejsc można znaleźć atrakcyjne miejsca do uprawiania sportów zimowych.Fani skoków narciarskich powinni odwiedzić Wisłę – rodzinne miasto Adama Małysza, gdzie znajduje się skocznia nazwana jego imieniem. Jej punkt konstrukcyjny wynosi 120m, co czyni ją drugim największym obiektem tego typu w Polsce. Kolejna, mniejsza skocznia znajduje się w Szczyrku.Inne ciekawe miejsce to ośrodek narciarski „Pilsko”, położony jest w Beskidzie Żywieckim, w pobliżu Korbielowa. Znajduje się tu też druga najdłuższa trasa na Śląsku: Pilsko – Hala Miziowa – Hala Szczawiny - Korbielów Kamienna. Jej długość wynosi 4500m, a różnica wzniesień: 772m. Wyjątkowo dobre warunki naturalne powodują, że ośrodek jest otwarty dłużej niż inne obiekty regionu, rzadko też pojawia się potrzeba sztucznego zaśnieżania.Narciarze, którzy chcieliby spróbować innych sportów, mogą wybrać się do Kompleksu Dolomity Sportowa Dolina, urządzonego w starym wyrobisku kopalnianym w pobliżu Bytomia. Skupia on wiele atrakcji sportowych, zarówno w zimie jak i w lecie. W kompleksie znajdują się 3 trasy narciarskie, z czego jedna całoroczna, snowpark dla snowboardzistów, a także tory dla quadów, baseny i korty tenisowe. Ośrodek jest otwarty przez cały rok.Fani narciarstwa biegowego znajdą na Śląsku wiele dogodnych tras. Jedna z najciekawszych znajduje się w Kubalonce. Tamtejsze trasy zostały przebudowane i rozszerzone w ramach organizacji Mistrzostw Europy Juniorów, dzięki czemu panują tam teraz doskonałe warunki. Warto odwiedzić też okolice Ustronia – poza interesującymi trasami można tam znaleźć szkołę narciarstwa biegowego.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.