Pec pod Sněžkou Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 2najlepszych snowparków w regionie Czechy
Top 1najlepszych snowparków w regionie Karkonosze (Czechy)
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w ośrodku narciarskim Pec pod Śnieżką

Stacja narciarska Pec pod Sněžkou jest częścią największego czeskiego terenu narciarskiego SkiResort Černá hora - Pec i oferuje trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, od oślich łączek dla dzieci i początkujących, po trudne tereny zjazdowe, w tym czarną trasę dla najbardziej doświadczonych narciarzy. Ośrodek narciarski w Pecu jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi - co ważne dzieci do lat 6 jeżdżą na nartach w Pecu za darmo, starsze dzieci i juniorzy ze znaczną zniżką. Wieczorem czynne są stoki ze sztucznym oświetleniem - najdłuższa i najlepiej oświetlona trasa w całych Czechach znajdują się właśnie tutaj: trasa Javor.

► Atrakcje

8-metrowy tunel narciarski, utworzony na specjalnym stoku narciarskim Funline, pełen zabawnych elementów i ostrych zakrętów. Polecamy także tor do giganta z pomiarem czasu na stoku narciarskim Zahrádky.

Dla miłośników snowboardu i freestyle'u, w rejonie Javora przez cały sezon działa duży snowpark. Na narciarzy biegowych czeka trasa karkonoska.

► Usługi w ośrodku

W ośrodku funkcjonuje szkółka narciarska, serwis i wypożyczalnia sprzętu sportowego (»SkiResort LIVE«). Dostępna jest również opieka nad dziećmi. W dolinie pod Śnieżką znajdziesz także wszystkie inne usługi - noclegi w niezliczonych hotelach, pensjonatach i domach prywatnych, kryte baseny, dyskoteki, restauracje w centrum wioski i bezpośrednio na stokach i wreszcie w barach apres-ski, gdzie zabawa prawie nigdy się nie kończy.

► Transport w SkiResort

Skibus szybko przewizi narciarzy między poszczególnymi ośrodkami narciarskimi SkiResortu. Oprócz tej tradycyjnej formy transportu, w sezonie głównym działa również przewóz narciarzy pomiędzy ośrodkami Cerná hora i Pec pod Sněžkou na specjalnie przystosowanym ratraku.  Jednak transport ratrakiem jest możliwy tylko w kierunku z Černéj hory do Peca. Z kolei dojazd z Peca do Černéj hory - Jańskich Łaźni tylko skibusem.

► Propozycje zakwaterowania w Pecu pod Śnieżką

Oferty zakwaterowania w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, apartamentach, domkach letniskowych, hostelach lub kwaterach prywatnych można znaleźć również tutaj: Zakwaterowanie w ośrodku Pec pod Sněžkou.

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

85cm
53cm
36cm
18cm
11cm
11cm
lis
44cm
gru
71cm
sty
29cm
lut
18cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

43%
Niebieskie trasy
53%
Czerwone trasy
4%
Czarne trasy
20
Trasy ogółem
14.1 km
Trasy ogółem
1.5 km
Najdłuższa trasa
14.1 km
Teren narciarski
1.3 km
Nocne jazdy
9.9 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 15

1
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
1
Kanapy 4-osobowe
13
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

1212m
Szczyt
387m
Przewyższenie
825m
Dolina

Ważne terminy

09 grudzień, 202209. 12. 2022
Planowany początek sezonu
10 kwiecień, 202310. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
143
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.