Tyrol

Lodowiec Pitztal Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 5dla początkujących w regionie Europa
Top 4dla rodzin w regionie Austria
Top 4dla rodzin w regionie Tyrol
Wszystkie opinie

Lodowiec Pitztal

Lodowiec Pitztal znajduje się na końcu doliny Pitztal. Tutejszy teren narciarski rozciąga się na wysokości od 2688 m do 3440 m n.p.m., a dolna stacja kolejki Gletscherexpress znajduje się na wysokości około 1700 m n.p.m., kilometr od Mandarfen.

Z doliny narciarzy wwozi na teren narciarski naziemna (a właściwie podziemna) kolej linowa Gletscherexpress, zwana popularnie "Kretem". Kolejka wiedzie w tunelu wydrążonym w skale i pokonuje ponad 1100 metrów przewyższenia. Kolejną atrakcją ośrodka jest gondola Wildspitzbahn, która wiedzie na szczyt Brunnenkogel na wysokość 3.440 m n.p.m. To najwyżej położona kolej linowa w Austrii i jedna z najwyższych w całych Alpach. Zanim zjedziecie, z którejś z cudownych, szerokich czerwonych tras schdzących ze szczytu koniecznie zajrzyjcie na punkt widokowy oferujący zapierającą dech w piersiach panoramę na najwyższy szczyt Tyrolu Wipdspitze. Zajrzyjcie także do Cafe 3440, najwyżej położonej kawiarni w Austrii. 

Lodowiec Pitztal oferuje w sumie 22,2 km tras zjazdowych (3,8 km niebieskich, 16,2 km czerwonych, 2,2 km czarnych), 32 km wariantów zjazdów off-piste, 7 km wysokogórskich narciarskich tras biegowych, snowpark i stok do nauki dla początkujących. Jeżeli chcecie spędzić urlop narciarski w dolinie Pitztal, zakwaterowanie znajdziecie przede wszystkim w miejscowościach Mandarfen, Plangeroß, Weißwald, St. Leonhard i Stillebach. Skibus dowozi narciarzy bezpłatnie do dolnej stacji terenu narciarskiego.

Przy okazji, z Mandarfen można również dotrzeć do terenu narciarskiego Rifflsee-Pitztal - idealny dodatek, jeśli spędza się kilka dni w Pitztal. W obu ośrodkach obowiązuje jeden wspólny karnet narciarski.

Zaplanuj swój wyjazd

Lodowiec Pitztal Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

48cm
30cm
20cm
10cm
0cm
0cm
lis
20cm
gru
40cm
sty
0cm
lut

Więcej o terenie narciarskim

17%
Niebieskie trasy
73%
Czerwone trasy
10%
Czarne trasy
15
Trasy ogółem
22.2 km
Trasy ogółem
7 km
Najdłuższa trasa
22.2 km
Teren narciarski
4 ha
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 6

2
Koleje gondolowe
1
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
3
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

3440m
Szczyt
750m
Przewyższenie
1740m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.