Polish

Najbardziej przerażające platformy widokowe w Alpach

16. marzec 2015 | SKIINFO

Ośrodki w tym artykule: Chamonix Mont-Blanc, Engelberg, Lodowiec Dachstein

Platforma Step Into The Void (Krok w przepaść) to nowość sezonu 2013/14 w Chamonix

Platforma Step Into The Void (Krok w przepaść) to nowość sezonu 2013/14 w Chamonix

Prawa autorskie: Chamonix Tourism

Popatrz z nami na najstraszniejsze platformy widokowe w Alpach…

Step Into The Void, Chamonix: Zrób krok do szklanej klatki i spójrz w 1000-metrową przepaść pod stopami – zadanie tylko dla osób o mocnych nerwach. Nawet najodważniejszych potrafi przyprawić o lęk wysokości. Ten nowy ekstremalny punkt widokowy otwarto w grudniu 2013 r. na szczycie Aiguille du Midi w Alpach francuskich. Nie podziałał długo - 15 września 2014 platforma została zamknięta w celu przeprowadzenia prac remontowych remontu. Ponowne otwarcie zaplanowano dopiero na 26 czerwca 2015! 

Titlis Cliff Walk, Engelberg: Spacer po najwyżej położonym wiszącym moście w Europie (3041 m) na pewno przyprawi Was o szybsze bicie serca. Ten bardzo wąski most (zaledwie około metra szerokości) rozpięto nad lodowcem w Alpach szwajcarskich. Pod nim znajduje się przepaść głęboka na pół kilometra!

Titlis Cliff Walk  - © Titlis.ch

Titlis Cliff Walk

Prawa autorskie: Titlis.ch

Dachstein Sky Walk, Schladming: platforma widokowa zbudowana na szczycie górnej stacji kolejki linowej prowadzącej na lodowiec Dachstein wznosi się nad 250-metrową pionową skalną ścianą szczytu Hunerkogel w austriackich Alpach. Wrażenia potęguje przezroczysta szklana podłoga. Platforma oferuje cudowny widok na południowa ścianę Dachsteinu i piękną panoramę alpejskich szczytów.  

Ramsau am Dachstein  - © Dachstein

Ramsau am Dachstein

Prawa autorskie: Dachstein

 

Reklama

Dokąd na narty - przewodnik po najlepszych ośrodkach narciarskich

Reklama

Reklama