Rifflsee - Pitztal Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 7najlepszych tras w regionie Austria
Top 6najlepszych tras w regionie Tyrol
Wszystkie opinie

Przegląd

Mały i sportowy: teren narciarski Rifflsee w dolinie Pitztal

Jazda na nartach na mniejszym terenie narciarskim nie musi być nudna - zwłaszcza, jeżeli istnieje możliwość połączenia dnia narciarskiego z innym terenem narciarskim. Taka oferta dostępna jest w ośrodku narciarskim Rifflsee w dolinie Pitztal, który znajduje się w bezpośredniej bliskości lodowca Pitztal i tym samym oferuje bardzo urozmaiconą ofertę dla narciarzy.

Tylko cztery wyciągi - ale wiele tras zjazdowych

Na pierwszy rzut oka teren narciarski Rifflsee wydaje się raczej mały, ale w rzeczywistości tylko cztery wyciągi otwierają liczne, interesujące stoki, które mają wiele do zaoferowania zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i dla bardziej zaawansowanych miłośników sportów zimowych. W centrum terenu narciarskiego znajdują się liczne trasy zjazdowe, które szczególnie nadają się dla rodzin. Można się do nich dostać bezpieczną dla dzieci kolejką linową Sunna Alm. Przy okazji, z górnej stacji widać również zamarznięte jezioro Rifflsee, na brzegu którego znajduje się kolejka Grubenkopfbahn. Teren narciarski Rifflsee oferuje łącznie 18,4 km tras zjazdowych: 9,5 km tras niebieskich, 4,5 km tras czerwonych i 4,4 km tras czarnych. Do tego dochodzą 3 km tras nieratrakowanych, ale zabezpieczonych przed lawinami (tzw. skiroutów) i 9 km wariantów zjazdów poza trasami.

 

Grubenkopf na wysokości 2800 metrów

Punktem kulminacyjnym tego przyjaznego, małego terenu narciarskiego jest Grubenkopf o wysokości 2800 m. Szybki czteroosobowy wyciąg krzesełkowy zapewnia dostęp do fantastycznych, czerwonych i czarnych tras zjazdowych. Ponieważ trasy zaczynają się na samym grzbiecie góry, podczas zjazdu towarzyszy narciarzom imponująca panorama lodowca Pitztal. Warto się nie spieszyć i zrobić co jakiś czas krótkie przerwy na kilka zdjęć na pamiątkę. A propos, na tych stokach zazwyczaj panują doskonałe warunki śniegowe, dlatego niektóre zjazdy trzeba obowiązkowo powtórzyć.

 

1400 metrów przewyższenia

Na terenie narciarskim Rifflsee narciarze o dużej sprawności fizycznej mogą odważyć się na zjazd o przewyższeniu 1400 metrów. Z Grubenkopf przez jezioro Rifflsee do dolnej stacji kolejki w Mandarfen. Przy okazji, wzdłuż biegu doliny znajduje się schronisko Pitztaler Skihütte - bardzo przyjemna restauracja, w której można się wzmocnić i odpocząć.

 

Połączenie z lodowcem Pitztal 

Zjażdżając do doliny można dotrzeć na nartach do dolnej stacji kolejki wiodącej na lodowiec Pitztal. Warto skorzystać z tego, że karnet narciarski Rifflsee jest ważny również na lodowcu . W ten sposób można w ciągu jednego dnia poznać przytulny rodzinny teren narciarski Rifflsee i imponujący tyrolski świat lodowców.

 

Narciarstwo biegowe w Rifflsee

Na terenie narciarskim przy Rifflsee znajduje się pięciokilometrowa trasa do wysokogórskich biegów narciarskich. Zaczyna się na Sunna Alm na wysokości 2200 metrów i oferuje optymalne warunki do treningu wysokościowego.

 

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

76cm
48cm
32cm
16cm
5cm
5cm
lis
38cm
gru
63cm
sty
57cm
lut
36cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

23%
Niebieskie trasy
50%
Czerwone trasy
27%
Czarne trasy
30
Trasy ogółem
40.2 km
Trasy ogółem
8 km
Najdłuższa trasa
40.1 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 12

4
Koleje gondolowe
2
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
2
Kanapy 4-osobowe
4
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2880m
Szczyt
1240m
Przewyższenie
1640m
Dolina

Ważne terminy

16 grudzień, 202216. 12. 2022
Planowany początek sezonu
16 kwiecień, 202316. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
127
Długość sezonu (dni)
N.A.
Dni otwarte w zeszłym sezonie
27
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.