Jasna (Chopok) Ośrodek narciarski

Wybór Użytkowników Skiinfo
# 4dla ekspertów w regionie Europa
# 1Apres Ski w regionie Słowacja
# 1dla zaawansowanych w regionie Liptov
Wszystkie opinie

Narty na Chopoku w Jasnej (Słowacja)

Ośrodek Jasna  położny w Liptowie, na południe od Liptowskiego Mikulasza, w samym sercu Parku Narodowego Tatry Niskie (Napant) to największa stacja narciarska na Słowacji (91 ha). Tereny na stokach Chopoka (2204m) – drugiego pod względem wysokości szczytu tego pasma górskiego – upodobali sobie miłośnicy freeridu, ale Jasna posiada także ciekawą ofertę dla rodzin.

Stacja dysponuje 36 kilometrami urozmaiconych tras oraz 9 kilometrami tras off piste, dlatego także doświadczeni narciarze i snowboardziści nie będą się tu nudzić. Ośrodek bywa areną międzynarodowych zawodów narciarskich. Międzynarodową popularność zyskał dzięki organizowanemu tu corocznie od 2005 roku World Freeride Race.

Poprzez tereny freeridowe na południowym stoku Chopoka prowadzą dwie czarne trasy Vyhliadková und Zjazdárska.  Także na północnym zboczu znajduje się kilka wymagających zjazdów dla zaawansowanych narciarzy. Łącznie do jazdy w puchu wyznaczono osiem różnych stref, niektóre na stokach o nachyleniu 45 stopni. Najodważniejsi ryzykują zjazdy w strefie 3, która uchodzi za najtrudniejszą do pokonania.

Prawie wszystkie stoki obsługiwane są przez nowoczesne ekspresowe koleje linowe o wysokiej przepustowości. W Jasnej narciarze mają do dyspozycji 5 gondoli, 8 wyciągów krzesełkowych i 14 wyciągów.  11 z tych obiektów jest specjalnie przystosowanych do obsługi dzieci.

 ► Dla rodzin i początkujących

Adepci narciarstwa mają do dyspozycji 10 km tras niebieskich – dość miejsca, aby poćwiczyć nowe umiejętności. Wyjątkowo piękna jest trasa Turystyczna (Turistická) o długości ponad 4 km, która idealnie nadaje się dla początkujących i rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano także wyposażony w bezpieczne wyciągi dywanowe Maxiland (Biela Pút‘), oferujący dzieciom szkółki narciarskie i całodniowy program zabaw.

Ośrodek posiada dwa oświetlone stoki do jazdy po zmroku.

► Snow park

Jasna to również ciekawa miejscówka dla fanów freestylu. Specjalnie dla nich działa tu Burton Snowpark Jasna (Nort Otupné) – jeden z największych tego typu obiektów w całej Słowacji. 

► Dojazd

W ostatnich latach transport narciarzy i snowboardzistów do ośrodka stał się znacznie prostszy. Jeśli podróżujesz samochodem autostradą (czyli od północnej strony z kierunku Liptowskiego Mikulasza), zalecamy skorzystanie z parkingu w Lúčkach, skąd narciarze mogą od razu wsiąść do kolejki linowej. Od południowej strony najlepiej zaparkować przy stokach narciarskich na Krupovej, gdzie również można skorzystać z nowej kolejki linowej. W obu punktach znajdziecie kasy, wypożyczalnie i serwis.

► Karnety narciarskie przez Internet

Przy zakupie karnetu przez internet na stronie gopass.sk ośrodek zapewnia rabat, dodatkowo opłaca się zakupić karnety z wyprzedzeniem, bo im wcześniej kupisz karnet, tym niższa będzie jego cena.

► Opcje zakwaterowania

Bezpośrednio w ośrodku znajduje się kilka obiektów noclegowych należących do operatora ośrodka, od luksusowych czterogwiazdkowych hoteli i domków letniskowych (Hotel Posta, Hotel Grand, Hotel Tri Studnicky, Chalets Jasna de Luxe), poprzez trzygwiazdkowy Hotel Srdiečko, aż po najwyższy komfort w hotelu Rotunda. Oprócz tych obiektów noclegowych istnieje oczywiście wiele pensjonatów, apartamentów i domów prywatnych..

Zaplanuj swój wyjazd

Jasna (Chopok) Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

130cm
81cm
54cm
27cm
0cm
108cm
gru
60cm
sty
0cm
lut

Więcej o terenie narciarskim

50%
Niebieskie trasy
36%
Czerwone trasy
15%
Czarne trasy
39
Trasy ogółem
50.1 km
Trasy ogółem
4.7 km
Najdłuższa trasa
50.1 km
Teren narciarski
1.0 km
Nocne jazdy
36.8 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 18

5
Koleje gondolowe
0
Kanapy 8-osobowe
3
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
2
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
2
Kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 3-osobowe
1
Kanapy 2-osobowe
5
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2004m
Szczyt
1061m
Przewyższenie
934m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.