Lodowiec Kaunertal Ośrodek narciarski

Wybór Użytkowników Skiinfo
# 7dla początkujących w regionie Europa
# 7dla rodzin w regionie Austria
# 7dla rodzin w regionie Tyrol
Wszystkie opinie

Kaunertal to leżący najdalej od Polski lodowiec Tyrolu. Potencjalna wada tego terenu narciarskiego, czyli właśnie jego położenie w oddali od jakichkolwiek zamieszkałych terenów (o podjeżdżaniu pod drzwi hotelu tutaj możecie zapomnieć), jest jednocześnie dużą zaletą. Tutaj w zasadzie nigdy nie ma tłumów.

Puste trasy, kompletny brak kolejek do wyciągów i gondoli. Oczywiście nieco większego ruchu na stokach można spodziewać się w lutym w najwyższym sezonie, ale i tak ma się to nijak do tętniących życiem kurortów narciarskich typu Soelden czy Ischgl. Idealne miejsce dla poszukujących spokoju. Z tego powodu ośrodek doskonale nadaje się dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza że spora część tras jest bardzo łagodna. Poza tym zgubić się tu w zasadzie nie sposób – którąkolwiek trasę by wybrać, ostatecznie zaprowadzi ona do dolnej stacji kanapy przy restauracji Ochsenalm. Szerokie niebieskie trasy stanowią świetne miejsce do ćwiczenia jazdy na krawędziach.

Na nieco bardziej doświadczonych czeka wyjątkowo ciekawy jak na teren lodowcowy średnio trudny zjazd z Karlesspitze (3260m) aż do Ochsenalm  (2150m). Trasa nie jest bardzo wymagająca, za to niezwykle urokliwa. Na górze znajduje się platforma widokowa, z której roztacza się cudowna panorama okolicznych trzytysięczników w Austrii, Włoszech i Szwajcarii. Niżej natomiast trasa wije się licznymi zakrętami i garbami otwierając przez narciarzami coraz to nowe widoki. Na Karlesspitze rozpoczyna swój bieg również czarna trasa wiodąca przez wydrążony w skale tunel narciarski (160m długości) do Ochsenalm. 

Kaunertal słynie także z licznych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wiele hoteli przystosowanych jest właśnie do obsługi takich gości. W efekcie na stokach można spotkać mnóstwo osób niepełnosprawnych ruchowo śmigających w ogromnym tempie na tak zwanych monoski.

Ale główną grupą odwiedzającą to miejsce są młodzi fani snowboardu i freeskiingu, którzy znajdują to dla siebie doskonałe warunki. To dlatego Kaunertal nosi miano „najmłodszego lodowca w Austrii”. Młodzież przyciąga ich tu jak magnes doskonały snow park oraz świetne tereny freeride’owe. Niektóre z wariantów zjazdów freeride’owych w ramach projektu  „Check your line“ wyposażone są w specjalne tablice informacyjne, które prowadzą zjeżdżających w głębokim śniegu do celu, dają wskazówki i zachęcają do ostrożnej jazdy. Projekt „Check your line“ uzupełniają warsztaty „Risk’n fun“. 

Decydując się na narty w dolinie Kaunertal trzeba być jednak świadomym, że - jak już wspomnieliśmy - dojazd do terenów narciarskich na lodowcu zależnie od lokalizacji hotelu wynosi minimum około 30 minut. Trzeba jednak przyznać, że droga wiodąca na lodowiec jest wyjątkowo malownicza. Szczególnie atrakcyjny wydaje się być odcinek wzdłuż wielkiego sztucznego jeziora na skraju Weissseeferners. Docenili to producenci najnowszego filmu o Bondzie, którzy w tym miejscu kręcili część zdjęć.

Zaplanuj swój wyjazd

Lodowiec Kaunertal Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

48cm
30cm
20cm
10cm
0cm
0cm
lis
0cm
gru
40cm
sty
0cm
lut

Więcej o terenie narciarskim

64%
Niebieskie trasy
24%
Czerwone trasy
13%
Czarne trasy
16
Trasy ogółem
22.0 km
Trasy ogółem
5.0 km
Najdłuższa trasa
23.3 km
Teren narciarski
341 ac
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 6

2
Koleje gondolowe
0
Kanapy 8-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
2
Kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 3-osobowe
0
Kanapy 2-osobowe
2
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

3113m
Szczyt
933m
Przewyższenie
2180m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.