Polish

Nareszcie na stoku: znajdź kurs narciarski dopasowany do Ciebie

19. grudzień 2019 | Skiinfo

CheckYeti stworzyło platformę do rezerwacji zimowych sportów i aktywności

CheckYeti stworzyło platformę do rezerwacji zimowych sportów i aktywności

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Nastał czas na Twój zimowy wyjazd na narty i  już nie możesz się doczekać, żeby pierwszego dnia wyprawy otworzyć drzwi szkoły narciarskiej i poznać instruktora, który zabierze Cię na śnieżnobiały stok. Jednak, jak to się często zdarza, rzeczywistość wygląda inaczej. Długie kolejki w szkole narciarskiej i wyprzedany kurs narciarski, o którym tak długo marzyłeś, nawet nie wiedząc czy wybrana przez Ciebie szkoła jest tą najlepszą.

Po zbadaniu rynku, CheckYeti stworzyło platformę do rezerwacji zimowych sportów i aktywności. Tym sposobem możesz zarezerwować wybrany kurs narciarski lub zajęcia indywidualne, siedząc wygodnie w domu przy swoim kominku. Z pomocą rekomendacji i opinii klientów, łatwo, szybko i bezstresowo znajdziesz idealny kurs dla siebie oraz swoich bliskich, który sprosta a nawet przewyższy Twoje oczekiwania.

Zespół ekspertów z CheckYeti chętnie wesprze Cię w wyborze najlepiej pasującego do Ciebie kursu narciarskiego w miejscu Twojego zimowego urlopu oraz odpowie na nurtujące Cię pytania. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 

1.   Od którego roku życia dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach?

Większość dzieci rozpoczyna naukę jazdy na nartach w wieku 3 lub 4 lat  - © CheckYeti/Roland Haschka

Większość dzieci rozpoczyna naukę jazdy na nartach w wieku 3 lub 4 lat

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Nikt nie zna swoich dzieci tak dobrze, jak rodzice. Dlatego to właśnie Ty wiesz najlepiej, czy Twoje dziecko jest gotowe na swój pierwszy kurs narciarski. Oprócz posiadania niezbędnej kondycji, weź pod uwagę osobowość dziecka: Czy Twoje dziecko było już w grupie z innymi dziećmi? Czy jest w stanie bezproblemowo spędzać czas z dala od rodziny?

Większość dzieci jest już gotowa do zrobienia pierwszych kroków na nartach w wieku 3-4 lat. Doświadczeni instruktorzy znają najskuteczniejsze metody, aby zmotywować nawet nieśmiałe i mniej ruchliwe dzieci. Instruktorzy używają metod opartych na zabawie, aby nauczyć najmłodszych podstaw narciarstwa. Ponadto wiele szkół narciarskich posiada sympatyczne maskotki, które dodatkowo mobilizują najmłodszych narciarzy.

Porównaj teraz kursy narciarstwa dla dzieci >>>

 

2.   Czy naprawdę potrzebuję kursu narciarstwa?

Narciarze na każdym poziomie doskonalą swoją technikę podczas kursu narciarstwa.   - © CheckYeti/Roland Haschka

Narciarze na każdym poziomie doskonalą swoją technikę podczas kursu narciarstwa.

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Bez względu na to, jak duże doświadczenie posiadasz na stokach, kursy narciarskie zawsze udoskonalą Twoją technikę i pomogą Ci stać się lepszym narciarzem. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się specyficznego stylu jazdy na nartach, nie jeździłeś na nartach od lat, czy po prostu chcesz odkryć najlepsze stoki w danym regionie, certyfikowani instruktorzy narciarstwa zapewnią Ci wykwalifikowaną pomoc i wiedzę.

Narciarze, którzy od dawna nie jeździli na nartach lub ci, którzy stracili pewność siebie po wypadku narciarskim, mogą czerpać korzyści z grupowych lub indywidualnych kursów narciarskich. Najszybszym sposobem na odzyskanie pewności siebie na stokach jest współpraca z doświadczonym instruktorem.

Znajdź teraz kursy narciarstwa >>>

 

3.   Kiedy powinienem zarezerwować kurs narciarstwa?

Wcześniej rezerwując masz dostęp do szerszego wachlarzu ofert.  - © CheckYeti/Roland Haschka

Wcześniej rezerwując masz dostęp do szerszego wachlarzu ofert.

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Chociaż wydaje się to oczywiste, warto to powtórzyć: jeśli chcesz mieć pewność rezerwacji wybranego kursu narciarstwa, zasada “im szybciej tym lepiej” sprawdza się znakomicie. Zainteresowanie kursami narciarstwa jest szczególnie duże w okresie świątecznym, dlatego aby nie zostać z pustymi rękami, zarezerwuj kurs z większym wyprzedzeniem. Główne okresy świąteczne to Boże Narodzenie oraz ferie szkolne przypadające na luty oraz Wielkanoc. Jesienią dużo szkół narciarskich posiada już wiele rezerwacji na nadchodzący styczeń i luty.

