Polish
Dodaj ośrodek do porówniania
Dodaj do ulubionych

Powiązane regiony: Arlberg, Austria, Tyrol, Europa, Europa.

Zamknięty
Początek/Koniec sezonu: 26/12/2021 - 25/04/2021
Wysokość
:
1304m - 2811m
Trasy
:
43%| 40%| 17%
Wyciągi
:
88
Karnety
:
od €27.00 do €59.00
Pełny cennik skipassów

Informacje Covid

Zdobądź wszystkie informacje dotyczące COVID-19, które musisz znać przed wyjazdem. Wszystkie informacje są dostarczane przez ośrodek i regularnie aktualizowane w razie zmian.

Rezerwacje

Strona z zasadami bezpieczeństwa Covid-19 na www ośrodka

Czy wymagana jest rezerwacja karnetów?
Nie

Rezerwacja karnetów (www)

Czy obowiązuje rezerwacja miejsc parkingowych?
Nie

Budynek/nki stacji narciarskiej

Czy budynek stacji narciarskiej jest otwarty?
Nie

Czy w budynku/ach stacji narciarskiej obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Czy maseczki są obowiązkowe?
Tak

Zasady dotyczące wyciągów i kolei linowych

Czy na wyciągach i w kolejach linowych obowiązują zasady/obostrzenia Covid-19?
Tak

Jeśli pojemność wyciągów jest mniejsza niż 100%, podaj jaka jest dopuszczalna pojemność wyciągów (w %)?
50%

Zasady dla gastronomii

Czy w schroniskach obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Posiłki wewnątrz
Nie

Szkoła narciarska

Czy w szkołach narciarskich obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Szkoła narciarska (www)

Więcej o wypożyczalniach sprzętu

Czy w wypożyczalniach sprzętu obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Wypożyczalnia sprzętu (www)

Transport

Czy w środkach transportu publicznego obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Więcej o zakwaterowaniu

Czy w miejscach zakwaterowania obowiązują obostrzenia COVID-19?
Tak

Profil

Po tyrolskiej stronie przełęczy Arlberg leżą dwie prestiżowe miejscówki narciarskie znane dobrze narciarzom nie tylko z Europy: Sankt Anton am Arlberg i Sankt Christoph. To tutaj przez stu laty rozpoczęła się historia narciarstwa alpejskiego. Wytrawni narciarze i snowboardziści  z całego świata spotykają się tu dziś, by poszusować po wymagających trasach tego ośrodka.

Sankt Anton oferuje miłośnikom białego szaleństwa wszystko, czego mogą zapragnąć: doskonale przygotowane trasy o najróżniejszym stopniu trudności, tereny do jazdy w puchu i różnorodne oferty spędzenia czasu poza stokiem. Specyficzny mikroklimat panujący w tym rejonie sprawia, że cały tutejszy obszar narciarski może liczyć na obfite opady białego puchu.

Do serca tego terenu narciarskiego wiedzie nowa kolejka linowa Galzigbahn. Futurystyczna architektura jej dolnej stacji sprawia, że od kilku lat budynek wraz z gigantycznym kołem poruszającym mechanizm kolejki widocznym przez przeszkloną fasadę jest stałym elementem zdjęć tutejszych urlopowiczów. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi narciarze i snowbordziści nie muszą - jak to zwykle bywa  - pokonywać schodów, by dostać się do wagoników.

Z górnej stacji Galzigbahn rozciąga się malowniczy widok na St. Anton i dolinę Stanzertal, który będzie Wam cały czas towarzyszyć  podczas zjazdu niebieską 5-tką idealnie nadającą się do wycinania łuków. Po drugiej stronie Galziga czeka na Was kolejny bajeczny widok. Zjeżdżając tym razem niebieską 8-ką będziecie mieli wciąż przed sobą przykrytą grubą białą kołderką śniegu miejscowość St. Christoph. Cudowną panoramę psuje tu niestety trochę linia energetyczna biegnąca w poprzek szczytu (ale jakoś trzeba było przecież doprowadzić prąd do tej położonej na przełęczy miejscowości).

Kanapą wrócimy z powrotem na Galziga i stąd proponujemy kierować się na Schindler Spitze (2660m). Przejazd wyciągiem nad stromymi ścianami skał robi niesamowite wrażenie. Tuż przed górną stacją wyciągu otworzy się przed Wami zapierająca dech w piersiach panorama Voralbergu. Ze szczytu prowadzi bardzo długa trasa przez dolinę Valfergehrtal. Po pokonaniu 1200 m wysokości dotrzecie do małej spokojnej miejscowości Stuben, będącej całkowitym przeciwieństwem rozbawionego St. Anton. Miłośnicy pustych tras i najwyższej jakości śniegu powinni koniecznie udać się na leżący po przeciwnej stronie szczyt Albona.

