Val d'Isère Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 1dla ekspertów w regionie Europa
Top 1dla ekspertów w regionie Francja
Top 1dla ekspertów w regionie Savoie
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w Val d'Isère (Francja)

Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Narciarstwie - Val d'Isère to miejsce, gdzie najlepsi narciarze alpejscy wielokrotnie rywalizowali na legendarnych trasach Face de Bellevarde i Solaise. Stoki Val d'Isère i sąsiedniego Tignes oferują wiele możliwości dla każdego miłośnika sportów zimowych, czy to narciarza, czy snowboardzisty, początkującego, średnio zaawansowanego czy eksperta, każdy znajdzie swój ulubiony stok wśród 80 tras o długości 152 kilometrów w Val d'Isère lub na ponad 300 kilometrach nartostrad w regionie narciarskim Espace Killy.

Val d'Isère znajduje się w Parku Narodowym Vanoise i posiada bogate tradycje. Ośrodek działa już od ponad 80 lat! W przeciwieństwie do wielu innych stacji narciarskich we Francji kurort nie został zepsuty brzydkimi, wielkimi hotelami, ale sprawia wrażenie dość przytulnego. Oczywiście infrastruktura jest tu również mocno nastawiona na turystykę i hotele determinują obraz, ale raczej nie znajdziemy tu wielkich bloków z łóżkami.

Dzięki dużej wysokości, sięgającej prawie 3500 metrów, stacja jest absolutnie bezpieczna pod względem śniegu od listopada do początku maja. Osoby spędzające tu urlop powinny koniecznie odwiedzić najbardziej znane stoki i ośrodki narciarskie: Face de Bellevarde, L'Arcelle, Solaise, la M..., L'Ouillette, le Tipi Bar, la Signal et la Folie Douce - jest co robić. Wyjątkowa jest z pewnością Face de Bellevarde, czarna trasa o przewyższeniu ponad 1000 metrów, widoczna w całości z centrum miejscowości. Wspaniałe miejsce na zawody pokazowe!

 

Après-ski i więcej w Val d`Isère

Zmęczyłeś się jazdą na nartach? Na odpoczynek zaprasza wiele górskich restauracji, na przykład Folie Douce lub sąsiadująca z nią La Fruitière. Ciesz się kieliszkiem różowego w promieniach słońca w barze restauracji Ouillette nad brzegiem zamarzniętego jeziora o tej samej nazwie lub w Le Signal, gdzie często odbywają się koncerty i serwowane są niezliczone rodzaje piwa.

Podczas gdy dzieci bawią się na kręgielni (w hotelu Les Barmes de L'Ours), na lodowisku, w centrum rekreacyjnym lub w kinie (w La Maison de Val), dorośli mogą posiedzieć na tarasach restauracji. L'Etincelle czy Grande Ourse, obie z przepiękną górską panoramą to dwie najważniejsze atrakcje kulinarne miejscowości.

Bezpośrednio w centrum miejscowości warto wybrać się do "Ô Rendez-Vous" lub pobliskiej "Si Mon Père Savait". Aby poczuć bardziej imprezową atmosferę i posłuchać muzyki na żywo, wybierz się do Cocorico lub Le Coin des Amis - miejscowi uwielbiają pić tutaj z właścicielem Julesem, który zawsze ma uśmiech dla każdego.

Zaplanuj swój wyjazd

Wypożyczalnie nart

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

157cm
99cm
66cm
33cm
39cm
65cm
lis
131cm
gru
118cm
sty
87cm
lut
76cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

15%
Zielone trasy
39%
Niebieskie trasy
30%
Czerwone trasy
15%
Czarne trasy
79
Trasy ogółem
152 km
Trasy ogółem
152 km
Teren narciarski
65 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 38

5
Koleje gondolowe
6
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
6
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
4
Kanapy 4-osobowe
2
Kanapy 2-osobowe
15
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

3456m
Szczyt
1606m
Przewyższenie
1850m
Dolina

Ważne terminy

02 grudzień, 202302. 12. 2023
Planowany początek sezonu
05 maj, 202405. 05. 2024
Planowane zakończenie sezonu
155
Długość sezonu (dni)
155
Dni otwarte w zeszłym sezonie
90
Lata działalności
525cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.