Małopolskie

Zakopane - Kasprowy Wierch Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 7dla początkujących w regionie Europa
Top 1dla zaawansowanych w regionie Polska
Top 1dla ekspertów w regionie Małopolskie
Wszystkie opinie

Narty na Kasprowym Wierchu

Kasprowy Wierch to najpopularniejsza "narciarska góra" Polski, o wysokości 1987 m n.p.m. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemal w środku pasma tatrzańskiego stwarza znakomite możliwości do podziwiania Tatr, jak i uprawiania sportów zimowych. Stacja jest przeznaczona głównie dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Jazda na nartach odbywa się tutaj wyłącznie na naturalnym śniegu.

Ze szczytu Kasprowego prowadzą dwie trasy narciarskie. Pierwsza do Hali Gąsienicowej o długości ok. 1500m i 352m różnicy wysokości (średnie nachylenie 30%) spełnia wymagania FIS, a korzystający z niej narciarze mają do dyspozycji nowoczesną czteroosobową kolej krzesełkową o przepustowości 2400 os/h. Druga trasa narciarska prowadzi do Hali Goryczkowej. Jest nieco dłuższa - ok. 2200m (różnica wzniesień 602m). Tutaj narciarze mają do dyspozycji dwuosobowy wyciąg krzesełkowy z poprzedniej epoki. 15-minutowy wjazd przy dość częstym na tej wysokości wietrze daje się narciarzom ostro we znaki.

Ze względu na stosunkowo duże nachylenie stoku w górnej, początkowej części zjazdów  obie trasy przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy. Obie umożliwiają także zjazd na nartach do Kuźnic. Szlak narciarski przez Halę Gąsienicową liczy aż 8 km, nartostrada przez Goryczkową niemal 5 km.

Obecnie na Kasprowy Wierch można wjechać nowoczesną, dwukrotnie większą od poprzedniej gondolą z panoramicznymi szybami. Górna stacja kolejki linowej znajduje się na wysokości 1960 m.n.p.m. Całkowita długość kolejki to prawie 4300 m, a przewyższenie 930 m.

► Usługi w stacji narciarskiej

Bezpośrednio w budynku górnej stacji znajduje się bar, restauracja, wypożyczalnia, serwis i szkółka narciarska.

► Jak uniknąć czekania

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch ma przepustowość 360 osób na godzinę, co stanowi kompromis między operatorem ośrodka a stowarzyszeniami ochrony przyrody. Ze względu na małą przepustowość w okresie zimowym mogą się tu formowac długie kolejki oczekujących. Rozwiązaniem jest przyjście do ośrodka rano, najlepiej przed otwarciem o godzinie 7.30. Druga opcja jest nowocześniejsza i wygodniejsza - zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem przez Internet.

Zaplanuj swój wyjazd

Zakopane - Kasprowy Wierch Zakwaterowanie

Kiedy najwięcej śniegu?

Opady śniegu (ogółem)

27cm
17cm
11cm
6cm
0cm
0cm
lis
10cm
sty
10cm
lut
22cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

23%
Niebieskie trasy
57%
Czerwone trasy
20%
Czarne trasy
4
Trasy ogółem
15 km
Trasy ogółem
5.8 km
Najdłuższa trasa
15 km
Teren narciarski

Liczba wyciągów: 3

1
Koleje gondolowe
0
Kanapy 8-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
0
Ekspresowe kanapy 4-osobowe
1
Kanapy 4-osobowe
0
Kanapy 3-osobowe
1
Kanapy 2-osobowe
0
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

1987m
Szczyt
973m
Przewyższenie
1014m
Dolina
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.