Wczesna rezerwacja jest szczególnie wskazana dla osób z konkretnymi wymaganiami, ponieważ pomaga ona szkołom narciarskim optymalne zaplanowanie harmonogramu kursów. Oznacza to, że prawdopodobieństwo wzięcia udziału w wyspecjalizowanym kursie, takim jak narciarstwo szybkie czy ski toura, jest o wiele większe.

Zarezerwuj już teraz kurs narciarstwa >>>

 

4.   Powinienem zarezerwować kurs grupowy czy indywidualny?

Po wyborze ośrodka narciarskiego to do Ciebie należy decyzja, który rodzaj kursu wybierzesz.  - © CheckYeti/Roland Haschka

Po wyborze ośrodka narciarskiego to do Ciebie należy decyzja, który rodzaj kursu wybierzesz.

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Ta decyzja w dużej mierze zależy od Twoich personalnych preferencji i oczekiwań. Jeśli szukasz kursu, który jest nastawiony na szybkie postępy i efektywne doskonalenie techniki narciarskiej, to indywidualny kurs jest najtrafniejszym wyborem.

Jeśli lubisz przebywać w grupie i nawiązywać nowe przyjaźnie, to kurs narciarski dla grup jest strzałem w dziesiątkę. Kursy grupowe nie tylko kosztują mniej, ale często mają również atrakcyjne dodatki, takie jak np. wypożyczenie nart. 

Porównaj teraz grupowe kursy narciarstwa >>>

 

5.   Ile dni powinien trwać kurs narciarstwa?

Dłuższe kursy narciarskie na ogół oferują lepszy stosunek jakości do ceny.  - © CheckYeti/Roland Haschka

Dłuższe kursy narciarskie na ogół oferują lepszy stosunek jakości do ceny.

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Optymalna długość kursu zależy od jego rodzaju (grupowy lub indywidualny), jego celów (nauka jazdy na nartach lub udoskonalenie techniki narciarskiej) oraz indywidualnego tempa nauki. Początkujący narciarze, niezależnie od wieku, uczą się podstaw w ciągu 3-5 dni od rozpoczęcia kursu w grupie. Kurs indywidualny oferuje przyspieszenie tego procesu.

Krótszy kurs narciarstwa jest zalecany dla narciarzy, którzy chcą uczyć się szybciej lub dla tych, którzy nie są pewni, czy jazda na nartach jest odpowiednim sportem zimowym dla nich i dla ich rodzin. Mimo to należy pamiętać, że kursy narciarstwa są często rezerwowane z miesięcznym wyprzedzeniem, szczególnie w czasie świąt. Z tego powodu zarezerwowanie kursu w ostatniej chwili lub przedłużenie kursu narciarskiego również może okazać się nie lada wyzwaniem.

Dłuższe kursy narciarskie z reguły oferują lepszy stosunek jakości do ceny, szczególnie w porównaniu z jednodniowymi kursami. Zgodnie z ogólną zasadą: im dłuższy kurs, tym niższa cena za dzień.

Porównaj teraz szkoły narciarskie >>>

 

6.   Kurs narciarstwa: rano czy popołudniu?

Ranny ptaszek czy śpioch? Kursy narciarstwa są dopasowane do każdego!  - © CheckYeti/Roland Haschka

Ranny ptaszek czy śpioch? Kursy narciarstwa są dopasowane do każdego!

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Kursy narciarstwa w porannych godzinach oznaczają idealnie przygotowane skoki, na których będziesz jednym z pierwszych narciarzy. Kurs narciarstwa przed południem jest szczególnie polecany w marcu i kwietniu z powodu wyższych temperatur, które mogą utrudniać jazdę na nartach w godzinach popołudniowych.

Kursy narciarstwa w godzinach popołudniowych są świetnym wyborem dla każdego, kto preferuje poranny relaks oraz cieplejsze temperatury. Zaletą kursów po południu jest również zazwyczaj niższa cena od tych w porannych godzinach.  

Zarezerwuj już teraz Twój kurs narciarstwa >>>

 

7.   Wypożyczanie czy używanie własnego sprzętu?

Również bez posiadania własnego sprzętu, możesz nauczyć się jeździć na nartach  - © CheckYeti/Roland Haschka

Również bez posiadania własnego sprzętu, możesz nauczyć się jeździć na nartach

Prawa autorskie: CheckYeti/Roland Haschka

Narciarze, którzy regularnie jeżdżą na nartach oraz rezerwują kursy narciarstwa aby doskonalić swoją technikę, zabierają ze sobą własny sprzęt. Niemniej jednak kursy narciarskie z wliczonym w cenę wypożyczeniem sprzętu narciarskiego to doskonała propozycja dla dzieci, początkujących, narciarzy weekendowych i wracających do jazdy na nartach po dłuższej przerwie. Tym sposobem nauka jazdy na nartach jest bardzo łatwa: nie ponosisz kosztów zakupu sprzętu ani jego serwisowania, jednocześnie mogąc korzystać z nowoczesnego sprzętu narciarskiego. Dodatkowo wynajem sprzętu oznacza brak konieczności podróżowania z ciężkim i nieporęcznym bagażem narciarskim.

W przypadku dalszych pytań przed dokonaniem rezerwacji kursu narciarskiego, zespół CheckYeti chętnie Ci pomoże! Skontaktuj się z CheckYeti >>>

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Reklama

Reklama