Polish

Szpindlerowy Młyn: nowości na sezon 2017/18

20. listopad 2017 | Skiinfo

Nowinki z regionów Czechy

Ośrodki w tym artykule: Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn

Prawa autorskie: Špindlerův Mlýn

Szpindlerowy Młyn to jeden z najlepszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Czechach. Popularny Szpindl przygotował na sezon 2017/18 kolejne nowości, które maja jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tej stacji dla narciarzy.

Łączna wartość tegorocznych inwestycji w Szpindlerowym Młynie sięgnęła 135 milionów koron (ponad 21 mln złotych). W tym sezonie uruchomiona zostanie nowa czteroosobowa kolejka z Horních Míseček na Medvědín. Poszerzona i przedłużona została także trasa zjazdowa na Horních Mísečkách, powstał nowy snowpark na Horních Mísečkach i trasa slalomowa z pomiarem czasu Audi Race Track w Świętym Piotrze. W ośrodku zainstalowano też nowe siatki ochronne na stokach. Ponadto powiększono i wyremontowano panoramiczną restaurację "Na Pláni" przy górnej stacji sześcioosobowej kolejki linowej, otwarto nowe centrum informacji i wielofunkcyjny obiekt kas Medvědín. Bezpośrednio w ośrodku będzie działał punkt pomocy medycznej Medical Point Svatý Petr. 

Oficjalne otwarcie sezonu w Szpindlerowym Młynie planowane jest na 9 grudnia. Jednak jeśli warunki pogodowe pozwolą, część ośrodka zacznie działać już wcześniej. Uruchomiono sprzedaż promocyjnych skipassów - w przedsprzedaży dostępne są tańsze jednodniowe skipassy na styczeń, kiedy w ośrodku panują znakomite warunki narciarskie a jednocześnie nie ma żadnych kolejek do kas ani tłoku na trasach zjazdowych. Cena kartetu na styczeń w przedsprzedaży to 490 koron na dzień! W sezonie za ten sam skipass zapłacimy aż 890 koron. Nie musimy określić dokładnej daty wykorzystania skipassu, wystaczy zakupić do końca roku i zrealizować w okresie od 8 do 31 stycznia 2018 r. Warunkiem zakupu skipassu jest posiadanie zarejestrowanej karty GOPASS, która uprawnia także do innych zniżek podczas całego sezonu.

Zobacz także:

informacje o ośrodku Szpindlerowy Młyn

kamerki

mapa tras

prognoza pogody

ceny karnetów

Galeria zdjęć

Szpindlerowy Młyn - © Špindlerův Mlýn
Szpindlerowy Młyn, 20.11.2017 - © facebook Skiareál Špindlerův Mlýn
Szpindlerowy Młyn, 20.11.2017 - © facebook Skiareál Špindlerův Mlýn
Szpindlerowy Młyn, 20.11.2017 - © facebook Skiareál Špindlerův Mlýn

Zobacz wszystkie

Reklama

Reklama

Reklama