Lodowiec Dachstein Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 4dla ekspertów w regionie Styria
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty na lodowcu Dachstein

Lodowiec Dachstein znajduje się w okolicy Ramsau am Dachstein, bezpośrednio na granicy Styrii i Górnej Austrii. Szczególnie latem i jesienią oferuje wspaniałe możliwości do uprawiania sportu. Żółta kolejka Dachstein Gletscherbahn zawiezie Cię na wysokość 2700 m n.p.m. - a potem będziesz miał praktycznie nieograniczony wybór: narciarstwo, turystyka, narciarstwo biegowe, snowboard, freeriding, wędrówki, via ferrata, zwiedzanie - lodowiec Dachstein oferuje to wszystko.

Zimą narciarze na Dachsteinie, który zostal wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO, mają do dyspozycji w sumie pięć tras zjazdowych (cztery czerwone i jedną czarną), z których jedna - trasa Mitterstein Süd - ma długość jednego kilometra. Na płaskowyżu lodowca znajdują się cztery wyciągi. Sezon trwa zazwyczaj od września do maja, z krótką przerwą w lecie. To, ile przez dni można szusować na Dachsteinie, zależy jednak zawsze od pogody - z powodu śnieżyc i burz zdarza się, że w niektóre dni ośrodek bywa zamknięty dal narciarzy.

Zimą jednak Dachstein zachwyca przede wszystkim wspaniałymi zjazdami w głębokim śniegu z doskonałymi warunkami śniegowymi na wysokości ponad 2500 metrów. Miłośników skuturów przyciąga głównie słynny trawers Dachsteinu. Jest to jedna z klasycznych, tras skiturowych w Alpach. 

Lodowiec Dachstein jest równie znany wśród narciarzy biegowych. W lecie na 18 km trasach liczni profesjonaliści przygotowują się do nadchodzącego sezonu Pucharu Świata. Wtedy na trasach pojawia się czasem kilkuset narciarzy biegowych, którzy nabierają tu kondycji podczas treningu wysokościowego.

 

Freeriding na Dachsteinie

Trasa freeride'owa "Edelgrieß" uważana jest przez wtajemniczonych za najpiękniejszą trasę freeride'ową w Alpach. Zaawansowane umiejętności są jednak niezbędne, aby pokonac południowym masywem Dachsteinu i zjechac do Ramsau. Ta trasa to 1600 metrów przewyższenia w głębokim śniegu w przepięknej scenerii skalnej z widokiem na Planai i Schladming, stoki w niektórych miejscach maja nawet do 45 stopni nachylenia. Pomiędzy stromymi skałami i wapiennymi ścianami znajdują się kotły, wąwozy i jodłowe zbocza Dachsteinu. Ten spektakularny zjazd ma w sumie osiem kilometrów długości!

 

Atrakcje na lodowcu Dachstein

Wycieczka na szczyty Dachsteinu jest warta zachodu nie tylko dla sportowców. Jest tu wiele do odkrycia: Skywalk, wiszący most, "Schody do nikąd" i imponujący Pałac Lodowy. Restauracja na lodowcu bezpośrednio przy górnej stacji kolejki linowej nie jest niestyty zbyt atrakcyjna architektonicznie, ale wspaniały widok i szeroki wybór specjałów z regionu, codzienne urozmaicone specjalności i pyszne przekąski sprawiają, że jest to dobre miejsce na przerwę i odpoczynek.

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

81cm
51cm
34cm
17cm
26cm
39cm
lis
43cm
gru
61cm
sty
67cm
lut
58cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

75%
Czerwone trasy
25%
Czarne trasy
5
Trasy ogółem
4 km
Trasy ogółem
1 km
Najdłuższa trasa
4 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 5

1
Koleje gondolowe
1
Kanapy 2-osobowe
3
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2700m
Szczyt
404m
Przewyższenie
2296m
Dolina

Ważne terminy

23 grudzień, 202323. 12. 2023
Planowany początek sezonu
24 luty, 202424. 02. 2024
Planowane zakończenie sezonu
210
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
54
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.