Przed południem radzimy skierować się na najwyższy punkt całego ośrodka – szczyt Valluga (2811m). Na tę wycieczkę trzeba zarezerwować około 1,5 godziny, ponieważ kolejka linowa Vallugabahn startująca z Galziga ma ograniczoną przepustowość i w pogodne dni oczekiwanie na wjazd może potrwać nawet 30 minut. Do jadącej na sam szczyt kolejki Valluga II nie ma już takich tłumów, ponieważ ze szczytu nie prowadzi żaden przygotowany szlak. To o tyle dobrze, że ta kolejka wygląda jak pudełko zapałek i mieści na stojąco zaledwie 4 osoby. Mimo to warto wjechać na górę, bo czeka na nas tam niesamowita panorama Alp na cztery strony świata. Wracając z Vallugi możemy zjechać najdłuższą trasą tego ośrodka przez Ulmer Huette aż do samego Sankt Anton – 9 km.

Świetne trasy zarówno dla ekspertów, jak i mniej doświadzonych narciarzy znajdują się na Gampenie (1850 m) i Kapallu (2330 m), które przez cały dzień wystawione są na działanie promieni słonecznych. Tutaj znajduje się start pucharowej trasy Kandahar, na której w 2001 r. rozgrywano zawody mistrzostw świata. Trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję, żeby zjechać nią z samego Kapalla aż do Sankt Anton bez zatrzymania.

Urozmaicone trasy oferuje też Rendl leżący po drugiej stronie doliny. Dolna stacja prowadzącej na ten teren gondoli (Rendlbahn) została przy okazji przebudowy przeniesiona bliżej centrum miasteczka, jednak mimo to chcąc przerzucić się z Galziga na Rendl konieczne jest przejście kilkudziesięciu metrów na nogach. To oddzielenie sprawia, że zwykle jest tu nieco mniej narciarzy niż w głównej części ośrodka.

Tutejszy skipass umożliwia szusowanie aż na 305 km tras. Oprócz 128 km w rejonie Sankt Anton (plus Sankt Christof i Stuben) obejmuje także potężny obszar elitarnego, leżącego już poza Tyrolem (w Voralbergu)  ośrodka Lech-Zuers, który od sezonu 2013/14 jest połączony gondolą z ośrodkiem Warth-Schröcken. W sezonie 2016/17 nowa kolej linowa Flexenbahn spięła w jeden organizm tereny narciarskie Sankt Anton i Lech-Zuers. Od tego momentu Ski Arlberg jest największym połączonym wyciągami rejonem narciarskim w Austrii, liczącym 305km tras. 

Wysokość

 • 2811m
  Szczyt
 • 1507m
  Różnica wzniesień
 • 1304m
  Stacja dolna

Wyciągi

 • 15
 • 1
 • 16
 • 9
 • 4
 • 1
 • 14
 • 28
 • 88
  Łącznie

Ważne daty

 • Przewidywany początek sezonuPrzewidywany koniec sezonu26/12/202125/04/2021
 • Działa od lat:
  84

Oferta tras

 • Łatwe

  43%

 • Trudne

  40%

 • Bardzo trudne

  17%

 • Liczba tras

  141

 • Długość tras (km)

  306 km

 • snowpark

  4

 • Najdłuższa trasa

  9 km

 • Obszar narciarski

  446 ha

 • Zaśnieżanie

  321 ha

 • KM zaśnieżane

  220 km

Raporty śniegowe i Powderalarmy z ośrodka St. Anton am Arlberg prosto na Twojego maila

St. Anton am Arlberg Opinie

Kaska undefined
2. styczeń 20205
Cudowne trasy dla osób, które są już zaawansowane, srednio-zaawansowane. Bardzo dużo oficjalnych off pist czyli tak zwanych skiroutow, na których też obowiązuje...Pełna opinia
Stanisław
4. styczeń 20195
Od 1978 rok w rok jeżdżę do St. Anton. Jeszcze mi się nie znudziło. W przeciągu tych czterdziestu lat zbudowano wspaniałą infrastrukturę....Pełna opinia
Zobacz wszystkieOceń ośrodek

Informacja turystyczna

Galeria zdjęć: St. Anton am Arlberg

Reklama

Szkoły narciarskie

St. Anton am Arlberg

Reklama

Newsy z ośrodka

Osiem najlepszych miejscówek na narty w kwietniu ©nuts.fr

Osiem najlepszych miejscówek na narty w kwietniu

Wygląda na to, że poza Szwajcarią szanse na poszusowanie w Alpach w tym sezonie będą dopiero po Wielkanocy. W kwietniu nadal znajdziec...

Hotel w ośrodku St. Anton am Arlberg

Himmlhof St. Anton am Arlberg

Himmlhof

71MariaM: Bardzo miły pobyt Na pewno zatrzymam się w tym hotelu ponownie, gdybym wrócił do St Anton. Lokalizacja jest doskonała, ...
 
Porównaj ceny

Reklama