Styria

Lodowiec Dachstein Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 2małych ośrodków w regionie Europa
Top 4małych ośrodków w regionie Austria
Top 3małych ośrodków w regionie Styria
Wszystkie opinie

Narty na lodowcu Dachstein

Lodowiec Dachstein znajduje się w okolicy Ramsau am Dachstein, bezpośrednio na granicy Styrii i Górnej Austrii. Szczególnie latem i jesienią oferuje wspaniałe możliwości do uprawiania sportu. Żółta kolejka Dachstein Gletscherbahn zawiezie Cię na wysokość 2700 m n.p.m. - a potem będziesz miał praktycznie nieograniczony wybór: narciarstwo, turystyka, narciarstwo biegowe, snowboard, freeriding, wędrówki, via ferrata, zwiedzanie - lodowiec Dachstein oferuje to wszystko.

Zimą narciarze na Dachsteinie, który zostal wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO, mają do dyspozycji w sumie pięć tras zjazdowych (cztery czerwone i jedną czarną), z których jedna - trasa Mitterstein Süd - ma długość jednego kilometra. Na płaskowyżu lodowca znajdują się cztery wyciągi. Sezon trwa zazwyczaj od września do maja, z krótką przerwą w lecie. To, ile przez dni można szusować na Dachsteinie, zależy jednak zawsze od pogody - z powodu śnieżyc i burz zdarza się, że w niektóre dni ośrodek bywa zamknięty dal narciarzy.

Zimą jednak Dachstein zachwyca przede wszystkim wspaniałymi zjazdami w głębokim śniegu z doskonałymi warunkami śniegowymi na wysokości ponad 2500 metrów. Miłośników skuturów przyciąga głównie słynny trawers Dachsteinu. Jest to jedna z klasycznych, tras skiturowych w Alpach. 

Lodowiec Dachstein jest równie znany wśród narciarzy biegowych. W lecie na 18 km trasach liczni profesjonaliści przygotowują się do nadchodzącego sezonu Pucharu Świata. Wtedy na trasach pojawia się czasem kilkuset narciarzy biegowych, którzy nabierają tu kondycji podczas treningu wysokościowego.

 

Freeriding na Dachsteinie

Trasa freeride'owa "Edelgrieß" uważana jest przez wtajemniczonych za najpiękniejszą trasę freeride'ową w Alpach. Zaawansowane umiejętności są jednak niezbędne, aby pokonac południowym masywem Dachsteinu i zjechac do Ramsau. Ta trasa to 1600 metrów przewyższenia w głębokim śniegu w przepięknej scenerii skalnej z widokiem na Planai i Schladming, stoki w niektórych miejscach maja nawet do 45 stopni nachylenia. Pomiędzy stromymi skałami i wapiennymi ścianami znajdują się kotły, wąwozy i jodłowe zbocza Dachsteinu. Ten spektakularny zjazd ma w sumie osiem kilometrów długości!

 

Atrakcje na lodowcu Dachstein

Wycieczka na szczyty Dachsteinu jest warta zachodu nie tylko dla sportowców. Jest tu wiele do odkrycia: Skywalk, wiszący most, "Schody do nikąd" i imponujący Pałac Lodowy. Restauracja na lodowcu bezpośrednio przy górnej stacji kolejki linowej nie jest niestyty zbyt atrakcyjna architektonicznie, ale wspaniały widok i szeroki wybór specjałów z regionu, codzienne urozmaicone specjalności i pyszne przekąski sprawiają, że jest to dobre miejsce na przerwę i odpoczynek.

Zaplanuj swój wyjazd

Lodowiec Dachstein Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
lis
0cm
sty
0cm
lut
0cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

75%
Czerwone trasy
25%
Czarne trasy
5
Trasy ogółem
4 km
Trasy ogółem
1 km
Najdłuższa trasa
4 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 5

1
Koleje gondolowe
1
Kanapy 2-osobowe
3
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2700m
Szczyt
404m
Przewyższenie
2296m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.